יום שני , אוגוסט 8 2022
עולם בלי עבודה, דניאל סוסקינד, ספריית אופקים, עם עובד

עולם בלי עבודה

חדש בספריית אופקים / עם עובד

דניאל סוסקינד

עולם בלי עבודה

טכנולוגיה, מיכון וכיצד עלינו להגיב

תרגמה מאנגלית: כרמית גיא

328 עמ' * 98 ש"ח

במשאל שנערך בקרב עובדים בארצות הברית ובבריטניה השיבו יותר משלושים אחוזים מהנשאלים כי אין הם משוכנעים שתהיה להם עבודה מכניסה ומפרנסת בעוד שנים לא רבות. הם צופים לנגד עיניהם כיצד רובוטים, טכנולוגיה מתקדמת וחידושי תכנות ומחשוב מסלקים אותם ממשרותיהם, והמשק המודרני המתפתח מתקשה למצוא להם תעסוקה חלופית מכבדת וראויה. דניאל סוסקינד פוסק כי הנשאלים אינם טועים. אכן, אנו צועדים בקצב מהיר ומדאיג לעבר עולם בלי עבודה. למציאות כזו יש השלכות חברתיות ותרבותיות שחורגות מהתחום הכלכלי. הספר מסביר מדוע חידושים מופלגים בטכנולוגיה בעבר, למשל מהפכת התחבורה, לא חוללו תמורות כה מהפכניות כמו העולם החדש שאת ניצניו אנחנו כבר מזהים בימינו.

ראוי לה לכל חברה, קובע המחבר, שתתכונן למצב החדש כדי למנוע אסון שאין לו שיעור. הוא גם יודע להצביע על פתרונות ודרכים למניעת האסון הגדול. העולם צריך להתאים את עצמו לעובדה כי בעתיד הלא רחוק ישתלטו תחליפים לא אנושיים על מקומות העבודה שלנו. סוסקינד גורס בספרו כי האתגר האחרון שיהיה עלינו להתמודד עימו בעולם המציע פחות עבודה הוא למצוא משמעות לחיים.

למהדורה השנייה של הספר, המובאת עתה לקוראים עברית, הוסיף המחבר הקדמה חדשה, שכל כולה דיון מעמיק ופוקח עיניים על השפעות מגפת קורונה העולמית על שוק העבודה. המגפה, הוא מסכם בנימת אזהרה, הוכיחה עד כמה תצפיותיו על עולם העבודה בספר המקור היו נכונות ומאיימות. 

דניאל סוסקינד הוא פרופסור לכלכלה בקולג' בליול אוקספורד. ספרו The Future of the Profession, שאותו כתב עם אביו, המשפטן ריצ'רד סוסקינד, היה רב-מכר וזכה לביקורות נלהבות.

 

יש לבדוק גם

בין החלמה לריפוי

                                                   ספר חדש בהוצאת "עם עובד" רוני צבר בין החלמה לריפוי מסע בטיפול הפליאטיבי 262 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.