יום שני , ינואר 30 2023
מאי 2022 ב- yes דוקו

מאי 2022 ב- yes דוקו

 

ארוחות הפסח והמימונה מאחורינו, זמן להתבונן בגופנו, מוזמנות ומוזמנים לצפות בסדרת המקור החדשה – 

 

עד קצה הגוף | Body Edge

בכורה: מיום חמישי, 12.5, ב-yesVOD וב-STINGTV.

שידור בימים ראשון-שלישי, 15-17.5, בשעה 21:00 ב-yes דוקו.

העיסוק העצמי בגוף שלנו הפך זה מכבר לאובססיה שקשה לעצור, ליעד אישי ולערך עליון עבור אחוז ניכר מאוכלוסיית העולם. הכמיהה לגוף המושלם מתודלקת כל העת ע"י אינטרסים כלכליים ותעשייתיים, שמשאירים תמיד פער בין הרצוי למצוי – פער שמייצר רווחים רבים. 

אלא שלאנשים רבים בעידן הנוכחי כלל לא ברור היכן נמתח הגבול בין השאיפה לגוף יפה ובריא, לבין כפייתיות ואקססיביות שמייצרות בדיוק את ההיפך – נזק עצמי. 

ואם לא די בכך – בישראל נוספים לתוך הקלחת הזו אלמנטים שייחודיים לעם היושב בציון, להיסטוריה, לחברה ולתרבות שלו. 

 

הסדרה החדשה "עד קצה הגוף" – שנוצרה ע"י צוות שמורכב מנשים בלבד – הבמאית איילת הלר ("סודות המוח"), המפיקה אסנת טרבלסי ("הילדים של ארנה"), הצלמת טניה איזיקוביץ' והעורכת הדס איילון  – מפרקת בשלושה פרקים את הקצוות של התופעה:  

מהגוף המרזה כאובייקט יופי שאנשים מוכנים לשלם מחירים כבדים כדי להשיגו; דרך הגוף הכחוש שמנרמל הפרעות אכילה; ועד הגוף הבריא, שגם השאיפה אליו הפכה לסוג של דת מלאת חוקים ואיסורים שיש לא מעט המרוויחים ממנה. 

ד"ר סיגל גולדין, מומחית בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה של הגוף, בשיתוף חוקרי תרבות, אנשי מקצוע ומטפלים, 

לוקחת אותנו למסע פוקח-עיניים בעולם התרבותי המתעתע בו אנו לכודים, תוך בחינת הכוחות והמוסדות שמעצבים את חוסר הודאות של כולנו. 

במהלך המסע נפגוש גם מגוון דמויות מרתקות, שנמצאות כולן על הספקטרום של קצוות הגוף. ואולי בעצם כולנו נמצאים על הספקטרום הזה? 

בימוי: איילת הלר | הפקה: טרבלסי הפקות | צילום: טניה אייזיקוביץ' | עריכה: הדס איילון | יועצת אקדמית: ד"ר סיגל גולדין (3X45, ישראל, 2022)

 

פרקי הסידרה:

 

פרק ראשון: 'עד קצה הגוף' המַרזֶה: מבט היסטורי ועכשווי על הופעתו של 'הגוף הרזה' כאובייקט יופי, על הצמיחה המטאורית של תעשיית הדיאטות ועל חייהם של נשים וגם גברים, שחייהם מעוצבים על ידי כוחה של תרבות הדיאטות. 

כל הדמויות בפרק הם "קורבנות" של אידיאל הרזון: ראובן, נעמי והילדים ממודיעין, שעברו לדיאטה קטוגנית (שומן וחלבון); אסנת, מנהלת בכירה, שדואגת להיות תמיד במידה 36 ולכן לומדת לחיות בויתור תמידי; טניטה, שבסטודיו שלה נפגוש נשים שכבר ניסו הכל – אלה ש'ירדו ועלו שוב ושוב ואינן מתייאשות', אלה שאיבדו תקווה ועכשיו טניטה היא קרש ההצלה החדש שלהן; מירי, חב"דניקית, שניסתה כ-16 דיאטות בחייה, אבל את הפתרון מצאה בריצה, והיום כ-4000 נשים חרדיות רצות בקבוצות שלה ומשתמשות באפליקציית הריצה שפיתחה; ו-מאס, דיאטנית מומחית, שמציעה פתרונות מותאמים תרבותית לנשים בחברה הערבית בישראל ובעולם, שרוצות להיות רזות.

