יום רביעי , דצמבר 7 2022
נאוה מקמל עתיר , צילום רמי זרנגר

אות מאבשלום

 

המדיטק גאה להציג:

סדרת המופת "תן למילים לעשות בך"
במופע מחווה מרגש לסופרת, המחזאית והמשוררת
נאוה מקמל עתיר

 

אות מאבשלום

 

מדיטק חולון יוצא במופע מחווה חד פעמי ומרגש המשלב ספרות, שירה ואומנויות הבמה לכבוד הסופרת, המחזאית והמשוררת נאוה מקמל עתיר. במופע יבוצעו ביצועים מקוריים ולחנים חדשים לטקסטים ספרותיים

 

"יש לנו איזשהו געגוע לדמויות היסטוריות גדולות מהחיים שמלהיטות את דמיוננו, מהלכות עלינו קסם; סיפורים משפחתיים- היסטוריים מדהימים עם דמויות בעלות טביעות אצבעות בתרבות ובהיסטוריה שלנו"


בהשתתפות: נאוה מקמל עתיר, אבשלום קור, אריה מליניאק, דבי איכנולד, פזית ירון מינקובסקי, ערן צור, דניאל סלומון, קרני פוסטל, רוני וגנר, ליאם צור.

ניהול מוסיקלי: ערן צור

 

המופע יתקיים ביום שישי, ה-24 ביוני, בשעה 12:00,
מדיטק חולון

 

מדיטק חולון מציג את סדרת המופעים הבלעדית ויוצאת הדופן בנוף התרבותי
"תן למילים לעשות בך" . זו השנה ה-15 בה נפגשים על במה אחת שחקנים ומוסיקאים, סופרים, ומשוררים המציגים ביצועים מקוריים ולחנים חדשים לטקסטים ספרותיים המתבססים על נושא המופע. כל מופע מהווה אנתולוגיה בימתית חיה העוסקת ביוצר שהשפיע על התרבות הישראלית באופן עמוק. 

 

סדרת מופעי הספרות והשירה מתקיימת במדיטק חולון החל משנת 2007. עד כה הופקו למעלה מ 100 מופעים במסגרת הסדרה, כולם עוסקים בספרות, בשירה ובמה שביניהם במהלך כל שנות הפרויקט הולחנו למעלה מ-400 לחנים מקוריים לשירי משוררים וסדרת המופעים יצאה במחוות מרגשות לדרור משעני, נתן אלתרמן, א.ב יהושע, חיים גורי ועוד.

 

המופע הנוכחי מוקדש לסופרת, המחזאית והמשוררת נאוה מקמל עתיר וכולל עושר ספרותי ושירה באמצעות הלחנה ועיבודים מוסיקליים חדשים אשר הולחנו במיוחד עבור המופע ויבוצעו על ידי ערן צור, דניאל סלומון, רוני וגנר וליאם צור. במהלך המופע ישולבו גם קטעי הקראה של אבשלום קור ואריה מליניאק. 


נאוה מקמל-עתיר נולדה בשנת 1964 ברמת גן. בשנת 1993 הוציאה את ספרה הראשון, "איילת צוללת". ספרה "העדי של עדי", שיצא בשנת 2000 מבוסס על סיפור אמיתי של ניצולת שואה, שהומחז על-ידי עתיר להצגה וזכה להצלחה רבה. ספרה "מלך ההר" שיצא לאור בשנת 2004, במלאת 100 שנים למותו של בנימין זאב הרצל, מבוסס גם הוא על סיפור אמיתי של בן כתתה שנפל בהתרסקות מסוק. 

ספרה "הנערה במרפסת ממול" יצא בשנת 2006 והומחז להצגה בה מקמל-עתיר משחקת.
"אות מאבשלום", ספרה הראשון למבוגרים, יצא לאור בשנת 2009 והפך לרב מכר. מקמל-עתיר קיבלה את אות "ספר זהב" על מכירת 20,000 עותקים ממנו, שלושה חודשים בלבד מאז יצא הספר לאור. כחצי שנה מיום שפורסם, קיבל "אות מאבשלום" את אות 'ספר הפלטינה' מטעם התאחדות המולי"ם על מכירת 40,000 עותקים, ביוני 2015, קיבל "אות מאבשלום" את אות "ספר היהלום" מטעם התאחדות המו"לים על מכירת 100,000 עותקים. 

 

ספרה "יד אחות" (רומן היסטורי למבוגרים) המספר את סיפור חייה של רחל המשוררת, ראה אור בשנת 2017 והפך גם הוא לרב מכר בתוך זמן קצר. בעקבותיו, כתבה נאוה את המופע "הדיירת מעליית הגג" בו היא לוקחת חלק. 

 

סדרת המופעים במדיטק חולון מהווה פרויקט בין תחומי המשלב ספרות, שירה ואומנויות הבמה.  שירה וספרות, שחקנים ומוסיקאים, סופרים, סופרות, משוררים ומשוררות המציגים על הבמה מעשי תשבץ מקוריים. המילים והצלילים מספרים לקהל, הצעיר והמבוגר, על העברית ועל התרבות, על הטבע האנושי ועל הדמיון, על המוזות ועל האהבה ועל נשמת האמן בכל אחד ואחת מאתנו. 

עלות כרטיס: 99 ₪.

  • הנחות לתושבים וותיקים/ תושבי העיר חולון.

מתחם מדיטק חולון הינו מתחם תרבות יוצר, חדשני ורב תחומי המקיים פעילויות תרבות מגוונות בכל תחומי האמנויות ומושך אליו קהל מגוון מחולון ומחוצה לה.

מדיטק, רחוב גולדה מאיר 6 , חולון, טלפון:03-5012505

 

יש לבדוק גם

פרס גולדה מאיר ל"הנבחרות"

הסדרה "הנבחרות" של כאן 11 תקבל ביום שלישי הקרוב את פרס גולדה מאיר הסדרה מתעדת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.