יום שישי , דצמבר 2 2022
נוכל הטינדר, נטפליקס

וידאו: נפגעת "נוכל הטינדר" בראיון ל- i24NEWS

״אנחנו לא רוצות להרוויח מהסיפור הזה, אנחנו רק מייחלות לקבל את החיים שלנו בחזרה״

פרנילה שויהולם, אחת הנשים שהונו על ידי שמעון חיות (סיימון לבייב), מספרת בראיון מיוחד ל-i24NEWS על הקשר שנוצר בין השניים והוביל לעוקץ הכספי: ״צריך לזכור שכשמדובר בסוציופתים – הם טובים באימוץ הזהות של האדם שאת אוהבת. היה לי חיבור מידי איתו, הוא היה אדם שבטחתי בו. זה לא משהו שהוא יכול לעשות לבד, היו אנשים שהקיפו אותו, שיצרו את ׳הפרסונה׳״. היא מוסיפה כי חלק מהאתגר הוא להסביר, גם למשטרה, כי מדובר בסוג של התעללות מעבר להונאה הכספית ומספרת כי התנהגותו של חיות לא משליכה על כל הישראלים: ״יש לי המון חברים ישראלים מדהימים, זה לא אומר משהו על המדינה כולה״.

פרנילה שויהולם, אחת משלוש הנשים שהשתתפו בסרט הדוקומנטרי ״נוכל הטינדר״ ונעקצה על ידי המתחזה הישראלי שמעון חיות (המכונה סיימון לבייב), מספרת בראיון ל-i24NEWS על הרגע בו החליטה לצאת ולהיאבק באיש שהונה אותה ונשים רבות נוספות. ״אני לא הייתי יכולה להרשות לעצמי לישון טוב בלילות בלי המחשבה שעשיתי כל שביכולתי לעצור את זה ולמנוע את זה, כדי שאף אחת אחרת לא תפגע. וזאת הסיבה שיצאתי למאבק. החלטנו כבר בהתחלה שאנחנו או פשוט מוותרות, או שנאבק בזה פי 10 מכל מאבק שהיה לנו בחיים״.

פרנילה מספרת כי חיות והיא ניהלו מערכת יחסים חברית. בניסיון להסביר כיצד הקשר הזה הוביל לכך שהיא העבירה לחיות סכומי עתק, אומרת פרנילה: ״צריך לזכור שכשמדובר בסוציופתים כאלה הם טובים מאד באימוץ הזהות של האדם שאת אוהבת והופכים לאדם הזה, את יכולה כמעט להרגיש חיבור מידי עם מישהו, וזה מה שהיה לי עם סיימון. מיד בהתחלה, היה לי חיבור מידי וחשתי אמון גדול כלפיו. הוא התחיל למעשה להונות אותי אחרי שמונה חודשים, והוא מצוין בלהפוך להיות האדם הזה שאת אוהבת. עבורי, הוא היה אדם שמאד בטחתי בו. צריך גם לזכור שהוא לא היה יכול לעשות את זה לבדו, היו כל כך הרבה אנשים אחרים שהקיפו אותו, הצוות שלו, שיצרו את ׳הפרסונה׳״.

עוד אומרת פרנילה שויהולם בראיון לנטשה קירטצ׳יוק ב-i24NEWS כי היא מקווה שהסרט הדוקומנטרי של נטפליקס בהשתתפותה יוביל לכך שחיות יישב בכלא מספר רב של שנים ומוסיפה כי לדעתה הוא לא יחדל מהדפוסים הללו לעולם: ״הוא נידון למאסר בעבר והוא עדיין לא הפסיק, הוא רק השתכלל והשתפר״.

על ההתנהלות של חיות ברשתות החברתיות אומרת פרנילה כי היא יודעת שהוא ״קונה״ עוקבים ברשתות החברתיות ולכן לא בטוחה אם גל האהדה כלפיו לאחר יציאת הסרט הוא אמיתי או לא. ״אני חושבת שזה אומר יותר על האנשים שתומכים בו ואני לא חושבת שהעולם כולו כזה, אבל לצערי יש הרבה אנשים רעים שם בחוץ״.

על קמפיין גיוס ההמונים שהשיקו שלשום הנפגעות במטרה להשיב מעט מהכספים שהוציא מהן חיות במרמה מספרת שויהולם: ״מה שאנחנו הולכים לעשות עם הכספים הללו זה לשלם את החובות שצברנו. אנחנו לא רוצות להרוויח מהסיפור הזה, הדבר היחיד שאנחנו מייחלות לו זה לקבל את החיים שלנו בחזרה. בכנות, אפילו לא חשבנו להקים את עמוד גיוס הכספים הזה, אבל מה שקרה זה שיצרו כל מיני עמודים על ידי מתחזים שטענו שהם אנחנו, ואנחנו לא רוצות שאף אחד ירוויח מהונאה נוספת. זו הייתה החלטה משותפת יחד עם אתר הגיוס כדי למנוע את זה״.

״יש לי המון חברים ישראלים מדהימים״, מוסיפה פרנילה. ״הסיפור הזה לא קשור למדינת המוצא שלו (של סיימון) וזה לא היה משנה גם אם הוא היה ממדינה אחרת, זה הוא והצוות שלו, זה לא אומר משהו על המדינה כולה״, אומרת פרנילה. היא מוסיפה כי לדעתה גם חברי הצוות של סיימון, אשר סייעו לו ליצור מצג שווא, צריכים להיענש על חלקם בהונאה: ״יש עוד אנשים שלא הופיעו בסרט הדוקומנטרי. בקרוב ייצא פודקאסט בו ניכנס יותר לעומק ונפרט על האנשים שהקיפו אותו״.

״יש לי עדיין המון שאלות כלפי המשטרה, מה הם עשו או יותר נכון מה לא עשו. לצערי, ׳הונאה׳ היא סוגיה כבדה בכל העולם. החיים שלנו נהרסו לחלוטין, אנחנו עדיין סובלות מההשלכות, אנחנו מקוות לקבל את חיינו בחזרה אבל זה פשוט נורא מה שאנשים מסוגלים לעשות לאנשים אחרים, זה מבחיל, למען האמת״.

פרנילה אומרת כי היא מספרת את סיפורה בשוודיה וגם שם היה קושי להבין, אפילו בקרב המשטרה, כי מדובר בסוג של התעללות, בנוסף להונאה. ״זה לא רק שאיבדתי כסף, איבדתי את הנשמה שלי, איבדתי את הביטחון העצמי שלי, הייתי מאוימת, הוא אמר שישים ׳פרס׳ על ראשי. אני פחדתי לחיי ועברתי טראומה איומה. אנחנו חייבים להדגיש את הנושא הזה ואולי אנשים יבינו יותר וכך המשטרה תנקוט בצעדים״. עוד סיפרה כי חיות לא יצר איתה קשר לאחר יציאת הסרט.

יש לבדוק גם

עכשיו בדיסני פלוס: יומנו של חנון 2, ועוד

יומנו של חנון 2 – רודריק שולט הסדרה "יומנו של חנון: רודריק שולט" מבוססת על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.