 

פרק שני: 'עד קצה הגוף' הכּחוּש: ההיסטוריה של הפרעות אכילה, שהופיעו לראשונה בסוף המאה ה-19, והעולם העכשווי של מי שמתמודדות עם הפרעות אלה בתקופה שבה קהילות אונלייניות של 'פרו-אנה' מציגות אנורקסיה כסגנון חיים לגיטימי. בפרק מובאות תובנות חדשות על היבטים גלובאליים ומקומיים של אנורקסיה תוך מעקב מקרוב אחר סיפוריהן של ארבע נשים שהתמודדו עם אנורקסיה ובולימיה. 

את הפרק מובילות נשים מרתקות, שבמבט חיצוני מגלמות את שיא ההצלחה וההישגים וזוכות להערכה חברתית רבה, אולם בפועל הן חוות סבל, רעב מתמשך, ואף מחלות חמורות: אלכסה, דוגמנית, אושיית ריאלטי (המרוץ למיליון, הישרדות) שסבלה שנים מבולמיה, רק כדי להצליח בעולם הדוגמנות; לירון, נערה ששאפה להיות רקדנית והבינה מהר שבכדי להצליח היא חייבת לרדת במשקל, כך הגיעה למצבים קיצוניים של הרעבה עצמית, הקאות והתמוטטות; אסתר, בכירה בתעשיית ההיי טק, ששמרה במשך שנים את סוד היותה אנורקסית, התמוטטה בגיל 32 והגיעה למצב של סכנת חיים. כשאמא שלה רואה אותה לראשונה באשפוז, היא נזכרת בדמות אמה ששקלה 24 קילו כשהשתחררה ממחנה הריכוז בשואה; ורעות, בת למשפחה מהציונות הדתית, שמספרת על הבחירה להפסיק לאכול בגיל 14, על ההתמודדות שלה בתוך המשפחה, ועל השימוש הייחודי שהיא עושה בטקסי דת יהודיים כדי לשכלל את ההצלחה שלה כאנורקסית, מבלי שהסביבה תשים לב. 

 

פרק שלישי 'עד קצה הגוף' הבַּריא: מבט חדשני על תופעה מרתקת, שהופכת להיות יותר ויותר מרכזית בחיינו: "דת הבריאותנות" – מגמה עולמית הולכת ומתרחבת, של כמיהה אובססיבית לגוף הבריא, שגם החברה הישראלית מאמצת בחום רב. הפרק  מציג טווח רחב של תופעות הקשורות למרדף אחר אידיאל הגוף הבריא, ולתפיסות העולם וסגנונות החיים הקשורים בו: משטרי תזונה נקייה, הקפדה יתרה על כללים ואיסורים, התמסרות לאפליקציות המציעות מישטור עצמי וניטור עצמי של מדדי גוף. בסיפור הזה, תעשיית ההיי טק והוֶולְנֶס הישראלית משחקת תפקיד מרכזי, ואנו נותרים עם שאלות מסקרנות ומטרידות: איך יראו החיים של מאמיני דת הבריאותנות בעתיד? האם אנו בפתחו של עולם המציע יותר בריאות ליותר אנשים? או האם ננוהל ע"י בוטים שיבטיחו לנו חופש ממחלות, אבל יכלאו אותנו בתוך עולם דכאני? 

