שבת , יולי 2 2022
מיקי מאוס, פנטסיה, דיסני

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי ילדים


הפסטיבל הבינלאומי לסרטי ילדים
בסינמטק הילדים – מדיטק חולון

מהדורתו ה-1 של פסטיבל הקולנוע הבינלאומי לסרטי ילדים
בסינמטק הילדים יוצאת לדרך בחופשת הפסח!

 

פסטיבל הקולנוע הבינלאומי הראשון לסרטי ילדים יתקיים בסימן
"מוזיקה וקולנוע" בין ה-9 ועד ה-11 באפריל, חופשת פסח 2022 בסינמטק הילדים במדיטק חולון.

הפסטיבל יכלול אירוע פתיחה חגיגי, עשרות סרטים, הקרנות טרום בכורה ובכורות בישראל של סרטים מרחבי העולם, סרטי פנורמה, סרטים קלאסיים, מפגשים עם שחקנים ויוצרים, אירוע מחווה לילדי אוקראינה, סדנאות חווייתיות, פעילויות לילדים ועוד.

במהדורתו הראשונה יתקיים הפסטיבל סביב החיבור והקשר המרגש וההדוק בין "מוזיקה וקולנוע". הפסטיבל ינוע בין סוגי המוזיקה השונים, ממוזיקה קלאסית ועד היפ הופ, ממוזיקה ברזילאית ועד קונצרט לבלט בחיבור עם סרטים מגוונים מסביב לעולם.


דני וייס, מנכ"ל מדיטק חולון:

"אנו גאים ומתרגשים להשיק את הפסטיבל הבינלאומי לסרטי ילדים במהדורתו הראשונה בסינמטק הילדים בחולון. עם פתיחתו של סינמטק הילדים לפני מספר חודשים היה ברור לכולנו כי "כל סינמטק צריך פסטיבל" (כפי ש"כל בית צריך מרפסת"…), ולכן מיד לאחר הפתיחה החל צוות הסינמטק יחד עם היועצת האמנותית מיכל מטוס, לעבוד במרץ על הפסטיבל.
התוצאה מרהיבה, מלהיבה ומהנה ואני משוכנע כי ילדים והוריהם ייהנו עד מאד לבלות במתחם המדיטק בחולון בחופשת הפסח במשך שלושת ימי הפסטיבל". 

 

אלון רוזנבלום, מנהל סינמטק הילדים:

"השילוב שבין תמונה למוסיקה הוא מהשילובים המרגשים ביותר שיש. שירים מסרטי דיסני לדורותיהם, נעימות מסרטים כמו מלחמת הכוכבים, ולחנים מסרטים מוזיקליים כמו הקוסם מארץ עוץ, הפכו עם השנים לנכס צאן ברזל אומנותי כלל עולמי ובאופן אישי, הם חלק בלתי נפרד מהפסקול האישי של כל אחד מאיתנו בדורות האחרונים.
עם ההחלטה לערוך את הפסטיבל, לא היה לנו ספק כי נקדיש אותו לשילוב המקסים, המרגש והאלמותי שבין המוסיקה והקולנוע. ואין כמו מוסיקה וקולנוע כדי לגשר בין הדורות השונים של סבא וסבתא, ההורים והילדים."

 

מיכל מטוס, היועצת האומנותית של הפסטיבל:
"יצרנו מקבץ מסקרן של סרטים חדשים בצד סרטים נוסטלגיים, שמזמינים את הצופים להזדהות, לחלום, לשמוח ולדמיין. חוויה תרבותית שהורים יכולים להעשיר בה את ילדיהם  ולזכות בעצמם בהנאה צרופה.
ייחודה של התוכנית שהיא מגוונת, עכשווית, ומצליחה להעמיד את המוזיקה כ"שחקן הראשי" במרכז החגיגה, ובעלילה של כל אחד ואחד מהסרטים."


הפסטיבל הוא האירוע הראשון והמכונן של סינמטק הילדים, לאחר השקת הסינמטק בחודש נובמבר האחרון במדיטק חולון. הוא מתקיים תחת החזון של הסינמטק לעורר השראה ולפתח את הדמיון של ילדים ובני נוער, להרחיב אופקים ולחשוף אותם לתרבויות חדשות ומגוונות במטרה להעביר חוויה קולנועית וחברתית מיוחדת דרך עולם האמנות והקסם המופלא של הקולנוע.

 

מעבר להקרנות הסרטים, המפגשים הייחודים והסדנאות – מבואת המדיטק תלבש את בגדי הפסטיבל ותיצור חוויה צבעונית ומרהיבה לילדים – יוקרנו קטעים מוזיקליים לצד פינות ישיבה צבעוניות ואפילו פסנתרנים אשר ילוו בנגינה חיה סרטים אילמים כמחווה לאולמות הראינוע של שנות ה-20 של המאה הקודמת.

