יום רביעי , דצמבר 7 2022
נוכלות בלי חשבון, פרטנר TV

יום האישה בפרטנר tv

לראשונה בטלוויזיה:

פרטנר משיקה קטגוריית סרטים העומדים במבחן בקדל לייצוג נשי הולם

 

לקראת יום האישה 2022 פרטנר TV משיקה קטגוריית סרטים שעומדים בשלושת התנאים של המבחן שנוצר ב-1995 והפך שם נרדף לאפליית נשים בקולנוע

 

פרטנר TV ביוזמה מקורית ויוצאת דופן לקראת יום האישה הבינלאומי שיחול ב-8 במרץ. לראשונה בטלוויזיה, פרטנר תקים קטגוריה ייחודית וקבועה בספריית ה-VOD המציגה רק סרטי קולנוע העומדים במבחן בקדל לייצוג נשי הולם. 

 

מבחן בקדל בודק ייצוג אובייקטיבי של נשים ביצירות קולנועיות והוא קרוי על שם המאיירת  האמריקאית אליסון בקדל, אשר בשנת 1985 הציבה שלושה תנאים לעמידה במבחן: השתתפות של לפחות שתי דמויות של נשים, המשוחחות ביניהן ונושא השיחה אינו גברים. 

 

עם השנים, מבחן בקדל הפך שם נרדף לבחינת אפליית נשים בקולנוע, המשקף את המציאות החברתית, הפוליטית והתרבותית שלנו ומשפיע על עיצוב החברה. בשנת 2021, כ-30% מסרטי הקולנוע לא עברו את מבחן בקדל. בשנת 2022, הגיע הזמן להתקדם – נשים הן לא רק תפאורה יפה לסרט.

 

מבין הסרטים שיוצגו: נקמה חריפה, אופליה, נוכלות בלי חשבון, אנה, ג'קי, הקריאה, כוננות עם שחר, גדולה מהחיים, סודות מדינה, המורה לאנגלית, לייט ניט, פנים רבות לאמת, מאמא מיה 2, מעודדת הזהב, לסדר את אמא, מיה והאריה הלבן ועוד. 

 

פרטנר חרטה על דגלה עיקרון של קידום נשים, וכיום כ-50% מעובדי החברה הן נשים, כאשר את השדרה הניהולית תופסות כ-41% נשים.

 

יש לבדוק גם

פרס גולדה מאיר ל"הנבחרות"

הסדרה "הנבחרות" של כאן 11 תקבל ביום שלישי הקרוב את פרס גולדה מאיר הסדרה מתעדת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.