שבת , מרץ 25 2023
שומר אמונים , ג'ון לה קארה, זמורה

האחרון של ג'ון לה קארה

חדש בהוצאת זמורה

 

שומר אמונים

ספרו האחרון של

ג'ון לה קארה

מאנגלית: אמיר צוקרמן

 

בספרו השלם האחרון מתמקד ג'ון לה קארה בעולם שהיה נושא כתיבתו בשישים השנים האחרונות — העולם החשאי עצמו.

 

ג'וליאן לוֹנדסלי הפנה עורף להצלחה כלכלית מובטחת בסיטי של לונדון למען חיים פשוטים יותר, וכעת הוא הבעלים והמנהל של חנות ספרים בעיירת חוף קטנה במזרח אנגליה. אבל לא יותר מחודשיים אחרי שהוא פותח בקריירה החדשה שלו, מבקר לא מוּכּר מפר את שלוות הערב שלו. אדוארד, מהגר פולני המתגורר בסילבֶרוויוּ, הבית הגדול בקצה העיירה, יודע רבות על משפחתו של ג'וליאן, ונראָה מתעניין יתר על המידה בפרטי הניהול של המיזם החדש והצנוע שלו.

אחד מבכירי השירות החשאי בלונדון מקבל מכתב המתריע על דליפת מידע מסוכנת, והחקירות מובילות אותו אל העיירה השלווה שלשפת הים…

שומר אמונים הוא סיפור מהפנט על התנגשות בין תום לב וניסיון חיים לבין חובה לאומית ועקרונות מוסריים אישיים. ג'ון לה קארה, מתעד האירועים הגדול של תקופתנו, וקול ספרותי שאינו ניתן לחיקוי, מבקש לענות על השאלה, מה באמת אנחנו חייבים לאנשים שאנחנו אוהבים? 

 

ג'ון לה קארה נולד ב־1931. 

במשך שישה עשורים הוא כתב את מה שהפך לקורפוס הספרותי שהגדיר את תקופת המלחמה הקרה. אביו היה נוכל סדרתי, וילדותו עברה עליו בין לימודים בפנימייה לבין העולם התחתון הלונדוני. בגיל שש־עשרה מצא מקלט באוניברסיטת ברן, ואחר כך באוקספורד. תקופת הוראה בבית הספר התיכון הפרטי היוקרתי איטוֹן הובילה אותו לקריירה קצרה בשירותי הביון הבריטיים, MI5 ו-MI6.

הוא פירסם את יצירת הביכורים שלו, חיוג אל השאול, ב־1961, עוד בהיותו איש השירות החשאי. ספרו השלישי, המרגל שחזר מן הכפור, זכה להצלחה עולמית, והטרילוגיה החפרפרת, התלמיד המכובד וכל אנשי סמיילי ביצרה את מעמדו הספרותי ללא עוררין.

עם סוף המלחמה הקרה הרחיב לה קארה את זירות ההתרחשות של ספריו, שהקיפו עכשיו תחומים כמו סחר בנשק והמלחמה בטרור ברחבי העולם. הממוּאר שלו, מנהרת היונים, ראה אור ב־2016, והספר האחרון שמופיעה בו דמותו של ג'ורג' סמיילי, מורשת של מרגלים, יצא לאור ב־2017. 

שומר אמונים הוא ספרו העשרים ושישה. 

ג'ון לה קארה הלך לעולמו ב־12 בדצמבר 2020.

 

192 עמודים, 98 ₪ 

 

 

יש לבדוק גם

הראשונות

חדש בהוצאת זמורה הראשונות  שהרה בלאו מסע אישי מסעיר ועכשווי בעקבות 30 מנשות התנ"ך    …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.