יום שני , דצמבר 4 2023
פולארד, כאן 11

פולארד

"פולארד"- פרשת פולארד במרכז סדרה דוקומנטרית יוקרתית חדשה ב-כאן 11

פרשת פולארד מסמלת עד היום את השבר החמור ביותר ביחסי ישראל וארצות הברית, אך עד עכשיו נותרו באפלה המניעים, הסיבות וגם האנשים שעמדו מאחורי הפרשה בשתי המדינות הסדרה, שתשודר ב-כאן 11, החל מיום רביעי, 2 בפברואר, מביאה את סיפורה המלא של הפרשה, באמצעות חשיפת גילויים חדשים, קטעי ארכיון נדירים ומרואיינים המדברים לראשונה על הפרשה המטלטלת. יוצר הסדרה: עמרי אסנהיים במאים: גלעד טוקטלי ושני חזיזה

 

פרשת פולארד נתפסת עד היום כטראומה הגדולה והמשמעותית ביותר ביחסי ישראל-ארצות הברית, שמאז שנות השישים התאפיינו ביחסים אסטרטגיים, הדוקים וחמים. העובדה, שישראל הפעילה מרגל בלב ליבו של המודיעין האמריקאי, נחשבה לשבירת כל הקודים הבלתי כתובים בין שתי המדינות ואיימה לשים קץ לברית ביניהן.

הסדרה " פולארד", שיצר עמרי אסנהיים  וביימו גלעד טוקטלי ושני חזיזה (יוצרת הסרט "רב הנסתר" העוסק בפרשת הרב אליעזר ברלנד ובכת "שובו בנים" שבראשה עמד) משרטטת בארבעת פרקיה את גלגולה של הפרשה, תוך שימוש בחומרי ארכיון נדירים, ובמרואיינים הנחשפים לראשונה, ומספרת מבעד לעיניהם של אלו שהכירו אותו מקרוב את סיפורו של ג'ונתן פולארד, צעיר יהודי אמריקאי בעל שאיפות להושיע את ישראל.

הסדרה מדלגת בין שלושה צירים שהמוטיב בגידה שזור בהם: מה הוביל צעיר יהודי-אמריקאי לבגוד כך במולדתו, מדוע בגדו בו מפעיליו הישראלים, ומה הוביל את מדינת ישראל לבגוד כך בבת הברית הגדולה ביותר שלה – עד ראש הצמרת.

הסדרה " פולארד" תשודר ב-כאן 11 החל מיום רביעי, 2 בפברואר, בשעה 21:10.

יוצר ומפיק ראשי: עמרי אסנהיים

בימוי: גלעד טוקטלי, שני חזיזה

צלם ראשי: עודד קירמה

עריכה: ליגל מור

תסריט: שני חזיזה, גלעד טוקטלי, עמרי אסנהיים

מפיק בפועל: איציק נקש

מוזיקה מקורית: טל ירדני

מפיק שותף: חזי בצלאל

יש לבדוק גם

באין מדינה – יש אזרחים

באין מדינה – יש אזרחים 12 יוצרות ויוצרים דוקומנטריים תיעדו מאז השבת השחורה את ההתעוררות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.