 

ניתן לרכוש כרטיסים לפסטיבל 

באתר סינמטק הילדים: https://kids-cinema.org.il/
ובשירות הלקוחות: 03-5021552 או 1800-20-29-30

 

 

 

תכנית הסרטים בפסטיבל מחולקת למספר קטגוריות בולטות:

 

אירוע פתיחה חגיגי, במעמד ראש העיר חולון מוטי ששון ואורחים נוספים:
אירוע פתיחה מלהיב – חוויה קולנועית, וויזואלית וחושית חד פעמית: הקרנת הקלאסיקה של צ'רלי צ'פלין, "הבהלה לזהב", בליווי חי של תזמורת המהפכה בניצוחו של רועי אופנהיים (שתכלול 19 נגנים על הבמה), אשר כדרכה תבצע טוויסט יוצא דופן על המוזיקה המקורית של הסרט.
הסרט "הבהלה לזהב" הוא הסרט האהוב ביותר על צ'פלין עצמו וכולל כמה מהסצנות האייקוניות והקלאסיות ביותר.
סיפורו המצחיק והמרגש של הנווד המפורסם בגילומו של צ'פלין, שיוצא למצוא זהב ומוצא אהבה, נחגג על ידי דורות של צופים

ארה"ב 1925, 105 דקות (משך כל האירוע), ללא דיאלוגים
מתאים לכל המשפחה.

יום שבת, 9.4 בשעה 11:00 – אולם 1

אירוע מחווה והזדהות עם ילדי אוקראינה – הקרנת סרט הילדים האהוב "הדוב פדינגטון" בדיבובו של נשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי
"הדוב פדינגטון" הוא סרט קומדיה לכל המשפחה שיצא בשנת 2014 וזכה להצלחה עצומה וביקורות מהללות ברחבי העולם. הסרט מבוסס על סדרת ספרי הילדים הבריטית והפופולארית "הרפתקאות הדוב פדינגטון" מאת הסופר מייקל בונד. הספרים הפכו לרבי מכר והפכו את הדוב פדינגטון לאחת הדמויות האהובות בממלכה המאוחדת, לאייקון אופנה, מודל לחיקוי וסמל לקבלת האחר.

 

הגרסה האוקראינית של הסרט נעשתה בדיבובו ובכיכובו של לא אחר מאשר נשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי, שלפני שהחל לכהן כנשיא המדינה, היה שחקן מוכר ואהוב.
זלנסקי דיבב את הדמות הראשית בסרט, דמותו של הדוב פדינגטון.
צוות הפסטיבל הצליח במאמץ רב להשיג את הגרסה המדובבת מאוקראינה בכיכובו, והיא תוקרן עם כתוביות בעברית באירוע מחווה והזדהות עם ילדי אוקראינה.

 

טרום בכורות וסרטים בהקרנת בכורה:
סרטים בינלאומיים שיוקרנו בפסטיבל בהקרנות טרום בכורה (סרטים שיוקרנו לראשונה בישראל לפני הקרנתם בבתי הקולנוע המסחריים ברחבי הארץ) ובהקרנות בכורה (סרטים שיוקרנו באופן חד פעמי ולראשונה על מסך הקולנוע בישראל במיוחד לרגל הפסטיבל).

 

"כלב מי שמנגן 2" (2022)טרום בכורה!
בכורה לסרט ההמשך ללהיט משנת 2016, הסרט מדובב במיוחד בשביל הפסטיבל והקרנתו הראשונה בארץ תהיה במסגרת הפסטיבל.
בודי הוא כלב שמירה עם שאיפות גדולות ורצון להיות מישהו חשוב. כאשר רדיו לפתע נופל מהשמיים, ומתוכו בוקע שיר רוק קצבי, בודי מגלה את ייעודו המוזיקלי ומחליט לעזוב את ביתו כדי לרדוף אחרי חלומו בעיר הגדולה. בדרך יעשה חברים חדשים ויגלה סכנות שאותן יצטרך לנצח בדרכו אל החלום.

סין-ארה"ב 2016, דיבוב לעברית, 90 דקות
(בדיבוב לעברית, גילי 5+)

יום שבת, בשעה 11:30, אולם ביצה


"בית ספר לחיות קסומות" (2021)טרום בכורה!

סרט מוסיקלי שיוקרן לראשונה בארץ בדיבוב לעברית ומבוסס על סדרת הספרים המצליחה.
אידה מגיעה לבית ספר חדש, ומגלה שקשה לה ליצור חברויות חדשות. היחיד שאתו הצליחה להתחבר הוא בני, ילד בן כיתתה גם הוא סובל מהצקות של הילדים האחרים. הדברים משתנים כאשר לבית הספר מגיע איש מסתורי שמציע לכל ילד בכיתה חיה קסומה משלו, שתהפוך לחברת הנפש שלו. למרבה ההפתעה, אידה ובני הראשונים לזכות בחיה כזו, שועל לאידה וצב לבני. עכשיו הם צריכים להכיר זה את זה, ולפענח תעלומה מסתורית בבית ספר.

גרמניה 2021, 93 דקות, דיבוב לעברית
(בדיבוב לעברית, גילי 5+)
יום א', 10.4, בשעה 17:30 – אולם 1

יום ב', 11.4, בשעה 13:30 – אולם הביצה

 

"קופליה"– Coppelia (2022)בכורה!

חגיגה של קולנוע, מוסיקה, אנימציה ובלט כמו שטרם ראיתם.
אהבתם של סוואן ופרנץ עומדת בפני סכנה בגלל דוקטור קופליוס המסתורי והנכלולי, שהפיל בקסמו את עיירתם של הזוג. סוואן תנסה לחשוף את טבעו האמיתי של הדוקטור, להציל את עיירתה, להתאחד עם אהובה וכמובן תלמד לקח חשוב על עצמה.

