יום שני , יולי 4 2022

"זיכרון בסלון" במוזיאון ארצות המקרא

"זיכרון בסלון" – בגלל המלחמה ההיא

ערב יום השואה במוזיאון ארצות המקרא, ירושלים

יום רביעי  27.4 בשעה 19:00 – 21:00
הכניסה חופשית בהרשמה מראש

ד"ר אלי בורובסקי, אשר איבד את משפחתו בשואה, הקדיש את מפעל חייו – מוזיאון ארצות המקרא – כבית להנצחה ולזיכרון ובה בעת ללימוד העבר אשר יבטיח עתיד טוב יותר.

אנחנו מזמינים אתכם לציין את ערב יום השואה במוזיאון עם איש עדות מיוזמת "זיכרון בסלון" ובסיור מיוחד, ברוח מורשתו של אלי בורובסקי.

בשעה 19:00 יתקיים שיח גלריה במוזיאון: "בגלל המלחמה ההיא" – על מיתולוגיה, שואה וחלומו של ד"ר אלי בורובסקי, עם גברי אסולין, מדריך בכיר.

בשעה 20:00 נתכנס למפגש "זיכרון בסלון" עם שרה גודמן. במפגש נשמע על הילדות בצל הרדיפות הנאציות בגרמניה, על המשבר המשפחתי והבריחה לאחר ליל הבדולח, על המשך המסע בעקבות פרוץ המלחמה והתקדמות הצבא הנאצי באירופה, על החיים בקובה והמעבר לארצות הברית, עד לעלייה ארצה.

יוזמת זיכרון בסלון מכניסה את זיכרון השואה הביתה, טוענת אותו במשמעות חדשה ומזמינה את כלל החברה בישראל, מכל המגזרים ובכל הגילאים, לקחת חלק פעיל ולהשתתף בשימור ועיצוב הזיכרון לדורות הבאים. זיכרון בסלון הפך זה מכבר למסורת ישראלית חדשה לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה, מסורת המעבירה את שרביט הזיכרון מהטקסים הממלכתיים והעצרות ההמוניות למפגשים אישיים ואינטימיים במאות אלפי סלונים במקביל.

יש לבדוק גם

עוד אירועים ותערוכות בבית ליבלינג

*השימוש בתמונות בקרדיט ולפרסום בפרויקט זה בלבד* אירועים ותערוכות בבית ליבלינג – יולי 2022 https://www.lieblinghaus.org/ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.