יום ראשון , יוני 26 2022
אביב גרינברג, תבנית לניפוח טעויות, מוזיאון פתח תקוה

תבנית לניפוח טעויות

 

האמן אביב גרינברג בתערוכה חדשה: "תבנית לניפוח טעויות"

 

עבודת מיצב בטכניקה מעורבת באוצרותה של אירנה גורדון

 

ביום חמישי, ה-30 ביוני 2022, שעה 19:00, תיפתח תערוכתו של האמן אביב גרינברג במוזיאון פתח תקוה לאמנות – "תבנית לניפוח טעויות", באוצרותה של אירנה גורדון. לצופים מוצעת שוטטות בין מראות של חורבן אקולוגי והרס עצמי, בין שלדים, פגמים וציורים מרהיבים, המתגלים כעצביהן החשופים של המערכות המפעילות את התרבות ואת התודעה המיוסרת של האמן.

 

המיצב החדש של אביב גרינברג במוזיאון פתח תקוה לאמנות, מבוסס על נרטיב בדיוני אפוקליפטי שבמרכזו מערך פסלים וציורים סוער וחובק כל. החלל פורשׂ את סיפורו של מפעל לייצור מְכלי פלסטיק לחומרי ניקוי, שנחרב בשל ייצור-יתר שיצא מכלל שליטה. הטעויות מולידות עיוותים חד-פעמיים ובלתי שימושיים, המפֵרים את הסדר במפעל בתביעתם להכרה. הצורות הנולדות יוצרות טבע חלופי, נוף עתידני אלגורי, מוּכּר ומאיים, שטוף ביופי ובכאב, הניזון מן הרנסנס והבארוק ובה-בעת גם מן הסימבוליזם והפוטוריזם, שהגיבו לתיעוש המואץ של המודרניזם. 

 

האמן אביב גרינברג: "התערוכה מייצגת אבן דרך חשובה עבורי וחושפת התפתחות גדולה שעברתי בסטודיו. בשנתיים האחרונות אספתי פסולת ממפעלי ייצור של מיכלי פלסטיק. דרך ניסיונות שונים ביצירה עם הפסולת התחלתי ללמוד את המאפיינים והתכונות של החומר והתופעות שהוא עובר בתהליכי הייצור שלו. השאיפה הייתה ליצור חוויה של שוטטות בנוף עתידני, שמציב את הפסולת של הפלסטיק כשרידיה של האנושות, במחשבה על כך שהפלסטיק שישאר בלכתנו, ישמש כשלד או תשתית לבריאה של עולם חדש, עם צורות חיים אחרות שאנחנו לא נכיר. החלקים שאני אוסף מייצגים עבורי חומר שלא נכנע לתבנית המיועדת לו, שמתפרץ ממנה ושובר את המטריקס".

 

תערוכת היחיד של גרינברג נוצרה במסגרת חממת פיס לאמנות של מוזיאון פתח-תקוה, העוסקת ביחסי טבע-אדם-סביבה, ״אם עץ נופל ביער״. עשרת הפרויקטים המוצגים בתערוכה מציעים – יחד ולחוד – התבוננות ביקורתית ופואטית בהיבטים המדעיים והתרבותיים של יחסי אדם וטבע, תוך המְשגה אמנותית של המערכות האקולוגיות בעת הנוכחית ושל שיווי המשקל השברירי המתקיים בהן, מנקודת המבט של האנושי והלא-אנושי. אמני החממה: עומר אבן פז, ניב גפני, אביב גרינברג, מיכל סופיה טוביאס, דנה יואלי, איילת השחר כהן, שי עיד אלוני, עינת עריף גלנטי, מורן קליגר ואמיר תומשוב.

 

התערוכה תיפתח ב-30 ביוני ותנעל ב-12 בנובמבר 2022, ותפעל בימים שני, רביעי, שישי ושבת בין השעות 10:00-14:00, בחמישי בין 16:00-20:00. כתובת: ארלוזורוב 30, קריית המוזיאונים (בית יד לבנים), פ"ת. הכניסה לתערוכה בעלות סמלית. לפרטים נוספים: https://www.petachtikvamuseum.com/museum/visitor-information/

 

יש לבדוק גם

חַיֵיךְ

  'חַיֵיךְ' – התזמורת הסימפונית ירושלים יוצאת מהמסגרת עם קונצרט מיוחד של צ'רלי צ'פלין הסימפונית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.