יום חמישי , דצמבר 1 2022
ססיל, ספיישל החתולים הגדולים, נשיונל ג'יאוגרפיק WILD

וידאו: חודש החתולים הגדולים יוצא לדרך

אויבים חסרי רחמים | Relentless Enemies

5 בפברואר בשעה 19:00
עדר עם למעלה מ-1,200 תאואים נאלץ לנוע דרך שלוש טריטוריות של אריות בעודו מוגבל ממי השיטפונות באי קטן באוקוונגו. כשהתאואים מתכננים אסטרטגיה להתקדמות שלהם, האריות מגיבים לכל תנועה ותזוזה שהם עושים.

ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק Wild מציג את 'חודש החתולים הגדולים' השנתי שישודר במהלך חודש פברואר 2022

הספיישל השנה כולל שישה ספיישלים מאת הקולנוענים עטורי הפרסים דרק ובוורלי ג'וברט, ובנוסף, הבכורה של "הטיגריסים של רוסיה" ב-13 בפברואר.

"חודש החתולים הגדולים" מדגיש את המחויבות לשימור החתולים הגדולים של חברת נשיונל ג'יאוגרפיק.

ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק Wild מציג כמה מהחתולים הגדולים והנדירים ביותר שלו עד כה, כאשר הרשת חוגגת את שנתה ה-11 ל-"חודש החתולים הגדולים" החל מ-5 בפברואר בשעה 19:00. הספיישל המיוחד כולל 11 תוכניות מעמיקות, שכל אחת מהן חוקרת זן חתולים גדול אחר, את מאבקיהם כשהם ניצבים בפני הכחדה, כמו גם קטעים נדירים שטרם נצפו בבתי הגידול הטבעיים שלהם, החל מהדלתא של אוקוונגו, דרך הסרנגטי, תאילנד ועוד.

עם כל שנה שעוברת, חתולים גדולים מתמודדים עם אתגרים גדולים עוד יותר ועם סכנת ההכחדה. חברת נשיונל ג'יאוגרפיק מחויבת להעלות את המודעות למצבים הקיצוניים של חתולים גדולים באמצעות סדרת תוכניות, כגון "חודש החתולים הגדולים", שיתוף פעולה עם מומחים מובילים, מימון יוזמות מחקר ותמיכה במאמצי שימור ברחבי כדור הארץ.

ב5 בפברואר בשעה 19:00 ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק Wild יפתח את חודש החתולים הגדולים עם "אויבים חסרי רחמים". ביום למחרת, ה6 בפברואר הכיף החתולי ממשיך עם "דרכה של הצ'יטה" ו"אודיסאה של חתולים גדולים". בנוסף, יכלול הספיישל מספר קטעי ביניים בהשתתפות חוקרים של נשיונל ג'יאוגרפיק, שפועלים להגן על חתולים גדולים ברחבי העולם.

ב-13 בפברואר ישודר "הטיגריסים של רוסיה". הספיישל בן השעה מתמקד בנמר אמור, שהיה לאחרונה על סף הכחדה ונותרו ממנו 30 נמרים בלבד. כעת, יש כמעט 600. על מנת לתעד את חשיבותו של נמר מיוחד זה, התוכנית צולמה לאורך שנתיים ב-80 מצלמות שונות הממוקמות בכל מקלט נמרים במזרח הרחוק, כולל הרי סיכוטה-אלין, פארק לאומי ארץ הנמרים, הפארק הלאומי ביקין, הפארק הלאומי אניויסקיי ועוד רבים.

בנוסף, "חודש החתולים הגדולים" מביא סדרה מיוחדת של יוצרי הקולנוע עטורי הפרסים, חוקרי נשיונל ג'יאוגרפיק ואנשי שימור חיות הבר – דרק ובוורלי ג'וברט, אשר מצלמים, מסיירים וחוקרים את אפריקה כבר למעלה מ-35 שנה.

מהתכנים המרכזיים שישודרו במהלך החודש:

אויבים חסרי רחמים | Relentless Enemies
5 בפברואר בשעה 19:00
עדר עם למעלה מ-1,200 תאואים נאלץ לנוע דרך שלוש טריטוריות של אריות בעודו מוגבל ממי השיטפונות באי קטן באוקוונגו. כשהתאואים מתכננים אסטרטגיה להתקדמות שלהם, האריות מגיבים לכל תנועה ותזוזה שהם עושים. מבסיס ביתם של הזוג ז'ובר בבוצוואנה, מגיע הסיפור האפי של תאואים ואריות ששרדו והסתגלו זה לזה. בקריינותו של ג'רמי איירונס.

דרכה של הצ'יטה | The Way of the Cheetah
6 בפברואר בשעה 19:00
הספיישל מתרחש בקניה, ומספר כיצד אימאני מגנה על ארבעת גוריה מפני ברדלסים וטורפים אחרים. מאת דרק ובוורלי ג'וברט.

