שבת , דצמבר 9 2023
טפדזווה מסודי, אלוהים הוא אישה, 2021

טפדזווה מסודי  / במסע חיפוש

גלריה גורדון בשיתוףFirst  Africa מציגים תערוכת יחיד 

טפדזווה מסודי  / במסע חיפוש

Tafadzwa Masudi / Pakutsvaga 

31.3.22 – 23.4.22 

הפתיחה : גלריה גורדון, הפלך 6, תל אביב –  יום חמישי , 31 במרץ 22 , בשעה 19:00 

 

תערוכת יחיד לאמן טפדזווה מסודי (נולד בזימבבואה 1988, מתגורר בקייפטאון, דרום אפריקה), תחת הכותרת  Pakutsvaga   (במסע חיפוש). 

 

ציוריו הצבעוניים של מסודי, מתארים סצנות מלאות בבלונים, אנשים ושבלונות. עבודותיו, הנשקפות מבעד לעיניי מהגר החי בארץ זרה, משקפות אופטימיות ושאיפה לעתיד טוב יותר. הציורים מזכירים לנו שאנשים הם יותר ממה שמציעים נרטיבים מקובלים על בסיס מקומות מוצאם. דרך העדשה שלו, אנשים מוצגים כאינדיבידואלים עם גאווה, חלומות ואופטימיות. 

 

לדברי האמן : "הנסיבות אילצו אותי לעזוב את ארץ הולדתי ולהפוך למהגר. אני מזדהה עם אנשים שנאלצו לנדוד למקום אחר בכדי ליצור חיים טובים יותר, וזה מה שאני מצייר כרגע. תמונות שמראות את תחושת העצמי, החלומות והשאיפות שלהם. הבלונים הם לא רק מסכות של אופטימיות או שמחה, הם גם מייצגים את הלחץ המורכב שבו חלקנו נמצאים. בלון יכול להתפוצץ בכל רגע, ובכל זאת הוא סימן של אושר ורגע של שמחה. הבלון הזה הוא אני, שנשאר שליו בנסיבות קשות בזמן שאני רודף אחר החלום לעתיד מזהיר. כשאני מצייר נשים, אני חושב על התפקיד שהן מילאו בחיי ואיך קיבלתי השראה מאלה שגידלו אותי. המסירות, המאמץ והמאבק שלהן להיות עצמאיות בסביבה פטריארכלית הותירו בי רושם עצום. הרגשתי צורך ליצור תמונות של נשים אמיצות ובטוחות בעצמן. נשים שעומדות זקופות ויכולות להיות מי שהן בגאווה ובכבוד. כאדם, זוהי חובתי לכבד את הנשים שמטפחות ומפיחות חיים. גם אמא שלי ודודותיי נהגו לנסוע למדינות השכנות, בוטסואנה ומוזמביק, בכדי למכור את המפיות הסרוגות שהן הכינו. אני משתמש בדוגמאות של מפיות אלה בציוריי כהתייחסות נוספת למאבקן. העיצובים דמויי הפרחים והפרחים שאני מרבה להוסיף לעבודותיי מסמלים את ההזדמנויות העומדות על הפרק והניצול שלהן".

 

גלריה גורדון רחוב הפלך 6, תל אביב

ראשון-שלישי בתיאום מראש. רביעי חמישי 17:00 -11:00 . שישי 10:00-14:00 . שבת 10:0-13:00

www.gordongallery.co.il

 

 

 

על שיתוף הפעולה בין גלריה גורדון ו  Africa First

גלריה גורדון ואוסף Africa First  cשיתוף פעולה חדש לקידום אמנים אפריקאים בישראל. סרג' תירוש מאוסף Africa First ואמון יריב מגלריה גורדון עובדים בצמוד לאורך העשור האחרון, תוך פיתוח ידידות חזקה וקשרים עסקיים שנבנים על אמון וערכים משותפים. בין השאר, השניים קידמו יחד את עבודתו של מישל פלטניק. בעקבות מגפת הקורונה וההפסקה הזמנית של תוכנית הרזידנסי של Africa First בישראל, החליטו השניים ליזום תכנית תערוכות שתקדם אמנים אפריקאים מבטיחים. התוכנית נשענת על המוניטין והידע של תירוש בסצנה האפריקאית העכשווית ועל הניסיון הרב של יריב בקידום ומכירת אמנות בשדה המקומי. האמנים ייהנו מחשיפה לקהל בישראל ומערוץ מכירה לאספנים מסורים של אמנות אפריקאית עכשווית ברחבי העולם, וציבור האספנים הישראלי ייחשף לאמנות שכבשה בסערה את הבמה הבינלאומית בשנים האחרונות. התוכנית כוללת סדרה של 6 תערוכות בשנה, בעיקר תערוכות יחיד, באחד מחללי התצוגה של גלריה גורדון בתל אביב ובירושלים. כחלק משיתוף הפעולה, משרדי Africa First  עברו להתארח בגלריה גורדון ברחוב הפלך 6 בתל אביב, שם גם יוצגו מרבית התערוכות. 

