יום שלישי , יולי 23 2024
פיטר דינקלג', סיראנו, CYRANO

מהיום בקולנוע: סיראנו

סיראנו

Cyrano

 

ארה"ב, 2022

 

בימוי: ג'ו רייט

תסריט: אריקה שמידט

הפקה: גאי הילי, טים בוון, אריק פלנר, אריקה שמידט, שרה ג'יין רובינסון, שיראז שה, לוקס ווב, מאט ברינגר, קארין בסר, אהרון דסנר, ברייס דסנר, קווין אולריך, אהרון גילברט, ג'ייסון קלות.

עריכה: ואלריו בונלי

צילום: סימוס מקגרייבי

פסקול: אהרון וברייס דסנר

 

הסרט מבוסס על המחזמר 'סיראנו' אותו עיבדה וביימה אריקה שמידט המבוסס על המחזה 'סיראנו' מאת אדמונד רוסטנד.

 

שחקנים:

סיראנו – פיטר דינקלג'

רוקסן – היילי בנט

כריסטיאן – קלווין האריסון ג'וניור

 

אורך הסרט: 123 דקות 

 

הסרט מופץ ע"י פורום פילם ומגיע לבתי הקולנוע ב-31.3.22 

 

תקציר:

 

הבמאי המעוטר ג'ו רייט מזמין את הצופים לסימפוניה של רגשות, מוזיקה, רומנטיקה ויופי בסרטו החדש 'סיראנו', המציג מחדש את הסיפור העל זמני ושובר הלב של משולש אהבה. אדם המקדים את זמנו, סיראנו דה ברז'ראק (פיטר דינקלג') מהפנט במשחקי מילים שנונים, בדו-קרב מילולי או ביכולות חרבו בדו-קרב אמיתי.

אולם איש האשכולות המבריק הזה נחבא אל הכלים כל פעם שהוא נפגש עם חברתו הקרובה רוקסן מלאת החן (היילי בנט). הוא משוכנע שהמראה שלו מותיר אותו לא ראוי לאהבתה של חברתו  וחושש להצהיר על רגשותיו כלפיה, ואז נידון  לחזות במו עיניו ברוקסן מתאהבת בכריסטיאן (קלווין האריסון ג'וניור), ידידו ושותפו לגדוד, לא מעט בזכותו.

 

על ההפקה:

 

ג'ו רייט נחשף לראשונה לסיפור לאחר שצפה בעיבוד הקולנועי הקודם לסרט משנת 1990. "ראיתי את סיראנו לראשונה כנער מתבגר מלא בחרדות והסיפור על התחושה שאתה לא ראוי לאהבה ניגן על מיתרי ליבי. עם זאת, לא יכולתי לראות כיצד עושים חידוש קולנועי כי אף פעם לא הצלחתי לראות מעבר לאף של סיראנו שהיה חלק מכל העיבודים שנעשו למחזה, עד אשר ראיתי את הגרסה של אריקה שמידט (אשר לימים תהיה תסריטאית הסרט). בתפקידים הראשיים היו פיטר והיילי ומשהו במשחק שלהם נגע לליבי."

 

"ידעתי שהסרט יהיה פנטזיה על תקופה המתרחשת בערך בין 1640-1712.
ידעתי שהתלבושות בסרט תהיינה מודרניות (יחסית לתקופה). ידעתי שלמצלמה תהיה חופש תנועה וזרימה בשונה מעבודותיי הקודמות. וידעתי שהסרט הוא מכתב אהבה לאהבה וחגיגת החיים עצמם," מוסיף רייט, ומסכם: "לבסוף, ידעתי שכל השירה תהיה חיה, אינטימית, אנו נשמע את נשימות השחקנים ואת הסדקים הקטנים בקולם שישבו את ליבנו. ושהשחקנים יעברו בצורה חלקה בין שירה לדיבור ולהפך. מוזיקה תמיד הייתה חלק בלתי נפרד מהאומנות שלי אבל הפעם נתתי לה את המושכות." 

 

גם לפני שפיטר דינקלג' נכנס לנעלי סיראנו, תסריטאית הסרט אריקה שמידט ידעה שה"אף" המזוהה עם המחזה דורש תיקון: "בגרסת המחזה שיצרתי וגם בסרט אין לסיראנו את האף המוארך. לרוב, הערות הבימוי למחזה המקורי של אדמונד רוסטנד תמיד כללו את האף הארוך, בדרך כלל זה היה שחקן יפה תואר אשר מתמרמר על האף הארוך שלו וזה לא הרגיש לי אמhתי ואמין."
שמידט ממשיכה: "חשתי שיש אמת אוניברסלית ל"אף" של סיראנו, לכולנו יש את ה"אף" אשר אנו מנסים להסתיר מהעולם כי אנו בטוחים שישנאו אותנו או יצחקו עלינו או שזה יהיה הדבר שבגללו איננו ראויים לאהבה או תשומת לב."

 

"כאשר שמעתי את פיטר מקריא לראשונה את התפקיד – ידעתי שהוא נולד לגלם את סיראנו, בגלל ההומור שלו, הסקפטיות שלו, השנאה העצמית שהוא יכול להציג או חוסר האמון באדם התכתבו היטב עם הדמות," אומרת שמידט.

