יום רביעי , מרץ 29 2023
כשרון דיבור, שרי שביט, אחוזת בית

כשרון דיבור

כִּשרון דיבור מאת שרי שביט

הוצאת אחוזת בית

 

"יצירה אמיצה ויוצאת דופן. יכולת מופלאה לספר סיפור." הילה בלום*

 

הוא סופר ותיק, מפורסם ומצליח. היא סטודנטית צעירה בחוג לספרות.

הוא נוסע למדבר בדרום הארץ כדי להתבודד ולכתוב רומן. היא רוצה לבקר את קברי הוריה שבדרום.

היא מציעה לו הסעה. הוא מסכים. שניהם משוחחים, מתקרבים, מגששים, מתקרבים עוד. ועוד. 

עשרים שנה יחלפו עד שיפגשו שוב. 

"כִּשרון דיבור" מאת שׂרַי שביט הוא מכתב סמוי שכותבת אישה לאהובהּ המבוגר, החושף את הקשר בין התאהבות לפיכחון, בין תשוקה לבין אובדן.

 

"סיפור שלא ימחה במהרה מזיכרון הקורא. ספר מפלח לב." ניר ברעם*

 

הגיבורה של "כִּשרון דיבור" היא סטודנטית לספרות שמתאהבת בסופר מפורסם שמשנה את חייה. הוא מלמד אותה איך לאהוב, איך לדבר, איך לכתוב ואיך לחיות. למרות ששניהם יתומים ומזדהים זה עם זה מתוך פצע עמוק, מערך הכוחות ביניהם רק הולך ומסתבך. היתמות מחולקת בספר בין הגיבורים, עד כדי כך שהאבל והאובדן מקבלים ביטוי בתשוקה גופנית ובמעשה הכתיבה. הרומן האסור ביניהם הוא סיפור אהבה סוער ואירוטי. זהו גם סיפור על שליטה ויחסי כוחות של מגדר והמרחב הספרותי – למרות שהרומן מתנהל במסדרונות האקדמיה, בברים של לילה ובפסטיבלי סופרים, מקומות ניטרליים לכאורה, הוא מתאר ברבדים עמוקים יותר אשה שפורצת למרחב גברי שאסור עליה. 

 

"מוות וחיים, נעורים ובגרות, נקשרים יחד לכדי יצירה מבריקה." אלי אליהו*

 

"כִּשרון דיבור" הוא רומן יוצא דופן במבנה שלו – קצר וקולע, מצוי בין שירה לבין פרוזה, מותחן אהבה שכל פרק שבו נע בין שורה לפסקאות בודדות. הספר מסופר מנקודת מבט נשית, בראייה מפוכחת ובחושניות.

 

"רציתי לקרוא לאט, ויותר מפעם אחת. עברתי מסע נפשי." יהודית קציר*

 

שרי שביט היא סופרת, משוררת ועורכת ספרות וטלוויזיה. נראה שהעשייה הספרותית שלה היא עבודת פאזל אינסופית: היא עורכת את כתב העת מאזניים, עורכת תסריטים לטלוויזיה, משמשת כסקאוט הרשמית של שידורי קשת, ומפתחת דרמה היסטורית לבית הפקה בחו"ל.  שרי מלמדת כתיבה יוצרת באוניברסיטת תל אביב, ונמנית על צוות התוכן של "סוכן תרבות". שרי נבחרה השנה לתוכנית יזמי התרבות של האיחוד האירופי, אליה התקבלו עשרה אנשי תרבות בלבד מכל העולם, במטרה ליצור שיתופי פעולה בינלאומיים. במסגרת התוכנית היא עתידה לערוך ספר ישראלי-פלשתיני, ולאצור פסטיבל שירה בינלאומי. היא גם כותבת דוקטורט על הסופרות הראשונות שכתבו בשפה העברית בא"י בימי העלייה הראשונה. בשנת 2021 ראה אור ספר השירה שלה "כאב מרחקים", שזכה לשבחי הביקורת ולתהודה גדולה. שיריה תורגמו לצרפתית, גרמנית, אנגלית והינדית. בעברה ערכה את מדור הספרות של ynet, עמדה בראש מחלקת הפרוזה של הוצאת "מטר", יזמה, הפיקה והשתתפה בעשרות אירועים ספרותיים בארץ ובעולם. 

 

*תגובות עמיתים שקיבלו את הספר לקריאה מוקדמת.

 

כִּשרון דיבור מאת שרי שביט  הוצאת אחוזת בית   112 עמודים מחיר קטלוגי: 84 ₪ 

 

יש לבדוק גם

ג'וני שב משדה הקרב

  ג'וני שב משדה הקרב דלטון טרמבו בתרגום חדש של יותם בנשלום   "ג'וני שב משדה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.