יום שישי , אוגוסט 12 2022
מתי משה, התגשמות הדמיון, קונטנטו נאו

התגשמות הדמיון

משה מתי, המשורר והיוצר יוצא למסע יציאה לאור עם אלבום "הביקתה" וספר "התגשמות הדמיון, שירים בחרוזים" חדשים
ספר השירים המרתק של משה מתי, "התגשמות הדמיון" ודיסק השירים "הביקתה". ספר שכתב כולו בחרוזים השוזר בתוכו טקסטים אנושיים וכנים על מסע החיים המרתק שלו. אף על פי שהטקסטים המופיעים בספר נפרסו במהלך שנים ארוכות, האם עדיין מצליחים לגעת בנקודות הנכונות ולהישמע רעננים ומסקרנים גם בעת הזו. כך נפתח הספר המרתק:

"את מסובבת אותי
כבול לגלגל אלקטרוני
שולטת בי בכל
לא אומר לא יכול
לעיני מכשיר טלסקופי
רובוט מפלסטיק עשית אותי
בלי הבלונדינית שלי
אני אצא מדעתי
שבוי בסורגי האהבה
אין לי דרך יציאה
את אומרת אני מבצע
להתפנק אוהבת אני יודע
עשית אותי כמו מכונה
אני אחריך ללא תלונה
שואב ממך מידע
לעשות לך טוב תמיד אדע"

בראיון באולפן הטלוויזיה הדיגיטלית, בקונטנטו נאו, מגולל משה מתי את "מאחורי הקלעים" של תהליך הכתיבה שלו, ההחלטה לצאת לאור מחדש בתקופה לא פשוטה כזו, על השקיקה לקבל הכרה נוספת על ערכו בתור יוצר שירים, זמר וצייר וגם בתור בן אדם.

משה לעד מסתכל קדימה בחיוך רחב ואופטימיות זהירה. כאשר נשאל בראיון באולפן הטלוויזיה הדיגיטלי על ידי נתנאל סמריק, מו"ל ומנכ"ל קונטנטו נאו, על הרגע המרגש ביותר בחייו. הוא בתחילה השיב שהוא עוד לא קרה. ציפייה בכיליון עיניים למה יביא יום המחר עם ניצוץ בלתי נגמר.

הוא חלק עמנו את הקושי שחווה לאחר הגירושין מאשתו, על המרחק שנאלץ לתפוס מהילדה שלו בלית ברירה. הוא מתאר את ההרגשה הזו כבית סוהר מחוץ לכלא, את הגעגועים הבלתי נתפסים ואת המפגשים שלא ישכח לעולם.
כל שיר פותח חדר אחר ממגירות הלב של משה, חלקם נלקחו מאירועים אמיתיים, חלקם נכתבו בהשראת דמיון מפותח. כולם מרתקים באותה המידה.

השאלה האחרונה בראיון עבור משה עסקה בדברים שהוא רוצה שאנשים יקחו מהאומנות שלו: "את המוזיקה שלי, את השירים שלי, את הציורים שלי, את האומנות שבי. שיהינו מזה, שיתבוננו בציורים לעומק, שיאזינו בקשב רב לשירים". כך סיכם משה מתי את חווית הריאיון שלו עמנו.

יש לבדוק גם

לייט נייט: פאלון מגיש עם מייגן דה סטליון, ועוד

ג'ימי פאלון סטיבן קולבר דייויד אלן גריר מחליף השבוע בתפקיד המנחה את ג'ימי קימל טרבור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.