 

* * *

 

ואם לא דיברנו מספיק על אוכל, אנו מציגים סרט ישראלי ראשון שמתעד שנתיים בחייו של שף מצליח – 

 

המסעדה הטובה ביותר בישראל

בכורה: יום רביעי, 25.5, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

השף יובל בן-נריה הוא שם דבר. לפני 8 שנים פתח את המסעדה הראשונה שלו, ועד מהרה הפך לאחד השפים הנחשבים ופורצי הדרך בישראל. אבל השאיפות שלו מגיעות הרבה יותר רחוק: ב-2019 גייס יותר מ-3 מיליון דולר כדי להשקיע במסעדה חדשה, שאמורה היתה להיות משהו שטרם נראה כאן. אלא שאז העולם התהפך על פיו, והקורונה שינתה הכל – גם בחייו המקצועיים, וגם באישיים. במשך שנתיים תיעדה אותו הבמאית טליה ענבר ("יס מן"), כאשר הכל מונח על הכף – כסף גדול, המשפחה, המוניטין שלו: האם זו אכן תהיה המסעדה הטובה ביותר בארץ? אבל מעבר לכל הלחצים, מתברר במהרה שמה שהכי חשוב לו בעולם זה – בישול .בעולם נעשים בשנים האחרונות לא מעט סרטי תעודה באורך מלא על שפים מובילים, אבל בארץ זהו סרט ראשון מסוגו שבמרכזו שף ישראלי – סרט שמציג גם את הקשיים של עולם המסעדנות המקומי, אבל גם, ובעיקר, את אמנות הבישול. 

מפיקה ועורכת ראשית: לי ירדני | בימוי: טליה ענבר |  עורכות: עליזה אסקירה, גבי שיחור | חברת הפקה: myTV. הסרט הופק עבור yes דוקו 

 

* * *

 

ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה 2022 

ב-yes דוקו עם סרט ישראלי חדש בבכורה:

 

החלל ה-74

בכורה: יום שלישי, 3.5, בשעה 21:15 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

73 חיילים נספו באסון שזעזע את המדינה לפני 25 שנה. אלא שמתברר שהמספר הזה לא היה סופי כלל. 

יום שלישי, 4 בפברואר 1997, המלחמה בלבנון בעיצומה. שני מסוקי יסעור, מלאים בחיילים שחזרו מחופשה בדרך ללבנון, מתנגשים דקות ספורות לאחר ההמראה. 73 חיילים מוצאים את מותם במה שהוגדר כאסון הגדול בתולדות צה"ל. 

אחד הראשונים שהגיעו למקום היה רדי פילס, בן קיבוץ געש. הוא הוקפץ לזירה דקות ספורות אחרי התאונה, והיה אמור לטפל באלה ששרדו. אלא שלא היה במי לטפל. היו רק גופות. המראות והריחות המחרידים – כמעט אפוקליפטיים – של אותו לילה נצרבו בתודעתו, והמשיכו ללוות אותו בסיוטים מתמשכים ובחוסר יכולת לחזור ולהשתלב בחיים. יותר משני עשורים אחרי, כשלא יכול היה לשאת זאת יותר – שם קץ לחייו. אמו, חיה, מצאה אותו בחדרו הקטן בקיבוץ. 

רדי לא הכיר את טל הררי, בן גילו, שגדל בהרצליה, מרחק של 5 דקות נסיעה מגעש. טל היה קצין צעיר וחדור מוטיבציה, שפיקד על מרכז הזיהוי של חיל הרפואה כאשר הגיעו שקי הגופות של החיילים מהאסון. גם בטל הותירה החוויה צריבה עמוקה ומדממת. שלא כמו רדי, הוא הצליח בשנים הראשונות שלאחר האירוע להמשיך ולתפקד, אפילו התחתן ונולדו לו שני ילדים, אך הסיוטים שבו לחבוט בו. אחרי 19 שנה של שימוש באלכוהול ובתרופות פסיכיאטריות – ליבו קרס.  

בשנים שחלפו מאז האסון ניסו משפחותיהם של טל ורדי, כל אחת בדרכה, לקבל הכרה של משרד הביטחון בפוסט טראומה שמקורה בליל האסון, אבל מבחינת משרד הביטחון טל ורדי היו פשוט שניים שנפלטו מהמערכת הנורמטיבית. 

אחרי שנים של מאבק, ורגע לפני שהצדדים מגיעים למשפט, קיבלו ההורים הודעה שבסופו של דבר יכירו בבנים כחללים ה-74 של האסון. 