 

"טוב, די התחבבתי על התסריטאית (אשתו בעולם האמיתי)," מתבדח דינקלג' על כניסתו לתפקיד סיראנו. "אריקה עובדת על הסרט תקופה ארוכה ואני המתנתי בכיליון עיניים ואז כששמעתי את המוזיקה לסרט שאלתי אם גם אני יכול להיבחן לתפקיד."

 

על הרלוונטיות של המחזה לימינו אומר דינקלג': "כל חלופת המכתבים בסרט מקבילה לעידן הסמסים שלנו. כולם קצת סיראנו בימינו. אנו רוצים להציג חזות שונה באינטרנט מאשר בחיים האמתיים וכאשר אתה קורא פרופיל של אדם ואז נפגש אתו במציאות לרוב האכזבה לא מאחרת לבוא או שאתה כבר חושב שאתה יודע הכול על האדם בגלל שקראת את הפרופיל שלו.  ההקבלות הללו הופכות את הסרט התקופתי הזה לרלוונטי בימינו." 

 

בנוסף לדמויות האייקוניות מהמחזה ישנה סצנת מרפסת מפורסמת אשר משלבת רומנטיקה ופארסה מתחת לחלונה של רוקסן. "כמו ברומיאו ויוליה יש למרפסת סטטוס אייקוני," אומרת שרה גרינווד, אחראית התלבושות בסרט. דינקלג' מציין: "סצנת המרפסת מכילה המון הומור, סיראנו וכריסטיאן ממלמלים אחד לשני כחלק מהאחווה ביניהם – וכדי לנגוד מעט את הרומנטיקה העולה על גדותיה."

 

"זו אחת הסצנות הכי ידועות בעולם התיאטרון, אז חשתי לחץ מסוים בטרם צילמנו אותה," נזכר רייט. קלווין האריסון המגלם את כריסטיאן מוסיף: "ג'ו אמר לי שזו סצנה אייקונית כל יום במהלך הצילומים… הרגע שהכי זכור לי מהסצנה הזו, זה עד כמה פיטר נעלם אל תוך הדמות של סיראנו, הכמיהה בעיניים שלו וכמה הוא היה בתוך הרגע באמת ריגשו אותי."

 

על הבמאי והשחקנים:

 

ג'ו רייט – במאי

הבמאי הבריטי מוכר בעיקר מעבודתו בסרטים תקופתיים כגון 'כפרה' ו'גאווה ודעה קדומה', אשר גרף 4 מועמדויות לפרס האוסקר (ביניהן לשחקנית הטובה ביותר עבור, קירה נייטלי) וכמו כן גרף 5 מועמדויות לפרס הבאפט"א וזיכה את רייט בפרס הבאפט"א לבמאי המבטיח ביותר. סרטו 'שעה אפלה' היה מועמד ל-6 פרסי אוסקר. בין סרטיו המוכרים: 'אנה קארנינה', 'האישה בחלון'.


רייט נשוי להיילי בנט המגלמת את רוקסן בסרט.

 

סיראנו – פיטר דינקלג'

מוכר בעיקר מתפקידו האייקוני כטיריון לאניסטר בסדרה 'משחקי הכס'.
עבור תפקידו בסדרה זכה דינקלג' 4 פעמים בפרס האמי לשחקן המשנה הטוב ביותר בדרמה ובפרס גלובוס הזהב בקטגוריית שחקן המשנה הטוב ביותר בדרמה.

 

בין סרטיו המוכרים: 'אקס מן: העתיד שהיה', 'שלושה שלטים מחוץ לאבינג מיזורי', 'הנוקמים: מלחמת האינסוף' ותרם את קולו לסרט 'אנגרי בירדס הסרט' ו'אנגרי בירדס הסרט 2'.


דינקלג' נשוי לתסריטאית הסרט אריקה שמידט.

 

רוקסן – היילי בנט

השחקנית והזמרת האמריקאית זכתה להכרה לאחר ששיחקה בסרט 'מילים ולחן'. לאחר מכן השתתפה במספר סרטים וביניהם: 'מארלי ואני', 'קאבום',
'נקודת שיוויון', שבעת המופלאים', 'הבחורה על הרכבת', 'תמיד השטן'
ו'אתר הצלילה בים האדום'.

 

בנט נשואה לבמאי הסרט ג'ו רייט.

 

כריסטיאן – קלווין האריסון ג'וניור

השחקן הצעיר מוכר בעיקר מתפקידו בסרט 'משפט השבעה משיקגו' של הבמאי והתסריטאי המוערך אהרון סורקין, אשר זכה ל-6 מועמדויות לפרס האוסקר.
האריסון השתתף בסרטים: 'פוטו אהבה', 'פנים רבות לאמת', 'בצל הפחד' ועוד.

האריסון עתיד לשחק לצד זנדאיה בעונה החדשה של הסדרה 'אופוריה'.

 

יש לבדוק גם

טריילרים לשבת

צפו בטריילר לסרט החדש 'אלין' – דרמה מרגשת בהשראת חייה של הזמרת הקנדית המופלאה סלין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.