בימוי: סטיבן דה ביול, בן טסאור, ג'ף טודור

משחק: אריקה הורווד, מיכאלה דה-פרינס, דניאל קמרגו

הולנד-בלגיה-גרמניה 2022, ללא דיאלוגים, 82 דקות
(מתאים לגילי 7+)

יום שבת, 9.4, בשעה 13:30 – אולם 1

יום א', 10.4, בשעה 12:30 – אולם הביצה

"בקצב הלב" Into the Beat (2020) בכורה!

דרמה קצבית ומלאת רגש. בכורה ישראלית בפסטיבל.
קטיה היא רקדנית בלט צעירה ומוכשרת שעומדת בפני קריירה מבטיחה. רגע לפני האודישנים ללהקת הבלט החשובה בעולם, היא מגלה את סצנת ריקודי ההיפ-הופ ונסחפת פנימה אל התנועות, הקצב והאנרגיה הבלתי נגמרת של עולם הריקוד המודרני והמשוחרר. עם העולם החדש שנגלה לפניה, קטיה עומדת בפני דילמה לגבי עתידה.

גרמניה 2020, 102 דקות, גרמנית-אנגלית, כתוביות בעברית

בימוי: סטפן ווסטרוול

משחק: אלכסנדרה פייפר, הלן שניידר, אנטון וויצ'רס

יום שבת, 9.4, בשעה 17:30 – אולם 1

יום ב', 11.4, בשעה 17:30 – אולם 1

 

סרטי פנורמה:
סרטי ילדים ונוער העוסקים במוסיקה או שהמוסיקה היא המרכיב המרכזי בסרט. 


"אנקאנטו" Encanto – הקרנה מיוחדת ומפגש עם היוצרים!
אירוע מיוחד. הקרנה ומפגש מרגש עם השחקנים שמאחורי הקולות: בתום ההקרנה ייערך מפגש מרגש עם בימאית הדיבוב ענת ניב והשחקנים המדבבים, מיה מיטלפונקט (מירבל) ועידו מוסרי (ברונו).
המועמד לאוסקר של אולפני וולט דיסני, ואחד הלהיטים הגדולים ביותר של השנה האחרונה.
במקום קסום בקולומביה, הנקרא "אנקאנטו", מתגוררת משפחת מדריגל, בה לכל אחד יש כוח קסום ומיוחד משלו – מלבד מיראבל, האחות הצעירה. כאשר נראה שהקסם של המשפחה עומד להתפוגג, מיראבל יוצאת לנסות להבין איך מצילים נס, ומגלה דברים מדהימים על משפחתה ובעיקר על עצמה. העיקר שלא תדבר על ברונו.

ארה"ב 2021, 102 דקות, מדובב לעברית
יום א', 10.4, בשעה 10:30 – אולם 1

 

"פניני שופן" ו"פסנתר הקסם" The Chopin Shorts –

(2013, ללא מילים, לגילי 5+)
מפגש מרהיב ויוצא דופן בין המוזיקה הקלאסית והקולנוע. המוזיקה המופלאה של המלחין הקלאסי פרדריך שופין, המנוגנת על ידי הפסנתרן הסיני לאנג לאנג, מתעוררת לחיים דרך מקבץ סרטים פורצי דרך עליהם חתומים במאים זוכי פרסים.
הסרטונים, המכניסים אותנו לעולם קסום ויצירתי של אנימציה בסגנונות שונים, נותנים אינטרפטציה למוזיקה של שופן, פורטים על הדמיון והקסם של הצלילים, ובוראים הרפתקאות פוערות עיניים, ומראות שמעלים חיוך ונוגעים בלב.מקבץ "ילדים" והקרנת הסרט "פסנתר הקסמים".

פולין 2013, 50 דקות, מוסיקה ללא דיאלוגים

יום א', 10.4, בשעה 11:00 – אולם הביצה

 

"לנגן עם בטהובן" Playing with Beethoven 

מוזיקה זה כל הסיפור.
סטודנט למוזיקה קלאסית המתכונן לתחרות שתשנה את חייו, פוגש בנגנית ג'אז מקסימה שמסיטה אותו מהמסלול. מהקונסרבטוריום היישר אל מעדוני הג'אז הפרועים, השניים מגלים שיעור על החיים המוזיקה ועל הסיכונים שצריך לקחת בדרך.

בימוי: ג'ן פייג'

משחק: אריק פלויד, שאנון אליזבת, קלינט הווארד

ארה"ב 2020, 101 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית (לגילי 9+)

יום ב', 11.4, בשעה 15:30 – אולם 1

 

סרטים קלאסיים:

 

"פנטזיה" Fantasia
לשמוע את הסרט, לראות את המוסיקה.
יצירת המופת של אולפני וולט דיסני שבאמת אין צורך להציג. אחד האירועים הקולנועיים הבלתי נשכחים אי פעם מגיע לפסטיבל סינמטק הילדים בחולון, להתגלות על ידי דור חדש של ילדות וילדים. את החוויה הזו הם לא ישכחו. "פנטזיה" מורכב מכעשרה סרטי אנימציה מרהיבים, כולם נכתבו, בוימו וצוירו בהשראת היצירות המוזיקליות הגדולות, אותן מבצעת תזמורת ענקית בניצוחו של לאופולד סטוקובסקי. בין היצירות שהפכו לסרטונים מצחיקים ומפעימים יהיו "מפצח האגוזים" מאת צ'איקובסקי, "פולחן האביב" מאת סטראווינסקי, "מחול השעות" של פונצ'יילי וכמובן "שוליית הקוסם" עם הופעת אורח של מיקי מאוס.