זהו סיפור קורע לב על שני בחורים שחייהם נהפכו על פיהם עד שמצאו את מותם, ועל מאבק עיקש של הורים שאיבדו את היקר להם מכל, מול מערכת שמעדיפה להתכחש לתמונת המציאות.  

בימוי: אופיר טריינין | הפקה: איילת קייט – "למה הפקות" (ישראל, 2022)

 

* * *

המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

 

לקראת צאת הסרט החדש "אהבה בשחקים: מאווריק", בכיכובו של ואל קילמר לאקרנים, נשדר ב-yes דוקו את הסרט הדוקומנטרי המרגש, שעורר הדים בפסטיבל קאן האחרון – 

 

ואל | Val  

בכורה: יום ראשון, 22.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל קאן 2021

סיפור חייו של הכוכב בן ה-61, ואל קילמר, מסופר לאורך 4 עשורים בעזרת קטעי וידאו ביתיים אינטימיים.

במשך יותר מ-40 שנה, השחקן ההוליוודי הבלתי נשכח, ואל קילמר, תיעד את חייו ואומנותו באמצעות סרטי וידאו. הוא צבר אלפי שעות של צילומי "הום וידאו" בקלטות 16 מ"מ, שצולמו ביחד עם אחיו, מצעירותו, דרך שיא תהילתו, כשכיכב בתפקידים האייקונים בשוברי הקופות – "אהבה בשחקים", "הדלתות", "באטמן לנצח", "טומבסטון", ועד היום, בעודו מתמודד עם מחלת סרטן בגרון. 

הסרט הדוקומנטרי החדש בבימוים של טינג פו ולאו סקוט, שהוקרן לראשונה בפסטיבל קאן, מביא אל המסך את דמותו המורכבת של ואל קילמר בעזרת תיעוד גולמי, מקורי ומלא אהבה. פסיפס של חיים שנעים בין הדמות הפצועה והכאובה של היום לדמות הכריזמטית, הסקסית ומלאת החיים של פעם.  

(109 דק', ארה"ב, 2021)

לצפייה בטריילר

 

נייר ודבק | Paper & Glue

בכורה: יום שלישי, 10.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל טרייבקה 2021

מבחינתו של האמן הצרפתי JR כל קיר, בכל מקום, הוא לוח שעליו הוא יכול לפרוש את משנתו: כולנו בני אדם, כולנו מרגישים וכואבים, ומגיע לנו שיקשיבו לנו. הילד שהחל את דרכו בשרבוט חתימתו על מבנים, למד עם השנים לנצל את האמנות שלו לשינוי חברתי. בסרט המשך ל"אנשים ומקומות" (שיצר בשיתוף הבמאית הנפלאה אנייס ורדה והיה מועמד לאוסקר) JR מתגלה כאקטיביסט המנסה להפנות תשומת לב ציבורית לקהילות מושתקות: דרי שכונות עוני בפריז, תושבי פאבלות בברזיל, מקסיקנים החיים בצמוד לחומה האמריקאית ואסירים בכלא שמור במיוחד. הוא עושה זאת באמצעות דיוקנאות ענק שלהם, שהוא מדביק על קירות, כך שאי אפשר יהיה להתעלם ממבטיהם. 

בימוי: JR (94 דק', צרפת/ארה"ב)

לצפייה בטריילר

 

וויירקארד: שקר של מיליארד יורו 

Wirecard: The Billion-Euro Lie

בכורה: יום שלישי, 31.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

סיפור המרמה רחבת ההיקף בענקית הפינטק הגרמנית – Wirecard.

חברת התשלומים הפיננסיים Wirecard נוסדה לפני 18 שנה ונראתה תמיד כפוסטר של חדשנות טכנולוגית גרמנית. לאורך השנים נקשר שמה עם חשדות לשקרים, כיסויים ורשת בינלאומית להלבנת הון אך כל זה לא מנע ממנה להפוך לחברת פינטק בינלאומית ששוויה כ-20 מיליארד דולר. אך ביוני 2020 הכל החל להסתבך –

משרד רואי החשבון "ארנסט אנד יאנג"  חשף חור חשבונאי ענק של 1.9 מיליארד יורו, הרעיד את המגזר הפיננסי ברחבי העולם והחברה קרסה בשערורייה גדולה. מרקוס בראון, המנכ"ל והמייסד של Wirecard, נעצר בחשד לזיוף חשבונות וביצוע תרמית ומניפולציות בשוק ההון. 

