יום שלישי , אוגוסט 16 2022
charlotte, שרלוט

"שרלוט" ביום הזיכרון לשואה ולגבורה

סרט 'שרלוט' יגיע לבתי הקולנוע החל מיום  חמישי 28.4

 

בימים שלישי ה-26.4  ורביעי ה-27.4 הסרט יוקרן במסגרת סרטים שזוכרים – יום הזיכרון לשואה ולגבורה בבתי הקולנוע.

ההקרנות בימים אלה החל מהשעה 11:00 בבוקר, במחיר 10 ש"ח לכרטיס.

charlotte, שרלוט

שרלוט

Charlotte

צרפת, בלגיה, קנדה 2022

בימוי: אריק וורין, תאיר ראנה

תסריט: אריק ראת'רפורד, דיוויד בזמוזגיס

הפקה: ג'וליה רוזנברג, ג'רום דופפר, אריק גוסנס, אנטון רובן

פסקול: מישלינו ביקסגליה

קולות גרסה אנגלית:

קירה נייטלי – שרלוט

סם קלפלין – אלכסנדר נגלר

ג'ים ברודבנט – גרוספאפא

אורך הסרט: 92 דקות 

הסרט מופץ ע"י פורום פילם ומגיע לבתי הקולנוע ב-28.4.22 

הסרט יוקרן בימים 26.4  ו  27.4  החל משעה 11 בוקר  במסגרת סרטים שזוכרים – יום הזיכורן לשואה ולגבורה בקולנוע .   מחיר לכרטיס 10 ש"ח . 

תקציר:

זהו סיפורה האמתי של שרלוט סלומון (1917-1943), אמנית גרמנייה יהודייה המתבגרת בצל פרוץ מלחמת העולם השנייה וכנגד כל הסיכויים יוצרת יצירת מופת על-זמנית.

דרמת האנימציה מציגה את סיפורה של שרלוט סלומון, המתגוררת בברלין ערב תחילת מלחמת העולם השנייה. שרלוט המוכשרת והיצירתית חולמת להפוך לאמנית. אהובה הראשון מריע לכישרונה, מה שמחזק אף יותר את רצונה להגשים את חלומותיה.

אך העולם מסביבה משתנה במהרה ונעשה מסוכן יותר, עובדה המגבילה את האופציות של שרלוט וממזערת את חלומה. כאשר האנטישמיות גוברת היא עוזבת את ברלין לדרום צרפת הבטוחה. שם היא מתחילה לצייר בשנית ומוצאת אהבה חדשה. אך עבודתה שוב נעצרת, הפעם עקב טרגדיה משפחתית החושפת סוד אפל עוד יותר. בעוד שרלוט מאמינה שרק כוח עליון יוכל להציל אותה, היא מתחילה את המסע האדיר של ציור סיפור חייה.

על ההפקה:

שרלוט סלומון (1917-1943) כתבה את הספר  'Life? Or Theatre?', אוסף אוטוביוגרפי של ציורים אשר הוצגו ברחבי העולם, בין השאר, באקדמיה המלכותית לאומנויות בלונדון, במוזיאון לאומנות בבוסטון ובגלריה לאומנות באונטריו. הספר נחשב על ידי רבים לרומן הגרפי הראשון.

ספרה עורר השראה רבה לאורך השנים וכלל סרט באורך מלא בשנת 1981,
סרט דוקומנטרי בשנת 2011, אופרה בשנת 2014, רומן זוכה פרסים בשנת 2014  ובלט זוכה פרסים בשנת 2015 וכמו כן עבר מספר עיבודים למחזות.

עבודותיה של סלומון היוו קו אומנותי מנחה לסרט אך ליוצרי הסרט היה חשוב לנסות ולהפיח חיים ביצירות עבור הסרט. "זה היה ממש מגניב לעשות אנימציה של שרלוט מציירת את אחד הציורים שלה," אומר אחד מבמאי הסרט תאיר ראנה וממשיך: "אני חושב שהדרך בה נעשתה האנימציה של שרלוט בסרט מספקת הצצה לדרך בה עבדה על יצירותיה ואיני חושב שהיינו מסגולים להמחיש זאת כראוי בסרט לייב אקשן." לטענתו של ראנה הכוח של סרטים מבוססי עובדות כמו שרלוט הוא ביכולתם להמחיש רגש לצופה, "כאשר אתה צופה על המסך הגדול במישהו חווה קשיים אתה מתחבר לסיפור ברמה האישית הרב יותר מאשר אם היית קורא את הסיפור בספר היסטוריה ובגלל זה אנו מודעים לחשיבות של דיוק הפרטים ההיסטוריים וההצמדות לעובדות מכיוון שאין צורך באמת לעשות דרמטיזציה נוספת לסיפור טראגי שכזה."

"אתה חייב לגשת עם יראת כבוד למלאכת הסרט מכיוון שזו ביוגרפיה," אומר אחד מצמד במאי הסרט אריק וורין. עם זאת כותרת הספר מרמזת לכך שאולי לא הכול בסיפור אמתי וזה נתן מעט מרחב תמרון ליוצרי הסרט. "אחד הדברים שלמדתי הוא שלא משנה מה האירוע שאתה מנסה לתאר בסרט מה שחשוב הוא מה הטריגר אשר הניע את הדמות לפעולה זו, מה דחף את הדמות לעבור מנקודה א' לב'. לדוגמא אולי זה לא נכון ב100% ששרלוט הלכה למוכר הפרחים בטרם ביקרה את סבתה אבל מה שחשוב כאן הוא לא סדר היום אלא כיצד היא הרגישה בנקודת הזמן הזו." 

וורין טוען שהממד האישי של חייה של שרלוט הוא המרגש ביותר: "כשקראתי את התסריט ראיתי סיפור על בחורה אשר רוצה לקבל החלטות. אך כאשר אתה קורא את הסיפור אתה מבין שעיקר העניין הוא כיצד כל הסביבה שלה קיבלה החלטות עבורה, בין אם אלו היו הוריה, סבא וסבתא שלה או ההיסטוריה בעצמה. ואני חושב שזה הלב הפועם של הסיפור: כיצד אתה מנסה למצוא את מקומך ביקום."

על הבמאי והשחקנים:

תאיר ראנה – במאי: 

זהו סרטו הראשון באורך מלא של הבמאי הקנדי אשר עתיד לביים את הסרט השלישי בסדרת סרטי אנגרי בירדס.

אריק וורין – במאי:

זהו סרטו השני באורך מלא של הבמאי. סרטו הראשון 'לרקוד' יצא בשנת 2016.

 

 

יש לבדוק גם

וידאו חדשות טלוויזיה: הכתב שחטף

המהומות בשרלוט, קרוליינה הצפונית, החריפו הלילה בעקבות מותו של צעיר שחור ומחאת הקהילה האפרו אמריקנית. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.