יום שני , מרץ 27 2023
אפשר לנצח את הסוציו-אקונומי, מיכאל ביטון, ידיעות ספרים

אפשר לנצח את הסוציו-אקונומי

אפשר לנצח את הסוציו-אקונומי

 

מיכאל ביטון

כיצד מצמיחים קהילה? כיצד מנצחים אתגרים בני 70 שנה? כיצד יוצרים צוות ומשאבים חדשים על מנת להתגבר על אתגרים חברתיים? וכיצד נער שעזב ארבעה תיכונים, התגייס בגיל 17 ללא בגרות ולאחר אובדן של אחיו בצבא, צומח להיות קצין ויזם חברתי ומנהיג ציבור, שקושר את גורלו בירוחם ואחרי שנים של יזמות חברתית לוקח מנהיגות כראש העיר?

בספרו, מציע לנו מיכאל ביטון משנה סדורה, כיצד ניתן לטפל באתגרים הסוציו-אקונומיים בישראל, כפי שעשה בירוחם. אין מדובר במעשה קסמים, אלא במסע ארוך, קשה ומייגע. מסע שראשיתו בילדותו, באהבה המוחלטת לקהילתו, גם בימים של שבר. מסע שאליו הצטרף צוות מובחר לחולל שינוי.

אפשר לנצח את הסוציו-אקונומי אינו ספר אוטוביוגרפי, אלא מסע עמוס בתובנות ניהוליות, חברתיות וכלכליות, השזור בקורות חייו של ביטון – מעליית הוריו ממרוקו, דרך ילדותו בעיר, ועד לשינוי שחולל בה. בשפה ציורית וקולחת, הוא פורש את תפיסת העולם, את התחנות בדרך ואת התובנות שיוכלו לשרת כל יזם, מחנך, מנהל מתנ"ס וקהילה, פעיל חברתי וכל מי שמחפש אמונה ותקווה, ידיעה ותובנה – שאפשר לנצח את הסוציו-אקונומי בישראל.

מיכאל ביטון (יליד 1970), לשעבר ראש המועצה המקומית ירוחם, ולימים השר לנושאים אזרחיים במשרד הביטחון, השר לנושאים אסטרטגיים ויו"ר ועדת הכלכלה. נחשף לראשונה בסרט "להיות קצין", ניהל את המתנ"ס בעיר ופעל במשך שני העשורים האחרונים לצמצום פערים בין המרכז לפריפריה, בסדרת מאבקים שהובילו לצדק חלוקתי בחינוך, ברווחה, בבריאות ובשרטוט הגבולות המוניציפליים. נשוי לאילנה, אב לחמישה ילדים ומתגורר בירוחם. זהו ספרו הראשון.

יש לבדוק גם

למה אתם תמיד צודקים

רב-מכר של "הניו יורק טיימס" למה אתם תמיד צודקים איך דת ופוליטיקה מפלגות אנשים טובים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.