לאחר שנים ארוכות של חקירה עיתונאית, בעזרת שני העיתונאים מעיתון העסקים הגרמני WirtschaftsWoche – מלאני ברגרמן וווקר טר הסבורג, ועם ראיונות בלעדיים של האנשים שמקורבים לפרשה, משרטט הסרט החדש את סיפור עלייתה ונפילתה של חברת הענק הגרמנית, ומציג, מצד אחד, סיפור על שחיתות ותאוות בצע שלא ידעה שובע, ומצד שני,  עובדים בעלי מוסר ואומץ שהעזו לחשוף את כל הסיפור.

בימוי: בנג'י וג'ונו ברגמן (120 דק', אנגליה, 2022)

 

* * *

1 במאי – 7 במאי

 

הרצח של גבי פטיטו |  The Murder of Gabby Petito 

בכורה: יום ראשון, 1.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

גבריאל (גבי) פטיטו, בת ה-22, היתה בלוגרית טיולים אמריקאית פופולרית. ביולי 2021 יצאה עם ארוסה, בריאן לונדרי, למסע ברחבי ארה"ב. מסעם צולם ודווח בהרחבה בחשבונות הטיקטוק והאינסטגרם של גבי gabspetito תחת התיוג VANLIFE#. ונצפה על ידי מאות אלפי עוקבים ברחבי העולם. 

בסוף אוגוסט 2021, בעוד השניים עדיין בטיול, נותק לפתע הקשר בינה ובין משפחתה. פרשת היעלמותה דווחה בהרחבה לאורך מספר שבועות בתקשורת העולמית. לונדרי, שחזר לבדו לפלורידה, סירב למסור פרטים על מקום הימצאה ונעצר לאחר ששרידי גופתה התגלו ב-19 בספטמבר. חודש לאחר מכן נמצאה גופתו בשמורת טבע בפלורידה. במחברתו האישית הודה ברציחתה. 

סרט הפשע האמיתי החדש, "הרצח של גבי פטיטו", מביא אל המסך את סיפור חייה ומותה של גבי מבעד לעדשה שהיא בעצמה יצרה ברשתות החברתיות וכך מכניס את הצופים לעולם המדיה החברתית, שהיה הגורם המכריע בפתרון פרשת הרצח המחריד.

(85 דק', אנגליה, 2021)

לצפייה בטריילר

 

החלל ה-74

בכורה: יום שלישי, 3.5, בשעה 21:15 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

ראה עמ' 7

 

האביב מתעורר: אלה שהכרת  

Spring Awakening: Those You’ve Known

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום חמישי, 5.5. 

שידור ביום שני, 9.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו. 

המחזה "האביב מתעורר" (Spring Awakening), מאת המחזאי הגרמני פרנק ודקינד, שעוסק בנושאים שנויים במחלוקת של התבגרות מינית, מיניות, אונס, התעללות בילדים, הומוסקסואליות והפלה מלאכותית, תוך שהוא מבקר את דיכוי המיניות בסוף המאה ה-19, נחשב לאחד המשפיעים ביותר בהיסטוריה של התיאטרון המודרני. 

למרות שנכתב כבר ב-1890, הצגת הבכורה שלו בשפה האנגלית הייתה בעיר ניו יורק רק ב-1917. הצנזורה העירונית טענה שהמחזה הוא פורנוגרפי והתכוונה לבטל את ההפקה, אולם בית המשפט העליון של ניו יורק הוציא צו שמתיר את ביצועה. 

ב-2006 עיבד הבמאי מייקל מאייר את המחזה למחזמר המצליח "אביב מתעורר". הוא הוצג בברודוויי, שם זכה בשמונה פרסי טוני, בינהם למחזמר הטוב ביותר. 