ארה"ב 1940, 126 דקות, קטעי המעבר הקצרים באנגלית, תרגום לעברית

יום ב', 11.4, בשעה 11:00 – אולם הביצה

 

"גושו הצ'לן" Gauche the Cellist
סרט שכולו אהבה למוזיקה.
סרט אנימציה ידנית מרהיב מהיוצרים של המועמד לאוסקר "הסיפור על הנסיכה קאגויה". גושו הוא תלמיד צעיר לצ'לו שמשתדל להיות הטוב ביותר, אבל מתחיל לפקפק בעצמו מול נזיפותיו של המנצח של התזמורת הכפרית. לעזרתו של גושו מגיעות ארבע חיות שמצטרפות אליו לאימונים, נותנות לו עצות ותמיכה עד שיוכל להפוך לנגן צ'לו מדהים ולבטוח בעצמו שוב. 

בימוי: איסאו טקהאטה

קולות: הידקי סאסאקי, מסאשי אמנומורי, פויומי שיראיישי

יפן 1982, 60 דקות, יפנית, תרגום לעברית (מתאים לגילי 6+)

יום שבת, 9.4, בשעה 14:00 – אולם הביצה

 

סדנאות:

סדנת דיבוב

בואו לחוות ולהתנסות בדיבוב סרטים עם צוות מקצועי.
סדנת דיבוב בה תפתח דלת את מאחורי הקלעים של עולם הדיבוב, איך עושים את הקול של סימבה, איך נשמעת צפרדע שמדברת, ואיך מחברים את הדמות המצוירת שעל המסך לשחקן או לשחקנית שמדבבים אותם. והכי חשוב, גם הילדים יוכלו בזמן הסדנה להתנסות בדיבוב קטעים מסרטים ולקבל הכוונה מאנשי מקצוע.

אורך הסדנה כ-75 דקות

יום א', 10.4, בשעה 16:00 – אודיטוריום

יום ב', 11.4, בשעה 16:00 – אודיטוריום

 

 

 

התכנית המלאה:

 

 

 

תכנית הסרטים בפסטיבל הבינלאומי לסרטי ילדים 
סינמטק הילדים במדיטק חולון, 9-11 באפריל, חופשת פסח 2022

יום שבת, 09.04

 

11:00 –– אירוע הפתיחה: הבהלה לזהב – בליווי תזמורת חיה על הבמה – אירוע פתיחה חגיגי:
אירוע פתיחה מלהיב שלא נעשה כמותו בארץ – חוויה קולנועית, וויזואלית וחושית חד פעמית: הקרנת הקלאסיקה של צ'רלי צ'פלין, "הבהלה לזהב", בליווי תזמורת המהפכה (שתכלול 19 נגנים). הסרט "הבהלה לזהב" הוא הסרט האהוב ביותר על צ'פלין עצמו וכולל כמה מהסצנות האייקוניות והקלאסיות ביותר.
סיפורו המצחיק והמרגש של הנווד המפורסם בגילומו של צ'פלין, שיוצא למצוא זהב ומוצא אהבה, נחגג על ידי דורות של צופים. בשיתוף תזמורת המהפכה.

ארה"ב 1925, 105 דקות. מתאים לכל המשפחה. 

אולם התיאטרון

11:30 – "כלב מי שמנגן" – Rock Dog

להגשים את החלום המוסיקלי. בודי הוא כלב שמירה עם שאיפות גדולות ורצון להיות מישהו חשוב. כאשר רדיו לפתע נופל מהשמיים, ומתוכו בוקע שיר רוק קצבי, בודי מגלה את ייעודו המוזיקלי ומחליט לעזוב את ביתו כדי לרדוף אחרי חלומו בעיר הגדולה. בדרך יעשה חברים חדשים ויגלה סכנות שאותן יצטרך לנצח בדרכו אל החלום. סרט אנימציה מקסים לכל המשפחה.

סין-ארה"ב 2016, דיבוב לעברית, 90 דקות (מתאים לגילי 5+)

בימוי: אש ברנון
קולות: נדב לאור, דן תורן, אריה צ'רנר
אולם הביצה

 

13:30 – הפסקול הקולנועי – מפגש חוויתי עם אלון גור אריה

מפגש חוויתי מצחיק, מרגש ומאוד מוסיקלי. הפסקול הקולנועי מלווה את חייהם וילדותם של דורות, אם זה השירים מסרטי דיסני, הנעימות מסרטי פנטסיה וגיבורי על, או מוסיקת הנושא של סרטי מדע בדיוני פופולארים. אלון גור אריה ייקח את הילדים במסע מוסיקלי מטורף, מצחיק ומרגש לאורך ההיסטוריה של הקולנוע ויזמר בין הקטעים הגדולים שהם הפסקול שלנו ושל ההורים שלנו. 

