יום שני , יוני 27 2022
הספר האדום, אסף ענברי, ידיעות ספרים

הספר האדום

אסף ענברי חוזר עם ספר חדש – הספר האדום – המגולל את הדרמה האנושית של שלושת מנהיגי השמאל הישן – המאבק הפרטי של כל אחד מהם והמאבקים ביניהם.

ספריו של ענברי לוקחים את הקוראים למסע שורשים ישראלי ובספרו החדש הוא משחזר את אבני היסוד של החברה הישראלית והשמאל הישראלי – מה היו הזרמים וכוחות שמהם הורכבה החברה והפוליטיקה הישראלית.

 

 

 

הספר האדום

אסף ענברי

אמצע המאה העשרים. המלחמה הקרה. היהודים מקימים מדינה, וצריכים לבחור צד.הבחירה בין ברית המועצות לבין ארצות הברית תקבע את דמותה של החברה הישראלית: האם זו תהיה חברה סוציאליסטית, אידיאולוגית, מגויסת – או חברה קפיטליסטית, מערבית, בורגנית.

זהו סיפורם של שלושת אדמו"רי השמאל הישראלי – יצחק טבנקין, מאיר יערי ומשה סנה – באותן שנים גורליות. ביד אמן ובפרוזה דקה כבסיפור המקראי, משרטט אסף ענברי את פועלם ואת נפשם השסועה, המתייסרת בין חלומותיהם המשיחיים על גאולת האדם לבין ההתפכחות הכואבת והמרה מהקומוניזם הסובייטי; בין מסירות לרעיונות נאצלים לבין קנאות חשוכה ולעתים אף רודנות בחיי היום-יום.

זוהי יצירה ספרותית מעוררת סערה רגשית, היסטורית ואף עכשווית, המציבה בפני קוראיה שאלות מורכבות על נאמנות ובגידה, ציונות ויהדות, אמונה וכפירה.

יש לבדוק גם

זאב בחלוק לבן

זאב בחלוק לבן זאב רוטשטיין מיהו פרופ' זאב רוטשטיין? היכן צמח? ומה הניע אותו להיות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.