15 שנה לאחר העלאת המחזמר, התקיים בנובמבר 2021 "מופע איחוד" של המחזמר המקורי, גם הוא בבימוי של מאייר ובהשתתפותם של הכוכבים מפעם, בינהם – ג'ונתן גרוף, לורן פריצ'רד, ליה מישל, סקיילר אסטין, ג'ון גלאגר ג'וניור ואחרים.

הסרט התיעודי החדש מביא קטעים ממופע האיחוד, רגעים מרגשים מ"מאחורי הקלעים" עם חברי צוות השחקנים, בעודם נפגשים אחרי 15 שנה, ראיונות שצולמו לאחרונה וקטעי ארכיון הכוללים קטעי ביצוע מקוריים.

 

8 במאי – 14 במאי

 

לטפס אל השמיים | Sanctity of Space 

בכורה: יום ראשון, 8.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

שלושה ממטפסי ההרים הטובים בעולם יוצאים לאלסקה בעקבות סדרת תצלומים ישנים בשחור-לבן להרפתקה האולטימטיבית והנועזת מכל. 

בראדפורד וושברן היה מגלה ארצות מודרני, קרטוגרף ונחשב לצלם ההרים הגדול ביותר בכל הזמנים. הוא היה מטפס על הרים, טס במטוס פתוח מעל רכסי הרים לא ממופים ומצלם תמונות אייקוניות, שבעזרתן יכל ליצור מפות חדשות ולהמשיך במחקריו המדעיים פורצי הדרך. כעת, 80 שנה לאחר שוושבורן צילם באלסקה לראשונה את הר דנאלי מהאוויר, המטפסים רנן אוזטורק ("מרו"), פרדי וילקינסון וג'אק סמית מחליטים לצאת למסע מטורף בעקבות תמונותיו של וושבורן ולטפס על ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה והשלישי בעולם, שגובהו 20,310 רגל (יותר מ-6000 מטר) ונמצא בדרום מרכז אלסקה. הסרט שצולם לאורך 5 שנים מביא את סיפורו של המסע המפרך של השלושה, שכולל פציעות קשות, מפולת אבנים והתערערות החברות בינהם, אך ככל שהזמן עובר והטיפוס מתקדם, סיפורו של וושבורן קם שוב לתחייה בעזרת ארכיונים נדירים ונופים מהפנטים, שטרם נראו על המסך. 

בימוי: רנן אוזטורק, פרדי ווילקינסון (101 דק', ארה"ב, 2021)

לצפייה בטריילר

 

נייר ודבק | Paper & Glue

בכורה: יום שלישי, 10.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

ראה עמ' 9

 

עד קצה הגוף | Body Edge

בכורה: מיום חמישי, 12.5, ב-yesVOD וב-STINGTV.

שידור בימים ראשון-שלישי, 15-17.5, בשעה 21:00 ב-yes דוקו.

ראה עמ' 4

 

15 במאי – 21 במאי

 

השער לגן עדן: אם כל הכתות

Heaven's Gate: The Cult of Cults

בכורה: ימי חמישי, החל מה-19.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV. כל פרקי הסדרה יעלו ל-VOD בבינג' ב-19.5.

הסיפור המזעזע מאחורי ההתאבדות הקבוצתית של חברי כת "השער לגן עדן" בסדרה חדשה.

כת "השער לגן עדן" פעלה בשנות ה-90 בארה"ב בהנהגת מרשל אפלווייט. הכת היתה סודית ורוב המידע שידוע עליה הגיע ממסתננים שהסתננו לקבוצה בשנות ה-70. חברי הכת ויתרו על רכושם כדי לנתק את קשריהם עם הקיום הארצי שלהם וחיו חיי נזירות חסרי מותרות. רכושם היה משותף, הם התרחקו מהחברה וחיו בבתים חשוכים כדי לדמות את החוויה של מסעם בחלל החיצון. לשמם הפרטי הם הוסיפו את המילה "-אוֹדי" ("-ody") ואילו אפלווייט עצמו כונה "דו". 

