יום שלישי , אוגוסט 16 2022
לא להאמין לאף אחד, נטפליקס

בואו נדבר על זה: "לא להאמין לאף אחד"

כשתביטו בתמונות של ג'רי קוטן, גיבור "לא להאמין לאף אחד", תתקשו להאמין שהאיש החביב והתמים למראה הוא כנראה נוכל.

 

גם היבטי הנוכלות שלו נחשפים, בחוכמה רבה, לאט לאט, בסרט הפשע-האמיתי התיעודי החדש והמוצלח של נטפליקס.

 

קודם כל- אם תרצו- יש פה עוד הזדמנות לנסות להבין מה זה ביטקוין, ומה זה שוק הקריפטו בכלל.

 

שנית- יש פה סיפור על אלפים, שהפקידו באתר שהקים ג'רי מאות מיליונים במצטבר, רק כי הבחור עם השיער הבלונדיני והמראה המבויש נראה חנון מספיק כדי לשדר אמינות.

 

שלישית- יש פה סיפור, שבמידה רבה מזכיר גם את "אל תתעסקו עם חתולים באינטרנט", של משתמשים מרומים, שיוצאים למסע חקירה עצמאי בעקבות היעלמות פתאומית של קוטן, ובמידה רבה מצליחים לגרום לתקשורת הממוסדת ולאחר מכן לממסד הפלילי עצמו לקום מתנומתם ולהתחיל בחקירה.

 

 

רביעית- בפעם המי יודע כמה, אנחנו נחשפים ללקח הכל כך חשוב: גם יזמים מבריקים, חכמים, חמודים, כריזמטיים או לא כריזמטיים במידה , ופרסום רב שהם מגייסים לעצמם, ונאומים בכנסים, לא יכולים להוות ערובה לאמינותם, לא מהווים חסינות מנפילה בפח.

 

קצת קשה להאמין שמישהו ייכנס לחובות עתק כדי להשקיע בביטקוין ולא ישאיר לעצמו מרווח ביטחון, אבל זה בדיוק מה שקרה לכמה מה"עדים" בסרט.

 

ואם אתם אוהדי בית"ר ירושלים וכועסים על משה חוגג, שסיפק כערבות לבקרת התקציבים ארנק דיגיטלי בלי קוד המפתח- תמצאו כאן סיפור דומה באחת מההסתעפויות המוזרות של עלילת "לא להאמין לאף אחד".

 

עוד לא דיברנו בכלל על ההיבטים העוד יותר מוזרים ומטורללים בסיפור הזה, שנחשפים כבר בדקות הראשונות של הסרט ולכן אין חשש ספוילרים:

 

ממה בדיוק מת ג'רי קוטן בפתאומיות? האם באמת מת? האם זייף את מותו? האם מישהו מהמשקיעים המאוכזבים הצליח לאתר אותו אחרי הודעת המוות? מדוע טייל ברחבי העולם בחופשות יקרות למדי מבלי שהעניין הדליק נורה אדומה אצל אף אחד? האם קריסת שוק הביטקוין גרמה להתמוטטות האתר שהקים, או שמא היה מתמוטט גם לולי קרס שער המטבע הווירטואלי?

 

כל כך הרבה שאלות, על רובן תקבלו תשובות, בסרט מהודק ולא נמרח, תשעים דקות של מותחן כלכלי -פלילי- אזרחי- אינטרנטי מוצלח ומסקרן.

 

אחרי שתראו את הסרט הזה, האם תשקיעו בביטקוין?

יש לבדוק גם

וידאו: הקאסט של "סנדמן" על פרק הסיום

אם עוד לא השלמתם הצפייה ב"סנדמן", היזהרו מהסרטון הבא שתפו עם חבריםFacebookTwitterLinkedin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.