שבת , מאי 21 2022
טנטורה, תדי כץ, צילום: יונתן וייצמן

"טנטורה" יפתח פסטיבל

סרט ישראלי העוסק בפרשת הטבח בטנטורה 48' יפתח את תחרות הדוקו העולמית של פסטיבל הקולנוע סאנדנס
הסרט ישודר בהמשך השנה ב- 8HOT

 

סרט ישראלי יפתח את תחרות הדוקו העולמית של פסטיבל הקולנוע היוקרתי סאנדנס שיערך השנה במתכונת דיגיטלית, בעקבות התפשטות הקורונה, החל ממחר. הסרט "טנטורה" של הבמאי עטור הפרסים, אלון שורץ, חוזר אל יוצאי חטיבת אלכסנדרוני במטרה לבחון מחדש מה קרה בטנטורה בשנת 1948 וכיצד הפעלת כוח, השתקה ונרטיבים מוגנים יכולים לעצב את ההיסטוריה.

 

בסוף שנות ה-90' חקר סטודנט לתואר שני באוניברסיטת חיפה, תדי כץ, טבח המוני שהתרחש, לכאורה, בכפר טנטורה בשנת 1948. על תקפות העובדות שבעבודתו התעורר ויכוח אקדמי, משפטי, חברתי ותקשורתי סוער, ולו השלכות רבות, בין היתר, פסילת עבודתו של כץ וגניזתה, ושלילת תואר הMA  המחקרי שלו. כץ הקליט עשרות עדים יהודים וערבים במהלך מחקרו. יוצר הסרט, אלון שוורץ, חוזר אל אותן 140 שעות מוקלטות משנות ה-90' שמעולם לא נשמעו בציבור ובעזרת שילובן בראיונות מצולמים והשמעת ההקלטות לחיילים, כיום כבר בני למעלה מ-90, מצליח לספר את סיפור הכפר ואת סיפורה של המלחמה ההיא כפי שטרם סופר בקולנוע.

 

הסרט עוסק גם בשאלה הרחבה יותר של עיצוב הזיכרון בחברה הישראלית, ומציג את סיפורה של חברה אנושית אשר אינה יודעת את הסיפור המלא על עברה ומתקשה להתמודד עם הפערים שבין סיפורה המכונן וההיסטוריה אשר נחשפת בשנים האחרונות על אשר אירע ב-1948.

 

הסרט ישודר בהמשך השנה ב- 8HOT וב- HOTVOD.

 

יש לבדוק גם

ציור על ציור

Primitive & Design פרימיטיב & דיזיין – אמנות ישראלית תערוכת יחיד תמר בר זאב /  ציור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.