יום שלישי , דצמבר 5 2023
צדק צדק תרדוף, כאן דוקו, כאן 11

צדק צדק תרדוף

לראשונה: דיוני בית המשפט הקהילתי נחשפים לצופים בסדרה חדשה ב-כאן 11

כבר כמה שנים פועל מחוץ לאור הזרקוריםן בית המשפט הקהילתי שמטרתו לשקם את העבריינים ולמנוע מהם עונש מאסר. כעת הוא נחשף בסדרה חדשה, "צדק צדק תרדוף", ששלושת פרקיה ישודרו במסגרת "כאן דוקו" החל מיום רביעי, 3 בנובמבר, בשעה 21:10 ב-כאן 11. יוצר ומפיק: אייל בלחסן

 

לכאורה אשר וענת הם זוג שהוא מושא לקנאתם של רבים. הם חצו כבר את הארבעים, ואוהבים אחד את השנייה אהבה עזה, מאז הכירו כשהיו רק בני 14. אבל השניים הגיעו ממצוקה קשה, בעיקר אשר, שכבר בגיל 13 נעצר בפעם הראשונה, ומאז מעצרים הפכו להיות אצלו עניין שבשגרה. ענת נמנעה אמנם מכניסה אל עולם הפשע, אך המצוקה בבית שבו גידלו שבעה ילדים עשתה את שלה, והשניים יחד עם חברתם ליז, גנבו מוצרים מרשתות השיווק השונות, וכשנעצרו לבסוף כונו "כנופיית הסימילאק", בשל הסימילאק הרב שנמצא ברשותם בעת תפיסתם.

השלושה רצו להשתקם, ולכן הוחלט לנהל מולם הליך של שיקום בבית המשפט הקהילתי הפועל בשנים האחרונות בישראל, ומציע לנאשמים בפלילים הליך חדשני של שיקום בקהילה, כתחליף למאסר.

אשר, ענת וליז הם שלושה מגיבורי הסדרה "צדק צדק תרדוף" שיצר אייל בלחסן, ועוסק בבית המשפט הקהילתי ובתיקים הנידונים בפניו. לראשונה פתח בית המשפט את שעריו למצלמות, ואפשר ליוצרי הסדרה לצלם דיונים הנערכים מתוכו, ולתעד את צוות בית המשפט הקהילתי המלווה את הנאשמים לאורך כל שלבי השיקום, וחושפת לראשונה את האנשים  ש'מאחורי הקלעים' של הפרויקט הייחודי הזה: שופטים, פרקליטים, סניגורים, קציני מבחן ועובדים סוציאליים. שלושת פרקי הסדרה עוקבים באופן אינטימי אחר שישה ממשתתפי ההליך, ומשתפים את הצופים בכישלונותיהם והצלחותיהם. האם יצליחו להשתקם ולהינצל מעונש המאסר המאיים עליהם?

הסדרה "צדק צדק תרדוף" תשודר החל מיום רביעי, 3 בנובמבר, בשעה 21:10 במסגרת רצועת "כאן דוקו". 

יוצר הסדרה ומפיק: אייל בלחסן

עורך: בועז ליאון

צלם: שחר ירושלמי

עריכת סאונד: רותם דרור

מוסיקה מקורית: אבי בללי

 

יש לבדוק גם

באין מדינה – יש אזרחים

באין מדינה – יש אזרחים 12 יוצרות ויוצרים דוקומנטריים תיעדו מאז השבת השחורה את ההתעוררות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.