יום שישי , ינואר 27 2023
אחות לפליאדות, אורית אילן, ידיעות ספרים

אחות לפליאדות

אורית אילן בספר שלישי וחדש – אחות לפליאדות. ספרה הראשון, "עד החתונה זה יעבור"  – זיכה אותה בפרס אקו"ם. לאחר שתיקה של 25 שנה הוציאה את ספרה השני, "ספר המעשיות לאמהות" שהיה מועמד לפרס ספיר.

 

אחות לפליאדות

 

אורית אילן

האם יש לחיים מסלול? האם ישנו נתיב המסמן דרך ותבנית, כמו הקווים הדמיוניים שמחברים בין הכוכבים ויוצרים על כיפת השמים תמונות של שור, צייד ועגלה? ואם יש מסלול, הרי שגם אפשר לסטות ממנו – זו, בכל אופן, התחושה שמכרסמת בגיבורי אחות לפליאדות: התחושה שחייהם נעו במסלול ושמשהו, איכשהו, הסיט אותם ממנו.

 

לפעמים הם מצליחים לקרוא ל"משהו" הזה בשם, לזהות את הגורם לסטייה מהדרך. אבל זה לא הופך את הדברים למובנים יותר או לשרירותיים פחות. המשמעות חומקת מבין אצבעותיהם, סובבת סביב הדברים ואינה נצמדת.

 

כל אחד ואחד מהם מחפש פשר לשרירותיות הזו בתוך עצמו, במפגשיו עם האחרים ובעולם המלא על גדותיו ב"מומחים לסבל": מרפאים ומכשפים, רופאים לגוף ורופאי נפש, חוקרים אקדמיים, נביאים-בעיני-עצמם ומורים רוחניים. הספר עוקב אחריהם בכתיבה מלאת תנופה והומור, בחמלה ובאירוניה.

 

זהו ספרה השלישי של אורית אילן. ספרה הראשון, "עד החתונה זה יעבור" (עם עובד, 1991), זיכה אותה בפרס אקו"ם. ספרה השני, "ספר המעשיות לאמהות" (רדיום, 2016), היה מועמד לפרס ספיר.

 

יש לבדוק גם

לטוס נמוך – לראות רחוק

"לטוס נמוך – לראות רחוק" נחמיה דגן "נחמיה – לא עבר", אמר הקצין במרכז המיון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.