אודיסאה של חתולים גדולים | Big Cat Odyssey
6 בפברואר בשעה 20:00
דרק ובוורלי ג'וברט צוללים עמוק יותר לתוך הנושאים המקיפים חתולים גדולים, במיוחד אריות אפריקנים ונמרים. עם אילו אתגרים מתמודדים החתולים הגדולים האייקוניים האלה? כיצד האריות והנמרים הללו שרדו והסתגלו במהלך עשרות השנים? הזוג ג'וברט מוביל את הצופים למסע אפי דרך חייהם של חתולים גדולים והרגעים האייקוניים ביותר שלהם.

אויבים אולטימטיביים |Ultimate Enemies
12 בפברואר בשעה 19:00
יוצרי הסרטים של נשיונל ג'יאוגרפיק, דרק ובוורלי ג'וברט, חוקרים כיצד כמה בעלי חיים מונעים יחדיו על ידי כוחות הטבע – לפעמים במשך אלפי שנים של אבולוציה או אפילו מהבצורת של שנה שעברה. לאחר מקרי מוות מוזרים של פילים, הם מחברים סיפור מדהים מבחינה ויזואלית, שמאשש את התיאוריה שלהם כי אריות צדו פילים. קריינות – ג'רמי איירונס.

הטיגריסים של רוסיה | Russia’s Wild Tiger
13 בפברואר בשעה 19:00
הספיישל מתעד את קרב ההישרדות של החתולים הגדולים וחושף פרטים אינטימיים מחייהם. הסרט כולל טורפים גדולים נוספים: טיגריסים שלא יכולים לשרוד בלי צבי סיקה, אלטאי ואפיטי, חזירי בר ודובים שחורים אסייתיים. מי שמנחה את הצופים בסרט, הוא נמר קשיש המספר את סיפורו של הגור שלו, שנולד באזור שימור, שנה לאחר שעזב את אימו. החיפוש שלו אחר טריטוריה חושף את הבעיות העומדות בפני טיגריסים במזרח הרחוק של רוסיה ואת הסכסוכים המתעוררים כשהוא תועה להתנחלויות אנושיות. הנמר הצעיר לוקח את הצופים למקומות שבהם יוכרע גורלם של הנמרים הסיביריים: יערות עצומים, כפרים נידחים וערים בקצה השממה.

החיים עם חתולים גדולים |Living with Big Cats
13 בפברואר בשעה 20:00
דרק ובוורלי ג'וברט מובילים את הצופים במסע המדהים שלהם עם חתולים גדולים – מהפעם הראשונה שחתולים גדולים כבשו את ליבם דרך מסירותם חסרת הגבולות להגנה על הטורפים האייקוניים הללו. הספיישל חוקר כיצד החלו בני הזוג ג'וברט ומעמיק בחייהם האישיים כיוצרי סרטים של נשיונל ג'יאוגרפיק וחוקרים.

עין הנמר |Eye of the Leopard
20 בפברואר בשעה 19:00
יוצרי הסרטים של נשיונל ג'יאוגרפיק, דרק ובוורלי ג'ובארט, יצאו ליצור סרט על נמרים, אבל לא תיארו לעצמם שיתפתו מגור קטן בן שמונה ימים בשם לגאדמה. "עין הנמר" עוקב אחר המסע של לגאדמה מגור שובב לצייד מיומן. קריינות – ג'רמי איירונס.

אויבים נצחיים: אריות וצבועים | Eternal Enemies: Lions and Hyenas
27 בפברואר בשעה 19:00
הסרט זוכה האמי של הזוג ג'וברט חוזר עם קטעי עריכה חדשים ומדהימים. באמצעות הקריינות הסוחפת של ג'רמי איירונס, "אוייבים נצחיים" חושף את סיפור הסכסוך שבין אריות וצבועים, אשר לא מוכרים יחסית או אפילו מוזרים בעולם המדעי. מערכת היחסים האינטנסיבית והיריבות המתמשכת בין שני המינים מתרחשת במהלך קרב הישרדות.

מלחמת האריות | War of the Lions
27 בפברואר בשעה 20:00
מסוואנות משובצות חיות ציד ועד מדבריות שאין בהן אפילו טיפת מים, לא כל ממלכות האריות נוצרו שוות… אז מי הוא המלך האמיתי של החיות?

אודות פרויקט שימור החתולים הגדולים של נשיונל ג'אוגרפיק
הפרויקט לשימור החתולים הגדולים משתף פעולה עם כמה מהמומחים הגדולים בעולם לחתולים גדולים, מממנת מחקרים בשטח ופרויקטי שימור חדשניים שנועדו להגן על אוכלוסיית החתולים הגדולים ושטחי המחייה הקריטיים שלהם במקביל להפניית תשומת הלב הציבורית לאתגרים שאיתם מתמודד מין זה של בעלי חיים. החוקרים דרק ובוורלי ג'וברט ונשיונל ג'אוגרפיק הקימו את הפרויקט ב-2009 כדי לבלום את ההתדרדרות של אוכלוסיית חיות בר אלו.

יש לבדוק גם

טוויטר: מאסק נועד עם קוק, מקבל שבחים ממנכ"ל נטפליקס

עוד יממה סוערת בחייה של טוויטר תחת הבעלות והניהול של אילון מאסק. בסדרת ציוצים חדשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.