יום שני , אוקטובר 3 2022
The Lost City, העיר האבודה, צ'נינג טייטום, סנדרה בולוק

מהיום בקולנוע: העיר האבודה

העיר האבודה
The Lost City

ארה"ב, 2022

בימוי: אדם ני, אהרון ני
תסריט: אורן עוזיאל, דנה פוקס, אדם ני, אהרון ני, סת גורדון
הפקה: ליזה צ'אסין, סנדרה בולוק, סת גורדון, ג'יי. ג'יי הוק, דנה פוקס, ג'וליה גאן, מרגרט צ'רנין
עריכה: קרייג אלפרט
צילום: ג'ונתן סלע
פסקול: פינאר טופרק

שחקנים:

סנדרה בולוק – לורטה סייג'
צ'נינג טייטום – אלן/דאש
דניאל רדקליף – אביגיל פיירפקס
בראד פיט – ג'ק טריינר

אורך הסרט: 112 דקות

הסרט מופץ ע"י פורום פילם ומגיע לבתי הקולנוע ב-24.3.22

תקציר:
הסופרת המבריקה אך המתבודדת לורטה סייג' (סנדרה בולוק), בילתה את הקריירה שלה בכתיבה על אתרים אקזוטיים בסדרת ספרי רומנטיקה-הרפתקאות, שעל כריכותיהם מופיע הדוגמן אלן (צ'נינג טייטום), אשר הקדיש את חייו לניסיון לגלם בנאמנות את בן דמותו בספרים, "דאש". בעודה במסע קידום ספרה החדש לצד אלן, נחטפת לורטה ע"י מיליארדר אקסצנטרי
(דניאל רדקליף) אשר מקווה שהיא תוכל להוביל אותו אל אוצר העיר האבודה מספרה האחרון. בשאיפה להוכיח שהוא מסוגל להיות גיבור גם בחיים האמתיים ולא רק בין דפי הספר, אלן יוצא למסע להצלתה. בהרפתקה אפית ברחבי הג'ונגל, יאלצו השניים לשתף פעולה על מנת לשרוד את התנאים הקשים ולמצוא את האוצר העתיק לפני שיאבד לנצח.

על ההפקה:

כבר זמן רב שסנדרה בולוק נמשכת לרעיון של סרט הרפתקאות מלא אקשן ומתובל בקומדיה, בדומה לקלאסיקות שהיא בתור חובבת קולנוע מושבעת אוהבת לראות. אז בולוק החליטה להפיק סרט כזה וכמצופה מהשחקנית זוכת האוסקר היא כיוונה גבוה. "ידענו שזה פרויקט שאפתני, אבל גם ידענו שאנחנו חייבים לעשות את זה. הסרט לא יעבוד אם כל הגוונים שלו לא יתערבבו בצורה אחידה. הדמויות הראשיות הן סופרת מופנמת ודוגמן, שניהם לא הלקוחות הנורמטיביים של מסע אל תוך הג'ונגל, הג'ונגל אוכל אנשים כמוהם לארוחת בוקר, עדיף שהם יישארו במשרד עם מזגן."

כך החל המסע למציאת במאי הסרט. האחים אדם ואהרון ני, התרגשו לקבל לידיהם את הפרויקט. "זה בדיוק סוג הפרויקט שרצינו לעשות מלפני שאנחנו בכלל הבנו את זה," אומר אדם. "אחרי כל מה שעבר על העולם בתקופה האחרונה זה בדיוק הסרט שהעולם צריך. הסרט הוא אסקפיזם טוטאלי ומספק הנאה ברמה גבוהה," מוסיף אהרון וממשיך: "אנחנו אוהבים לקחת לידיים סרט שמכיל גוונים שונים ולייצר את ההרמוניה ביניהם והסרט הזה היווה הזדמנות עבור זה. הסרט הוא בהחלט סרט אקשן הוא סרט הרפתקאות והוא סרט קומדיה בד בבד. השילוב של כל האספקטים הללו בסרט אחד מהווה אתגר אבל גם מה שקסם לנו בפרויקט מצד שני."
על העבודה עם האחים הבמאים אומרת בולוק: "שניהם מאוד ויזואליים, הם מגיעים מעולם הקולנוע העצמאי כך שהם יודעים היטב איך לפעול בכמה חזיתות במקביל והתאימו את עצמם להיות החתיכה החסרה בפאזל בכל רגע נתון. יחד, יצרנו סרט מהנה ביותר לצופים."

