יום רביעי , ינואר 26 2022
עולם קטן, כאן 11

עולם קטן

"עולם קטן"- תוכנית חדשה בכאן 11, שבמסגרתה תבחן דוריה למפל את כישורי העצמאות של ילדי המאה ה-21, ואולי אפילו תלמד מהם דבר או שניים

הסדרה "עולם קטן" בוחנת בשלושת פרקיה עד כמה הילדים בישראל עצמאיים, האם הם מסוגלים לשרטט לעצמם גבולות ולשלוט ברגשות, וכיצד הם תופסים את ההבדלים המגדריים בין בנים לבנות – כל זאת בהשראת ילדים בני גילם מתרבויות שונות בעולם. הסדרה, המבוססת על פורמט בריטי, תשודר החל מיום ראשון, 5 בדצמבר, בשעה 21:10 ב-כאן 11

 

ישנם יותר מ-2 מיליארד ילדים ברחבי העולם, אשר נולדים לצורות חיים שונות ומגוונות. כולם חולמים על עתידם ובונים אותו בעזרת הוריהם וסביבתם. אבל איך הסביבה בה אנחנו מגדלים ומחנכים אותם משפיעה על האדם שהם מתהווים להיות?

הסדרה "עולם קטן", שמובילות מגישת הטלוויזיה דוריה למפל והפסיכולוגית פרופ' ענת שושני מבית הספר לפסיכולוגיה באוניברסיטת רייכמן, מתבוננת בילדים, אחים בני 4 עד 7 מישראל ובילדים מרחבי העולם, וחוקרת דרכם את ההורות דרך שאלות כמו: עד כמה הורים מעודדים את ילדיהם להיות עצמאיים? מתי צריך לשים להם גבולות? והאם, גם היום, דור ההורים הנוכחי עדיין מנציח את ההבדלים בין בנים ובנות?

בשלושת הפרקים בודקת הסדרה עד כמה הילדים שלנו יודעים להסתדר כשהם נדרשים לנווט לגמרי לבדם בעזרת מפה, שמובילה אותם למצוא ולעלות ללא עזרה על אוטובוס בדרך ליעד? האם הם מסוגלים לערוך לגמרי לבדם קניות בסופר? עד כמה הם מצליחים לשמור על איפוק כשהם נשארים לבדם בחנות ממתקים מפתה, בלי אף 'מבוגר אחראי' שיחצוץ בינם לבין הסוכריות? וכיצד בנים ובנות בישראל של 2021 מגדירים את ההבדלים המגדריים ביניהם, ועד כמה ההבדלים האלה משמעותיים בבחירות שהם עושים?

הסדרה "עולם קטן" המבוססת על הפורמט הבריטי Planet Child  של רשת ITV תשודר החל מיום ראשון, 5 בדצמבר, בשעה 21:10 ב-כאן 11.

יש לבדוק גם

משפחה בהסעה – עונה חדשה

"משפחה בהסעה" חוזרת עם פרקים חדשים     תוכנית הדוקו ריאליטי ,מבית כאן 11 ,שזכתה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.