יום שני , פברואר 6 2023
תמאם מכחול המנוחה, עודה בשאראת, ספריה לעם, עם עובד

תמאם מכחול המנוחה

ספר חדש ב"ספריה לעם"

סיפור עלילתי, בשל ורב קסם הפותח צוהר אל תוך נבכי כפר ערבי-ישראלי

עודה בשאראת

תמאם מכחול המנוחה

רומן

נוסח עברי מאת המחבר

195 עמ' * 88 ש"ח

 

מודעת אבל שראה באקראי בעיתון מטלטלת את חייו של ג'וואד, גבר נצרתי קשיש, שפרש זה לא כבר מעבודתו רבת-השנים במשרד ממשלתי וניהל עד כה על מי מנוחות חיי זוגיות ומשפחה רבי-שנים לא פחות. הוא יוצא אל הלוויית תמאם מכחול המנוחה ואינו שב לביתו אלא יוצא למסע של תהייה וחיפוש במקומות שונים בארץ, המעלה נשכחות ומזמן לו גם לא מעט הפתעות בנוגע לעבר. 

איך יוכל ג'וואד להתמודד עם רגשותיו החדשים-ישנים, עם המידע הלא צפוי שהוא נחשף לו, עם דמויות חדשות המפציעות בחייו? האם במעשהו האימפולסיבי המנוגד לאופיו שרף את הגשרים עם סלמא אשתו? האם יוכל לשוב למסלול הבטוח והרגוע שהנחה את קיומו עד כה? או שמא ימצא את עצמו פונה דווקא עכשיו לכיוון אחר?

 

אגב כך מזמין אותנו עודה בשאראת שוב, ברומן השלישי שלו הרואה אור בעברית בספרייה לעם, כמו בספריו הקודמים חוצות זתוניא, 2009 ו-דוניא (2019) למבט מבפנים בחיי החברה הערבית במדינת ישראל בעשורים האחרונים., שכמותו טרם נראה בעולם הספרות.

 

   עודה בשאראת, יליד 1958, הוא תושב כפר יפיע, בן למשפחה עקורה מכפר מעלול, שנהרס ב-1948. מנעוריו עסק בפעילות פוליטית וחברתית, ובין השאר כיהן כראש הוועד הארצי לתלמידי תיכון וראש ועד הסטודנטים הערבים באוניברסיטת חיפה, היה פעיל בתנועות יהודיות-ערביות ושימש מזכ"ל תנועת חד"ש בתחילת שנות האלפיים. ערך את ירחון הנוער אל-ג'ד וכתב דרך קבע כפובליציסט בעיתון אל-אתחאד. זה שנים מספר כותב טור בעמוד הדעות של עיתון הארץ.

________________________________________________________________

 

יש לבדוק גם

רונית מטלון – אושר מאחורי העצים

                                                                                       חדש בעם עובד רונית מטלון אושר מאחורי העצים נובלה וסיפורים עריכה: מיכל בן-נפתלי …

תגובה אחת

  1. עודה בשאראת

    תודה אפי על המילים היפות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.