הרעיון הראשוני לסרט נבע מחוויה של מפיק הסרט סת גורדון, כאשר נכח בוועידת סופרי רומנים רומנטיים בזמן שעבד על סרט דוקומנטרי. "הגברים בקהל הציגו דימוי של רומנטיקה תמימה ומלאת חן בזמן שהם רבים מי יככב על שערי מגזינים, הנשים לעומתם, הוצגו כמתוחכמות, רובן סופרות עם תארים מתקדמים ועל אף זאת נראה שהן בכל זאת נהנו מהאסקפיזם שבסיפוריהם," אומר גורדון וממשיך: "העובדה שהסופרות הללו בעצמן ציניות ועייפות מהקונספט של אהבה טהורה ואידיאלית בזמן שיש להן קריירה ענפה בזכות העיצוב והמכירה של אותו רעיון שהן לא מאמינות בו, זה בעיקר מה שתפס את תשומת ליבי."

לורטה היא אלמנה, בעלה המנוח והאהוב היה ארכיאולוג ועתה היא זאב בודד. היא מתחבאת מהעולם בנוחיות ביתה, עטופה בממצאים ארכיאולוגיים וזיכרונות, וההרפתקה היחידה אליה היא יוצאת היא בדמיונה בזמן שהיא כמהה לחייה הישנים שאינם עוד בנמצא. "היא מוצאת אקשן בדמיון שלה ולכן היא לא מרגישה צורך לצאת לעולם ולחפש ריגושים," אומרת בולוק. "היא בעצם היסטוריונית המחופשת לסופרת של היסטוריה בדיונית ורומנטית. אף אחד לא רכש את ספרי ההיסטוריה שלה, אז לורטה הוסיפה סקס כדי למכור את ספריה וזכתה להצלחה גדולה."

את כריכות הרומנים של לורטה מעטר דאש, דוגמן יפה תואר. דאש הוא התגלמות הגבריות: נאה, מנומס, חכם ואמיץ. בחיים האמיתיים הדוגמן אלן, המגלם את דמותו של דאש הוא….לא דאש. אך, אלן הוא נאמן, ניתן לסמוך עליו, ובאופן הכי לא צפוי הופך להיות גיבור, בדיוק כפי שהוא מדמיין שדאש היה פועל. "דאש הוא האביר על הסוס הלבן אשר מגיע בדיוק ברגע הנכון, או שהוא נתלה מענפים בג'ונגל ומציל את היום," אומר צ'נינג טייטום אשר מגלם את אלן/דאש בסרט וממשיך: "אלן לעומת זאת הוא הדבר הכי רחוק מכך, אבל לא בגלל שהוא לא מנסה מספיק. בתחילת דרכו אלן מרגיש מובך מעבודתו כדוגמן אבל אז הוא חווה התגלות כאשר הדמות של דאש הגיעה לפתח דלתו ודרכה יוכל לספק הנאה לכל כך הרבה אנשים ברחבי העולם, איזו עבודה יותר אצילית מלשמח אנשים? אלן לא משוגע, הוא לא מאמין שהוא באמת דאש, אבל הוא רוצה להאמין שהוא חולק עמו את אותן תכונות אופי ביחוד שניהם בעלי לב טוב," אומר טייטום.

עבור בולוק, טייטום הוא ההטעיה האולטימטיבית. "צ'נינג כל כך לא מונע מאגו, מה שמתאים לדמותו של אלן שיש בו משהו מאוד תמים. אלן הוא פעור עיניים ומתוק. לא הרבה שחקנים יכולים לשדר דרך הדמות שהם משחקים מישהו שהוא ישר, כן ומאוד פתוח. יש לו תזמון קומי מעולה וההומור שלו מאוד פיזי, הוא ישתמש בכל הגוף שלו כדי לגרום לבדיחה לעבוד. התחברנו מיד כי כך גם אני, אבל במקביל לקווי הדמיון אנו מספיק שונים כדי לספק אלמנטים שונים בסצנה בתור שחקנים."