אורך המפגש כ-75 דקות, (מתאים לגילי 6+)
אודיטוריום

14:00 – "גושו הצ'לן" – Gauche the Cellist
סרט שכולו אהבה למוזיקה.
סרט אנימציה ידנית מרהיב מהיוצרים של המועמד לאוסקר "הסיפור על הנסיכה קאגויה". גושו הוא תלמיד צעיר לצ'לו שמשתדל להיות הטוב ביותר, אבל מתחיל לפקפק בעצמו מול נזיפותיו של המנצח של התזמורת הכפרית. לעזרתו של גושו מגיעות ארבע חיות שמצטרפות אליו לאימונים, נותנות לו עצות ותמיכה עד שיוכל להפוך לנגן צ'לו מדהים ולבטוח בעצמו שוב. 

בימוי: איסאו טקהאטה

קולות: הידקי סאסאקי, מסאשי אמנומורי, פויומי שיראיישי

יפן 1982, 60 דקות, יפנית, תרגום לעברית (מתאים לגילי 6+)

אולם הביצה

 

15:30 – "כלב מי שמנגן 2" (2022) – טרום בכורה – הקרנה ראשונה בישראל!
בכורה לסרט ההמשך ללהיט משנת 2016, הסרט מדובב במיוחד בשביל הפסטיבל והקרנתו הראשונה בארץ תהיה במסגרת הפסטיבל.
בודי הוא כלב שמירה עם שאיפות גדולות ורצון להיות מישהו חשוב. כאשר רדיו לפתע נופל מהשמיים, ומתוכו בוקע שיר רוק קצבי, בודי מגלה את ייעודו המוזיקלי ומחליט לעזוב את ביתו כדי לרדוף אחרי חלומו בעיר הגדולה. בדרך יעשה חברים חדשים ויגלה סכנות שאותן יצטרך לנצח בדרכו אל החלום.

סין-ארה"ב 2016, דיבוב לעברית, 90 דקות (בדיבוב לעברית, גילי 5+)

אולם התיאטרון

16:00 – שומעים את הרגש בקולנוע – מפגש חוויתי עם סהר זוארץ
מפגש חוויתי שמכניס את המוסיקה והקולנוע ישר אל לב הילדים. סהר זוארץ ידבר עם הילדים על כוחה של המוסיקה, על כוחו של הקולנוע והדבר המדהים שקורה כאשר מפגישים בין השניים. מה הם השירים שאנחנו הכי מתחברים אליהם, מה התמות של הסרטים המוסיקלים שמשאירים עלינו רושם. ובעיקר, מה גורם לנו כל כך להתחבר למוסיקה ולקולנוע. אורך המפגש כ-50 דקות.

אודיטוריום 


16:30 – "פליקס והסקסופון" – Felix

דרמה מוזיקלתי עטורת פרסים, נולד לנגן פליקס בן ה-13 חולם להיות סקסופוניסט אגדי ממש כמו אבא שלו, ורוצה להתקבל לתוכנית המוזיקה בבית ספר יוקרתי. לעזרתו מצטרפים שניים מחברי הלהקה של אביו המנוח, ומלמדים אותו לא רק מוזיקה, אלא גם על המורשת וההיסטוריה של משפחתו. דרך האימונים והלימודים, יצליח פליקס להשתפר כנגן ואף להתקרב לאימו ולהתחיל פרק חדש בחיים.

דרום אפריקה 2013, 94 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית. (מתאים לגילי 8+)
בימוי: רוברטה דוראנט

משחק: לאיאני ג'וניור מבאסה, ג'נט סוזמן, לנגלי קירקווד

אולם הביצה

17:30 –"בקצב הלב" Into the Beat (2020) – בכורה!

דרמה קצבית ומלאת רגש. בכורה ישראלית בפסטיבל.
קטיה היא רקדנית בלט צעירה ומוכשרת שעומדת בפני קריירה מבטיחה. רגע לפני האודישנים ללהקת הבלט החשובה בעולם, היא מגלה את סצנת ריקודי ההיפ-הופ ונסחפת פנימה אל התנועות, הקצב והאנרגיה הבלתי נגמרת של עולם הריקוד המודרני והמשוחרר. עם העולם החדש שנגלה לפניה, קטיה עומדת בפני דילמה לגבי עתידה.

גרמניה 2020, 102 דקות, גרמנית-אנגלית, כתוביות בעברית

בימוי: סטפן ווסטרוול

משחק: אלכסנדרה פייפר, הלן שניידר, אנטון וויצ'רס
אולם התיאטרון

יום ראשון, 10.04

 

10:30 –"אנקאנטו"– הקרנה מיוחדת ומפגש עם היוצרים!

אירוע מיוחד. הקרנה ומפגש מרגש עם השחקנים שמאחורי הקולות: בתום ההקרנה ייערך מפגש מרגש עם בימאית הדיבוב ענת ניב והשחקנים המדבבים, מיה מיטלפונקט (מירבל) ועידו מוסרי (ברונו). 

המועמד לאוסקר של אולפני וולט דיסני, ואחד הלהיטים הגדולים ביותר של השנה האחרונה.
במקום קסום בקולומביה, הנקרא "אנקאנטו", מתגוררת משפחת מדריגל, בה לכל אחד יש כוח קסום ומיוחד משלו – מלבד מיראבל, האחות הצעירה. כאשר נראה שהקסם של המשפחה עומד להתפוגג, מיראבל יוצאת לנסות להבין איך מצילים נס, ומגלה דברים מדהימים על משפחתה ובעיקר על עצמה. העיקר שלא תדבר על ברונו.

