שבת , מאי 21 2022
מסוכלים , יזהר דוד, כנרת זמורה

מסוכלים

חדש בהוצאת כנרת-זמורה

 

מסוכלים

יזהר דוד

מחבר רב-המכר 

פצצה מתקתקת

 

ינואר 2001, שיא אירועי האינתיפאדה השנייה, הקטלנית והמדממת. אלון, רכז שב"כ עתיר הישגים, אחוז רגשי אשמה על כל פיגוע שלא הצליח למנוע. הוא מחליט לצאת למסע נקמה במְפגעים וכדי לממש את תוכניתו עליו לגייס מרגל שהוא בשר מבשרם של פעילי הטרור הפלסטיני. הוא מוצא את המועמד המושלם: מאלכ אל-קודסי, איש סודו של ראש התנזים בטול כרם. הקשר שיירקם ביניהם עומד לטלטל את חייו – ולא רק אותם.

בבית ממתינה לאלון אשתו נטע, שכבר רגילה לחלוק את חייה עם גבר בעל שתי זהויות: בעל חם ואוהב ושב"כניק מכור לעבודה. אבל דווקא עכשיו, כשהם חובקים בת ראשונה, האיש שהתחתנה איתו הולך ונעלם. את מקומו תופס אדם זר, נוכח-נפקד, מתעתע ותוקפני. היא מפחדת בביתה שלה. 

 

מסוכלים הוא מותחן פעולה על מי שמסכנים את עצמם יום-יום כדי להציל את חיינו, ועל המחיר הגבוה, המושתק בדרך-כלל, שמשלמים הם ובני משפחותיהם. זהו סיפור אמיתי על גיבורים בעל כורחם.

 

יזהר דוד נולד וגדל במושב אביטל. הוא שירת כלוחם וכמפקד בפלנ"ט גולני. עם שחרורו מהצבא ב-1990 הצטרף לשב"כ ובשנות האינתיפאדה השנייה היה מנהל ביחידת השטח בשומרון. ב-2013 פרש מהשירות ומאז עוסק בחינוך וביזמות חברתית. שימש כיו"ר "תנועת המורים – מחנכים. מורים דרך". ממייסדי "העמותה למנהיגות ישראלית משותפת" והמנכ"ל הראשון שלה. 

דוד פעיל מאוד בנושא הלומי הקרב בישראל. הוא ממקימי ויו"ר "שותפות מגן ישראלית", לטיפול וצמיחה מפוסט טראומה, מרצה ומנחה סדנאות. בדצמבר 2019 היה להלום הקרב הראשון שקיבל את "אות המופת השיקומי" של משרד הביטחון. 

בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים, לימודי מזרח תיכון ואסלאם, תואר שני במנהל ומנהיגות בחינוך וכן תואר שני במשפטים. ספרו פצצה מתקתקת ראה אור בהוצאת כנרת, זמורה ב-2016.

 

 

261 עמודים, 98 ₪ 

 

 

 

יש לבדוק גם

לפני שהקפה יתקרר

חדש בהוצאת כנרת, זמורה   לפני שהקפה יתקרר טושיקאזו קאוואגוצ'י מאנגלית: שאול לוין   לפני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.