כל קומדיית אקשן טובה צריכה נבל ראוי, ובסרט יש לנו את המיליארדר האקצנטרי חוטף הסופרות אביגיל פיירפקס, אותו מגלם דניאל רדקליף. רדקליף קיבל בזרועות פתוחות את התפקיד של הבחור הרע בסיפור: "פיירפקס הוא בחור רע, אבל במקביל הוא מוסיף המון הומור בגלל שהוא ילד שגדל עם כפית זהב בפה ולכן הוא מתנהג כמו פרחח חסר סבלנות. בסופו של יום, כל הצד הנבזי שבו נובע מרצון לרצות את אביו, איל המדיה. יש לו עניין בארכיאולוגיה ובהיסטוריה אבל מכל הסיבות הלא נכונות, פיירפקס לא מעוניין לחלוק את אוצרות העולם עם אף אחד, זו מוטיבציה מאוד ילדותית לפעולה."

על השחקנים:
סנדרה בולוק – לורטה סייג'/מפיקה
השחקנית והמפיקה האמריקאית זכתה להכרה רחבה לאחר ששיחקה בשוברי הקופות 'ספיד', 'בזמן שישנת', 'התרסקות' ו'איזו מין שוטרת'. עבור תפקידה בסרט 'הזדמנות שנייה' זכתה בולוק בפרס האוסקר בקטגוריית השחקנית הטובה ביותר לשנת 2010 וכמו כן גרפה גם את גלובוס הזהב על משחקה בסרט. בשנת 2016 הייתה מועמדת פעם שנייה לפרס האוסקר באותה הקטגוריה, עבור תפקידה בסרט 'כוח משיכה'. בין סרטיה המוכרים: 'הבית באגם', 'עצבניות אש', 'אושן 8', 'קופסת הציפורים' ו'ההצעה', ובקרוב עתידה לשחק בסרט הפעולה 'רכבת הקליע'.

צ'נינג טייטום – אלן/דאש
השחקן והדוגמן האמריקאי זכה להכרה רחבה לאחר שכיכב בסרטים 'יש לה ביצים' ו'סטפ אפ'. בין סרטיו המוכרים: 'המאמן קרטר', 'אויבי הציבור', 'ג'י. איי.ג'ו כוח המחץ', 'ג'ון היקר', 'רחוב ג'אמפ 21', 'מג'יק מייק', 'וושינגטון על הכוונת', 'פוקסקצ'ר', 'שמונת השנואים', 'יחי הקיסר!', 'קינגס מן: מעגל הזהב' ועוד.

דניאל רדקליף – אביגיל פיירפקס
שחקן הקולנוע, הטלוויזיה והתיאטרון הבריטי פרץ לתודעה כאשר גילם את דמותו של 'הארי פוטר' בסדרת הסרטים המוכרת והאהובה.

בין סרטיו המוכרים: 'האישה בשחור', 'הרוג את יקיריך', 'קרניים',
'ויקטור פרנקנשטיין', 'האשליה 2', 'איש האולר' ו'בחזרה מטואיצ'י'.

בתיאטרון כיכב בתפקיד הראשי במחזה 'אקווס' אשר הועלה בווסט אנד בלונדון. כמו כן כיכב רדקליף בחידוש למחזה 'איך להצליח בעסקים מבלי להתאמץ', במלאת 50 שנה למחזמר. המחזמר הועלה בברודווי לאורך 473 הצגות.

יש לבדוק גם

וידאו: אוליבר על ענתיקות ומוזיאונים

הנה הקטע המרכזי מהתוכנית של ג'ון אוליבר, ששודרה אמש ב- HBO. שתפו עם חבריםFacebookTwitterLinkedin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.