ארה"ב 2021, 102 דקות, מדובב לעברית.
אולם התיאטרון

11:00 – "פניני שופן" (מקבץ 1) + "פסנתר הקסם" – The Chopin Shorts  

חגיגה לעיניים שילוב בין המוזיקה הקלאסית והקולנוע. 

המוזיקה המופלאה של המלחין הקלאסי פרדריך שופין, המנוגנת על ידי הפסנתרן הסיני לאנג לאנג, מתעוררת לחיים דרך מקבץ סרטים פורצי דרך עליהם חתומים במאים זוכי פרסים. הסרטונים, המכניסים אותנו לעולם קסום ויצירתי של אנימציה בסגנונות שונים, נותנים  פרשנות למוזיקה של שופן, פורטים על הדמיון והקסם של הצלילים, ובוראים הרפתקאות פוערות עיניים, ומראות שמעלים חיוך ונוגעים בלב.מקבץ "ילדים" והקרנת הסרט "פסנתר הקסמים".

פולין 2013, 50 דקות, מוסיקה ללא דיאלוגים (מתאים לגילי 7+)

אולם הביצה 


13:00 – המוסיקה של דיסני – מפגש חוויתי
"סופרקלפרג'ליסטיקאקספיאלידושס", "האקונה מטטה", "ביבידי-בוביבידי-בו" ועוד שירים אלמותיים ששמענו לראשונה בסרטי דיסני הם ללא ספק מהשירים הזכורים ביותר, האהובים ביותר והטובים ביותר שמלווים אותנו כבר כמעט 100 שנים. סבא וסבתא מכירים את השירים, ההורים מכירים את השירים וגם הילדים. נצא במסע מוסיקלי בין הסרטים של דיסני ונגלה את הפנינים המוזיקליות והסיפורים שמאחוריהם. אורך המפגש כ-75 דקות.
אודיטוריום 

  
13:30 – אירוע מחווה והזדהות עם ילדי אוקראינה – הקרנת סרט הילדים האהוב "הדוב פדינגטון" בדיבובו של נשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי
"הדוב פדינגטון" הוא סרט קומדיה לכל המשפחה שיצא בשנת 2014 וזכה להצלחה עצומה וביקורות מהללות ברחבי העולם. הסרט מבוסס על סדרת ספרי הילדים הבריטית והפופולארית "הרפתקאות הדוב פדינגטון" מאת הסופר מייקל בונד. הספרים הפכו לרבי מכר והפכו את הדוב פדינגטון לאחת הדמויות האהובות בממלכה המאוחדת, לאייקון אופנה, מודל לחיקוי וסמל לקבלת האחר.
הגרסה האוקראינית של הסרט נעשתה בדיבובו ובכיכובו של לא אחר מאשר נשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי, שלפני שהחל לכהן כנשיא המדינה, היה שחקן מוכר ואהוב.
זלנסקי דיבב את הדמות הראשית בסרט, דמותו של הדוב פדינגטון.
צוות הפסטיבל הצליח במאמץ רב להשיג את הגרסה המדובבת מאוקראינה בכיכובו, והיא תוקרן עם כתוביות בעברית באירוע מחווה והזדהות עם ילדי אוקראינה.
אולם התיאטרון 

 

15:00 – "המורה למוזיקה" – La Melodie

דרמה מרגשת ונוגעת ללב. כשהקריירה שלו ככנר מגיעה למבוי סתום, סימון מוצא את עצמו מורה למוזיקה בבית ספר בשכונה קשת יום. הילדים עצמם לא מאוד מעוניינים ללמוד לנגן ומקשים על סימון, אבל נקודת אור מתגלה דרך ארנולד, כישרון נדיר שסוחף אחריו את הכיתה. סימון מגלה את החדווה שבלימוד, אבל רגע לפני מופע כיתתי מגיעה הצעה שתעמיד אותו בפני בחירה קשה.

צרפת 2017, 102 דקות, צרפתית, כתוביות בעברית ואנגלית. (מתאים לגילי 8+)
בימוי: ראשיד האמי

משחק: קד מראד, סמיר גסמי, רנלי אלפרד

אולם התיאטרון 


16:00 –"גושו הצ'לן" – Gauche the Cellist
סרט שכולו אהבה למוזיקה.
סרט אנימציה ידנית מרהיב מהיוצרים של המועמד לאוסקר "הסיפור על הנסיכה קאגויה". גושו הוא תלמיד צעיר לצ'לו שמשתדל להיות הטוב ביותר, אבל מתחיל לפקפק בעצמו מול נזיפותיו של המנצח של התזמורת הכפרית. לעזרתו של גושו מגיעות ארבע חיות שמצטרפות אליו לאימונים, נותנות לו עצות ותמיכה עד שיוכל להפוך לנגן צ'לו מדהים ולבטוח בעצמו שוב. 