אודות גלריה גורדון

גלריה גורדון הוקמה ב-1966 על ידי ישעיהו (שיה) יריב, ברחוב גורדון בתל אביב, ומאז קיימה מאות תערוכות ופרסמה אינספור קטלוגים וספרי אמנות. הגלריה ידועה באוסף האמנות הישראלי המשובח שלה, מהגדולים מסוגו, ועל ייצוג האמנים הישראלים המובילים כיום וכן כמה מהעיזבונות החשובים. בשנת 1977 הגלריה הפכה לבית המכירות הפומביות הרשמי הראשון בישראל, מה שהפך אותה לאבן דרך בשוק האמנות הישראלי. הגלריה ובית המכירות הפומביות מילאו תפקיד אינסטרומנטלי בבניית כמה מהאוספים היוקרתיים ביותר של אמנות ישראלית, הן מקומית והן מחוץ לארץ. בשנת 2004 עברה הגלריה לידיו של אמון יריב, המכהן מאז. היא שבה להציג תערוכות אמנות עכשווית מקומיות, והפכה לאחת הגלריות המסחריות המשפיעות בישראל, ולבעלים של אחד מעשרת האוספים הפרטיים הגדולים של אמנות ישראלית בישראל. בין האמנים שמייצגת הגלריה היום נמנים בין היתר לארי אברמסון, יאיר גרבוז, יעקב דורצ'ין, עדו בר אל, מיכל נאמן, שרון פוליאקין, פיליפ רנצר, יאן ראוכוורגר, אמיר שפט, רון ארד ואדם יקותיאלי(Know Hope) .  בשנת 2016 ,במלאת 50 שנה להיווסדות הגלריה, נפתח חלל חדש ברחוב הפלך 6 בדרום תל אביב. בחלל החדש, הוחלט להתמקד באמנות ישראלית ובינלאומית עכשווית, עם דגש על תערוכות בינלאומיות, ותשומת הלב הוקדשה לדור הבא של אמנים וחובבי אמנות. בין התערוכות שהוצגו בגלריה- רון ארד "הכל וכלום", לואיז בורג'ואה "ימים ורודים/ ימים כחולים FAILE" זרמים חזקים. בשנת 2018 נחנך חלל נוסף של 400 מ"ר ברח' הזרם הצמוד, ובכך הושלמה העתקת מרכז הכובד של הגלריה לדרום העיר. בדצמבר 2019 נפתח ברחוב המנוע 4 גן פסלים חדש, יחיד מסוגו בארץ, בו מוצגות עבודות פיסול עכשוויות ואייקוניות, המשתנות תדיר- לפחות פעם בעונה. יחד, הגלריות וגן הפסלים מציעים מבט מקיף על אמנות ישראלית, המשלב פרספקטיבה מעשרות שנים של הצגת אמנות עכשווית מובילה.  בדצמבר 2021 נפתחה בירושלים שלוחה חדשה של גלריה גורדון, הממוקמת במרכז ספיר, אזור תעשייה במערב העיר. 

אודות Africa First  

בראשית דרכה הוקמה Africa First  על ידי סרג' תירוש בשנת 2017 כאוסף פרטי לאמנות עכשווית מאפריקה והפזורה, ובמהרה הפכה לפלטפורמה בינלאומית לקידומם של אמנים צעירים מהיבשת. היא היוותה חלק בלתי נפרד מרגע תוסס ודינמי בהכרה חוזרת של אמנות אפריקאית עכשווית, אשר נשכחה במשך עשורים רבים. באמצעות תוכנית השאלות מבוססת, תוכנית רזידנסי שהקימה בארץ, אתרי אינטרנט ונוכחות ברשתות החברתיות, תרמה Africa First  להנגשה של אמנות זו ולשיפור והרחבת התשתית עבור כישרונות צעירים, שהפכו בשנים האחרונות לבעלי שם גלובלי. בין היתר פועלת הפלטפורמה להחדרת אמנים לגלריות, ירידים, בתי מכירות פומביות ותערוכות מוזיאליות, ותומכת כלכלית בפרויקטים של אמנים, בירידים, בפרסים ובהפקת ספרים ותערוכות ברחבי העולם. שיתוף הפעולה עם גלריה גורדון מהווה המשך לוגי ומתבקש לאור הימצאותה של Africa First בישראל. האוסף של Africa First   כולל כיום כ-500 יצירות של כ-200 אמנים. הוא מייצג את העושר והמגוון של אמנות אפריקאית עכשווית, עם עבודות של כמה מהאמנים הצעירים והמרגשים ביותר הפועלים בימינו. Africa First

יש לבדוק גם

מה שקרה

תערוכת איור במוסררה, ביה"ס לאמנות וחברה ע"ש נגר ״מה שקרה״ אאוטליין – איור ומילים בירושלים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.