יום שישי , אוגוסט 12 2022
סוד אכזר , כרמי גילון ויוסף שביט, כנרת-זמורה

בואו נדבר על זה: "סוד אכזר" מאת כרמי גילון ויוסף שביט

שנה ועשרה חודשים לאחר "משיח אכזר", מגיע אלינו ספר ההמשך מאת כרמי גילון ויוסף שביט.

 

המותחן המצוין ההוא סיפר על המחתרת היהודית האכזרית והיעילה שקמה במדינת ישראל כדי למוטט את מדינת הלאום הקיימת ולקרב את מלכות סנהדרין.

 

הוא סיפר על תא הטרור הקטן , על מנהיגו הרוחני בעל הפנים הרבות וכן על ראש השב"כ וראש האגף הלא-יהודי שלו, שיצאו למלחמה בגורמים המאיימים למוטט את המדינה.

 

הסוף המפתיע של המותחן ההוא כמו חייב ספר המשך, וכעת הוא מגיע בדמות "סוד אכזר".

 

הרב ארציאלי הוא כעת השר לביטחון הפנים, והשב"כ כפוף אליו במקום אל ראש הממשלה.

 

הקואליציה נשלטת בידי גוש דתי-חרדי שמקבל את הוראותיו מ"מועצת שרי התורה", התפתחות פוליטית שנובעת מתוצאות הבחירות שנערכו, כשהמדינה הייתה תחת הרושם, שהפיגועים האכזריים כלפי דרוזים ויהודים רפורמים בוצעו בידי הטרור האסלאמי.

 

שותפי הסוד המעטים, האנשים שיודעים בדיוק מה קרה ומי אחראי, רואים בעיניים כלות כיצד ההחלטה הדרמטית שקיבלו בסיום הספר הקודם הפכה את היוצרות במדינתם.

 

וברור, שכל מי ששותף לסוד הזה הוא בחזקת איום על הרב ארציאלי, ועל המוסד החדש שהקים: "המשטרה האזרחית", גוף שהתפצל ממשטרת ישראל המסורתית, כדי לשמור על הסדר ולאכוף את חוקי השבת.

 

בראש המשטרה הזאת הועמד איתן רונן, כעת עם דרגת רב ניצב, והוא גייס את חנן גוטמן כיועץ המשפטי של המשטרה החדשה- שני שמות שמוכרים היטב לקוראי "משיח אכזר".

 

מכאן ואילך העלילה מתגלגלת במהירות, והכל בגלל פגישה אחת גורלית ממש בפתיחת הספר, בין בכירת השב"כ נירה אלקלעי לחנן גוטמן.

 

העלילה לא עושה חסד עם המגזר הדתי והאמוני, למרות העובדה שלצד הקיצוניים שפועלים לכינון מלכות סנהדרין יש גם חובשי כיפה, שמזועזעים מההקצנה בקרב חבריהם.

 

כרמי גילון ויוסף שביט משרטטים כאן תמונת מציאות של מדינת ישראל ב"מימד אחר", אם תרצו, מדינה שבה המיעוט שומר המצוות מצליח להשתלט על החיים במדינה ולאט לאט להכפיף את הרוב החילוני לחוקים חסרי תקדים.

 

זה גורר גם הידרדרות במצב הכלכלי והחברתי במדינה, וגם התפכחות כואבת של כמה משותפי הסוד בשב"כ, בהווה ובעבר, שמחליטים להשיב מלחמה.

 

כאמור, העלילה הקיצונית שנטוותה ב"משיח אכזר" הופכת קשה ומטרידה עוד יותר ב"סוד אכזר", והספר בוודאי יהיה לצנינים בעיניהם של קוראים רבים.

 

אבל מבחינת ספר מתח, אם מנתחים את העלילה בקור רוח שבכניקי ללא הטיות פוליטיות, מדובר שוב בספר מצוין, קולח, מבהיל, מטריד ובעיקר מסקרן, שלא מאפשר לקורא להניח אותו מהיד.

 

כאן היה סוד הצלחתו של "משיח אכזר", וזו כנראה גם הסיבה, שמי שקרא את הספר הקודם לא יוכל לוותר על המשך העלילה המפחידה והמרתקת שמסופרת כאן.

יש לבדוק גם

בואו נדבר על זה: "נהר ארוך בוהק" מאת ליז מור

"נהר ארוך בוהק" הוא הספר הראשון של ליז מור שמתורגם לעברית.   בסך הכל היא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.