בימוי: איסאו טקהאטה

קולות: הידקי סאסאקי, מסאשי אמנומורי, פויומי שיראיישי

יפן 1982, 60 דקות, יפנית, תרגום לעברית (מתאים לגילי 6+)
אולם הביצה

16:00 – סדנת דיבוב
בואו לחוות ולהתנסות בדיבוב סרטים עם צוות מקצועי.
סדנת דיבוב בה תפתח דלת את מאחורי הקלעים של עולם הדיבוב, איך עושים את הקול של סימבה, איך נשמעת צפרדע שמדברת, ואיך מחברים את הדמות המצוירת שעל המסך לשחקן או לשחקנית שמדבבים אותם. והכי חשוב, גם הילדים יוכלו בזמן הסדנה להתנסות בדיבוב קטעים מסרטים ולקבל הכוונה מאנשי מקצוע. אורך הסדנה כ-75 דקות. מתאים לגילי 6+.
אודיטוריום 

 

17:00 – "קופליה"– Coppelia (2022) – בכורה!

חגיגה של קולנוע, מוסיקה, אנימציה ובלט כמו שטרם ראיתם.
אהבתם של סוואן ופרנץ עומדת בפני סכנה בגלל דוקטור קופליוס המסתורי והנכלולי, שהפיל בקסמו את עיירתם של הזוג. סוואן תנסה לחשוף את טבעו האמיתי של הדוקטור, להציל את עיירתה, להתאחד עם אהובה וכמובן תלמד לקח חשוב על עצמה.

בימוי: סטיבן דה ביול, בן טסאור, ג'ף טודור

משחק: אריקה הורווד, מיכאלה דה-פרינס, דניאל קמרגו

הולנד-בלגיה-גרמניה 2022, ללא דיאלוגים, 82 דקות. (מתאים לגילי 7+)

אולם הביצה

17:30 – "בית ספר לחיות קסומות" (2021) – טרום בכורה!

סרט מוסיקלי שיוקרן לראשונה בארץ בדיבוב לעברית ומבוסס על סדרת הספרים המצליחה.
אידה מגיעה לבית ספר חדש, ומגלה שקשה לה ליצור חברויות חדשות. היחיד שאתו הצליחה להתחבר הוא בני, ילד בן כיתתה גם הוא סובל מהצקות של הילדים האחרים. הדברים משתנים כאשר לבית הספר מגיע איש מסתורי שמציע לכל ילד בכיתה חיה קסומה משלו, שתהפוך לחברת הנפש שלו. למרבה ההפתעה, אידה ובני הראשונים לזכות בחיה כזו, שועל לאידה וצב לבני. עכשיו הם צריכים להכיר זה את זה, ולפענח תעלומה מסתורית בבית ספר.

גרמניה 2021, 93 דקות, דיבוב לעברית. מתאים לגילי 5+.

אולם התיאטרון


יום שני, 11.04


10:30 – "כלב מי שמנגן 2" (2022) – טרום בכורה – הקרנה ראשונה בישראל!
בכורה לסרט ההמשך ללהיט משנת 2016, הסרט מדובב במיוחד בשביל הפסטיבל והקרנתו הראשונה בארץ תהיה במסגרת הפסטיבל.
בודי הוא כלב שמירה עם שאיפות גדולות ורצון להיות מישהו חשוב. כאשר רדיו לפתע נופל מהשמיים, ומתוכו בוקע שיר רוק קצבי, בודי מגלה את ייעודו המוזיקלי ומחליט לעזוב את ביתו כדי לרדוף אחרי חלומו בעיר הגדולה. בדרך יעשה חברים חדשים ויגלה סכנות שאותן יצטרך לנצח בדרכו אל החלום.

סין-ארה"ב 2016, דיבוב לעברית, 90 דקות (בדיבוב לעברית, גילי 5+)

אולם התיאטרון

11:00 – "פנטזיה" – Fantasia
לשמוע את הסרט, לראות את המוסיקה.
יצירת המופת של אולפני וולט דיסני שבאמת אין צורך להציג. אחד האירועים הקולנועיים הבלתי נשכחים אי פעם מגיע לפסטיבל סינמטק הילדים בחולון, להתגלות על ידי דור חדש של ילדות וילדים. את החוויה הזו הם לא ישכחו. "פנטזיה" מורכב מכעשרה סרטי אנימציה מרהיבים, כולם נכתבו, בוימו וצוירו בהשראת היצירות המוזיקליות הגדולות, אותן מבצעת תזמורת ענקית בניצוחו של לאופולד סטוקובסקי. בין היצירות שהפכו לסרטונים מצחיקים ומפעימים יהיו "מפצח האגוזים" מאת צ'איקובסקי, "פולחן האביב" מאת סטראווינסקי, "מחול השעות" של פונצ'יילי וכמובן "שוליית הקוסם" עם הופעת אורח של מיקי מאוס.

ארה"ב 1940, 126 דקות, קטעי המעבר הקצרים באנגלית, תרגום לעברית

אולם הביצה

12:30 – "קופליה"– Coppelia (2022) – בכורה!

חגיגה של קולנוע, מוסיקה, אנימציה ובלט כמו שטרם ראיתם.
אהבתם של סוואן ופרנץ עומדת בפני סכנה בגלל דוקטור קופליוס המסתורי והנכלולי, שהפיל בקסמו את עיירתם של הזוג. סוואן תנסה לחשוף את טבעו האמיתי של הדוקטור, להציל את עיירתה, להתאחד עם אהובה וכמובן תלמד לקח חשוב על עצמה.

