יום שני , יוני 27 2022

פעולות דיבור

קבוצת תיאטרון רות קנר בעלילה מקומית [ג']:

פעולות דיבור أفعال كلام

אוספים וחיבורים חדשים מעבודות הקבוצה

29.11 – 4.12 | סמטת שלוש 3, ת״א

לתוכנית המפורטת 

 

קבוצת התיאטרון פותחת בפני הציבור את חדרי הפעולה שלה לחמישה ימים של ניסויים, תרגילים, מופעים קצרים, אוספים וצירופים משתנים של עבודת הקבוצה עם פעולות דיבור.

הקהל מוזמן להתנסויות עם מילים בפעולה – מפגש עם כוח ההשפעה שטמון בהן, עם כישרון החיפוי שלהן, עם יכולתן להטיל מרות, לייצר דיכוי, וגם עם האפשרויות שהן מציעות – להבהיר, לחבר, לשחרר, לרומם, ואפילו לחולל את פלא הדיבור המשותף.

במרחבי הדיבור שתיצור הקבוצה ניתן יהיה לנוע בין מיצגים קצרים, להשתתף במעגל קריאה או במקהלת דיבור, לצוד מילים במרחב הציבורי וגם לצפות בצירופים חדשים של קטעים מעבודות הקבוצה: סיפור על מקום; קהילה של מנוולים; אני ילדה טובה; תגידי לי משהו; תנים וערבים; דף ישן; סליחה, איפה הציונות; ועוד.

 

מבצעות ומבצעים: 

שירלי גל, סיואר עואד, רונן בבלוקי, עדי מאירוביץ', בשיר נהרא, איבאא מונדיר

הקבוצה שמחה לארח בימי הפעולות את היוצרת נעמי יואלי בפינת הקללות 

 

בין העבודות בפרויקט:

מקהלת הדיבור סליחה, איפה הציונות נוצרה במיוחד לתערוכת הקבוצה בגלריה בית הגפן בחיפה (יוני 21). בתהליך העבודה פנו השחקניות לעוברים ושבים בשאלה 'איפה הציונות?' ונענו בהסברים מפורטים שכיוונו אותן אל שדרות הציונות, רחוב מרכזי שמוביל מהעיר התחתית אל הכרמל. את אוסף התשובות תזמרה רות קנר לקומפוזיציה של עבודת מקהלה. העבודה הועתקה כעת להקשר התל אביבי ותבוצע על גג גלריה אלפרד, לנוכח מגדלי המשרדים של מרכז העיר, קווי המתאר של בתי יפו, ודגל ישראל שמתנופף אל מול הים.

תגידי לי משהו היא עבודה שבוחנת את יכולת ההשתנות של מילים: כיצד אותו משפט עצמו יכול להיטען במשמעויות הפוכות, מכוח פעולת המבצעת. המשתתפים מבצעים משפטים שנזרקים אליהם במהלך פעולה, ובתוך כך נבחנת הגמישות המופלאה של השפה ומתעוררות שאלות בנוגע לאחריות האישית לפעולות הדיבור שלנו.

مخلّل (מוחמץ), יצירתה של סיואר עואד, מציגה סיפורים על שלושה סבים. שניים מהם הם הסבים הביולוגיים של הדוברת – האזרח ע' והאזרח ג', ולעומתם, הסב השלישי הוא הסב מהסיפור הקצר "יומני האזרח ס'" מאת הסופר הפלסטיני יחיא יחלוף. מתוך הסיפורים מצטללת השאלה: האם אנחנו מכוננים את זהותנו בעצמנו או שמא היא נכפית עלינו? באמצעות פעולות של פירוק והקצנה, בנייה והריסה, נודדת היוצרת בין קוטבי השייכות, צוללת אל תוך ההיסטוריה האישית, שזולגת להיסטוריה הקולקטיבית, ומנסה כך למצוא מרחב פיזי ותודעתי של שייכות בתוך ירושה של ציוויים מנוגדים.

 

הפעולות פתוחות לציבור

איפה? סמטת שלוש 3 – מקומת הכניסה לגלריה אלפרד דרך גרמי המדרגות ועד לגג המרהיב

מתי? העבודות יפעלו בשעות משתנות במשך כל השבוע, מ-29.11 עד 4.12

יצרה את פעולות הדיבור: רות קנר יחד עם חברות הקבוצה

עיצוב: כנרת קיש

 

יש לבדוק גם

נטע לאופר זכתה בפרס לצילום

נטע לאופר היא הזוכה בפרס לורן ומיטשל פרסר לצלם ישראלי צעיר – מוזיאון תל אביב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.