ב-26 במרץ 1997, ביחד עם הופעת כוכב השביט הייל-בופ, אפלווייט ו-38 חברי הכת התאבדו יחדיו באחוזה יוקרתית בסאן דייגו לאחר ששכנע אותם שנשמותיהם תוכלנה לעלות ולנסוע על חללית, שמוסתרת מאחורי כוכב-השביט הייל-בופ. המוות ההמוני  של כת "השער לגן עדן" נחשב עד היום לאחד המקרים המזעזעים של התאבדות כתית.

הסדרה התיעודית החדשה, בת 4 הפרקים, יוצאת בעקבות סיפורה של הכת "השער לגן עדן" מראשיתה ומביאה את השתלשלות האירועים שהובילו לאסון, בעזרת עדים ששרדו וצילומי ארכיון נדירים. 

בימוי: קליי טוויל  (4X50 דק', ארה"ב, 2020)

לצפייה בטריילר

 

החלום האמריקאי של ג'ורג' קרלין | George Carlin’s American Dream  

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: מיום שבת, 21.5. שידור ביום שני, 23.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

סרט חדש בשני חלקים על הסטנדאפיסט, השחקן והסופר האירי־אמריקאי – ג'ורג' קרלין, שנחשב לאחד הסטנדאפיסטים המשפיעים בכל הזמנים.

הבמאים, ג'אד אפאטו ("הדייט שתקע אותי") ומייקל בונפיגליו, מביאים בסרטם החדש את סיפור חייו ויצירתו של הקומיקאי האגדי ופותחים צוהר אינטימי לחייו האישיים של קרלין, מילדותו בניו יורק, דרך מאבקו הארוך בסמים שגבו ממנו מחיר בריאותי כבד ועד מערכות היחסים שלו, לאורך 36 שנה עם אשתו האהובה ברנדה, ונישואיו השניים לסאלי ווייד. בעזרת ראיונות עם כוכבים כמו – כריס רוק, ג'רי סיינפלד, פאטון אוסוולט, סטיבן קולבר, בט מידלר, וו. קמאו בל, סם ג'יי, ג'ודי גולד וג'ון סטיוארט הם מספרים את סיפור הקריירה של קרלין שנמשכה יותר מ-50 שנה, במהלכה הנחה 14 ספיישלים קומיים של HBO והופיע ב-The Tonight Show יותר מ-130 פעמים, תוך שהוא מתאים את עצמו לכל תקופה ומשאיר תהודה גם בחייו וגם לאחר מותו ב-2008.  

בימוי: ג'אד אפאטו ומייקל בונפיגליו (ארה"ב, 2022) 

 

22 במאי – 31 במאי

 

ואל | Val  

בכורה: יום ראשון, 22.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 8

 

המסעדה הטובה בישראל

בכורה: יום רביעי, 25.5, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

ראה עמ' 5

וויירקארד: שקר של מיליארד יורו  

Wirecard: The Billion-Euro Lie

בכורה: יום שלישי, 31.5, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

ראה עמ' 9

 

* * *

 

לכבוד פסטיבל דוקאביב 2022, נעלה החל מה-26.5 אוסף מיוחד של הסרטים הבולטים מפסטיבל 2021 שאסור להחמיץ, רק ב-yes VOD וב-STINGTV.

 

בין הסרטים – הסרט "איך אומרות שתיקה", זוכה פרס הביכורים, הסרט "קופסה כחולה", זוכה פרס התחקיר, משתתפי התחרות – "להיות ענק קם", "תוצרת הארץ", "קלף מלוכלך", "החייל הטוב", "הלהבה הנצחית" וסרטים מהעולם – "סבאיה", זוכה פרס הסרט הבינלאומי הטוב ביותר, "נשיא", זוכה ציון לשבח, "עלייה" שמועמד לאוסקר 2022, "אנחנו האלף", "באותה נשימה", "בלושי", "האורטוריה", "הרגעים של דאש סנואו", "טינה", "טרומן וטנסי", "לתפוס גל", "מישה והזאבים", "סיפור אהבה פסיכדלי", "ציידי הכמהין" ועוד.

יש לבדוק גם

בואו נדבר על זה: האחרונים מבינינו- פרק הבכורה

הנה סוף סוף הגיעה הסדרה, ש"מאיימת" להיות הדבר הגדול הבא. לא ספין אוף של סדרה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.