בימוי: סטיבן דה ביול, בן טסאור, ג'ף טודור

משחק: אריקה הורווד, מיכאלה דה-פרינס, דניאל קמרגו

הולנד-בלגיה-גרמניה 2022, ללא דיאלוגים, 82 דקות. (מתאים לגילי 7+)

אולם התיאטרון 

 

13:30 – שומעים את הרגש בקולנוע – מפגש חוויתי עם סהר זוארץ
מפגש חוויתי שמכניס את המוסיקה והקולנוע ישר אל לב הילדים. סהר זוארץ ידבר עם הילדים על כוחה של המוסיקה, על כוחו של הקולנוע והדבר המדהים שקורה כאשר מפגישים בין השניים. מה הם השירים שאנחנו הכי מתחברים אליהם, מה התמות של הסרטים המוסיקלים שמשאירים עלינו רושם. ובעיקר, מה גורם לנו כל כך להתחבר למוסיקה ולקולנוע. אורך המפגש כ-50 דקות.

אודיטוריום 

 

13:30 – "בית ספר לחיות קסומות" (2021) – טרום בכורה!

סרט מוסיקלי שיוקרן לראשונה בארץ בדיבוב לעברית ומבוסס על סדרת הספרים המצליחה.
אידה מגיעה לבית ספר חדש, ומגלה שקשה לה ליצור חברויות חדשות. היחיד שאתו הצליחה להתחבר הוא בני, ילד בן כיתתה גם הוא סובל מהצקות של הילדים האחרים. הדברים משתנים כאשר לבית הספר מגיע איש מסתורי שמציע לכל ילד בכיתה חיה קסומה משלו, שתהפוך לחברת הנפש שלו. למרבה ההפתעה, אידה ובני הראשונים לזכות בחיה כזו, שועל לאידה וצב לבני. עכשיו הם צריכים להכיר זה את זה, ולפענח תעלומה מסתורית בבית ספר.

גרמניה 2021, 93 דקות, דיבוב לעברית. מתאים לגילי 5+.

אולם הביצה


15:30 – "לנגן עם בטהובן" Playing with Beethoven – 

מוזיקה זה כל הסיפור.
סטודנט למוזיקה קלאסית המתכונן לתחרות שתשנה את חייו, פוגש בנגנית ג'אז מקסימה שמסיטה אותו מהמסלול. מהקונסרבטוריום היישר אל מעדוני הג'אז הפרועים, השניים מגלים שיעור על החיים המוזיקה ועל הסיכונים שצריך לקחת בדרך.

בימוי: ג'ן פייג'

משחק: אריק פלויד, שאנון אליזבת, קלינט הווארד

ארה"ב 2020, 101 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית (לגילי 9+)
אולם התיאטרון 

 

16:00 – "פניני שופן" (מקבץ 2) + "פטר והזאב" – The Chopin Shorts  

חגיגה קולנועית, מפגש בין המוזיקה הקלאסית והקולנוע. המוזיקה המופלאה של המלחין הקלאסי פרדריך שופין, מנוגנת על ידי הפסנתרן הסיני לאנג לאנג, מתעוררת לחיים במקבץ סרטים פורצי דרך עליהם חתומים במאים זוכי פרסים. הסרטונים מכניסים אותנו לעולם קסום ויצירתי של אנימציה בסגנונות שונים, נותנים  פירוש למוזיקה, פורטים על הדמיון, מעלים חיוך ונוגעים ללב. בנוסף סרט האנימציה  זוכה האוסקר " לפטר והזאב" עם המוזיקה של סרגיי פרוקופייב. 

פולין 2013, 50 דקות, מוסיקה ללא דיאלוגים

אולם הביצה 


16:30 – סדנת דיבוב
בואו לחוות ולהתנסות בדיבוב סרטים עם צוות מקצועי.
סדנת דיבוב בה תפתח דלת את מאחורי הקלעים של עולם הדיבוב, איך עושים את הקול של סימבה, איך נשמעת צפרדע שמדברת, ואיך מחברים את הדמות המצוירת שעל המסך לשחקן או לשחקנית שמדבבים אותם. והכי חשוב, גם הילדים יוכלו בזמן הסדנה להתנסות בדיבוב קטעים מסרטים ולקבל הכוונה מאנשי מקצוע. אורך הסדנה כ-75 דקות. מתאים לגילי 6+.
אודיטוריום

 

17:30 –"בקצב הלב" Into the Beat (2020) – בכורה!

דרמה קצבית ומלאת רגש. בכורה ישראלית בפסטיבל.
קטיה היא רקדנית בלט צעירה ומוכשרת שעומדת בפני קריירה מבטיחה. רגע לפני האודישנים ללהקת הבלט החשובה בעולם, היא מגלה את סצנת ריקודי ההיפ-הופ ונסחפת פנימה אל התנועות, הקצב והאנרגיה הבלתי נגמרת של עולם הריקוד המודרני והמשוחרר. עם העולם החדש שנגלה לפניה, קטיה עומדת בפני דילמה לגבי עתידה.

גרמניה 2020, 102 דקות, גרמנית-אנגלית, כתוביות בעברית

בימוי: סטפן ווסטרוול

משחק: אלכסנדרה פייפר, הלן שניידר, אנטון וויצ'רס
אולם התיאטרון

 

 

 

 

יש לבדוק גם

יולי 2022 בסטודיו אנט

  סטודיו אנט. מופעים יולי  2022 שביל המרץ 2 תל אביב טלפון: 03-6201185 כרטיסים ומידע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.