יום שישי , יולי 1 2022

נובמבר 2021 בבית ליבלינג

אירועים ותערוכות בבית ליבלינג

נובמבר 2021

 

https://www.lieblinghaus.org/

 

XO יעקב קאופמן

סיור בתערוכה עם המעצב יעקב קאופמן ואוצר התערוכה ערן איזנהמר

6.11.21 | בשעה 12:00 | כניסה חופשית בהרשמה מראש באתר

סיור בתערוכה יעקב קאופמן – XO. שיחה ודיון בשאלות העולות מתוך התערוכה בה מוצג  "שדה פרחים" – מחקר צורני בו עסק לאחרונה קאופמן לצד אוסף הכסאות מתקפלים שלו. שדה הפרחים ואוסף הכסאות המתקפלים הם נקודת המוצא לשיחה שנערוך בחללי התערוכה, בשאלות על עיצוב ואמנות וגם על התנסות והמצאה חופשית כדרך עבודה ופדגוגיה.

 

פעילויות לילדים במסגרת התערוכה: סטודיו פתוח XO 

ימי רביעי, 16:00

ימי שבת, 10:00

ילדים בכל הגילאים

30 ש"ח, 15 ש"ח לבעלי דיגיתל, בהרשמה מראש באתר

הסטודיו הפתוח בחודש נובמבר יתמקד בתערוכה XO של המעצב יעקב קאופמן המוצגת בקומה השלישית ובה ׳שדה פרחים׳ – מחקר צורני סביב פרחים חומרים וצורות. הפעילות מיועדת לילדים בכל הגילאים.

סטודיו בית הספר של העיר פתוח מציע את היצירה ככלי לחקור ללמוד ולחוות את העולם. הסטודיו הוא מרחב פתוח בו אפשר ליצור באופן עצמאי לעיתים גם עם ליווי של אנשי מקצוע. הפדגוגיה הנהוגה אצלנו, בבית הספר של העיר, מתרכזת בתהליכי חשיבה המונעים דרך עשייה ועניין עצמי: בזמן עשייה תהליכי חשיבה מתגבשים, יכולת ההבנה מעמיקה ואנו פתוחים לחשוב, ללמוד בעצמנו ולממש את הרעיונות שלנו. 

קול קורא לאדריכלים וסטודנטים לאדריכלות: "Layer 2.0"

קול קורא לתכנון תוספת בנייה במבנה לשימור בסגנון הבינלאומי בתל אביב. 

מחלקת השימור של עיריית תל אביב-יפו ומעבדת השימור של בית ליבלינג, כחלק ממחלקת השימור מינהל ההנדסה של עיריית תל אביב-יפו, מזמינות מתכננים לבחון מחדש אפשריות best practice לתוספת בנייה במבנים לשימור, תוך התייחסות לשאלות אשר אנו עומדים בפניהם היום, כגון: לכידות קהילתית, אינקלוסיביות, צריכת אנרגיה מוגבלת, הפחתת טביעת הרגל האקולוגית, שיטות בנייה מקיימות ובנות קיימא, תשתיות של עיר חכמה, הפחתת עלויות בנייה ועוד. המשתתפים מתבקשים למצוא פתרונות ייצריתיים אשר יתנו מענה חדשני למצוקת הדיור ויוקר המחייה מחד, ולמורשת של העיר וערכיה מאידך. בתחרות זו נבחרו חמישה מבנים טיפוסיים בתל אביב-יפו בסגנון הבינ״ל אשר מהם יש לבחור בניין אחד בלבד ולהציע עליו תוספת בנייה. ההצעות הזוכות יקבלו פרס כספי על סך 100,000 סה״כ וייבחנו על ידי צוות שופטים בעלי שם בתחום מהארץ ומגרמניה.

בסיום התחרות יארח בית ליבלינג תערוכה ציבורית של עבודות נבחרות שתלווה בקטלוג ובכנס מקצועי בינלאומי בנושא. התחרות בשיתוף משרד הפנים והבנייה הגרמני והתאחדות האדריכלים הישראלית והינו פתוח לאדריכלים ולסטודנטים בשני מסלולים שונים.

תאריך אחרון להגשות: 17.1.22

התחרות תלווה בסדרה מקוונת של הרצאות מומחים אינפורמטיבית ופדגוגית. 

ממעבדת המחקר:

ימי שני, 18:00, מפגש זום 

פתוח לקהל הרחב בהרשמה מראש

על מנת להתעדכן ברשימת ההרצאות יש להכנס לאתר

במסגרת התערוכה רה-פבליק:

איים ברשת: ערב בעקבות 30 שנה לספר "טאז – אזור אוטונומי ארעי"

20.11.21 | בשעה 19:00 | כניסה חופשית בהרשמה מראש באתר

במסגרת העבודה הפיזית והוירטואלית, "איים ברשת" המוצגת בבית ליבלינג, נציין שלושים שנה לצאת ספרו המשפיע של חכים ביי  T.A.Z – אזור אוטונומי ארעי, הספר שהקדים את האינטרנט הביתי והשפיע על הקמת פסטיבל ברנינג מן, דמיין מרחב שיאפשר לאנשים חופש בדמות מרחב ציבורי זמני שאינו חלק משליטתה של מדינה זו או אחרת. במסגרת הערב חוקרים וחוקרות, אומנים ואומניות, מעצבים ומעצבות, מתכנני ומתכננות ערים, אקטיביסטים ואקטיביסטיות יציגו מחשבות וינחו מעגלי שיח אודות הנושאים שעולים מהספר: חופש ומגבלותיו, יצירה פתוחה, טכנולוגיית אינטרנט ותפקיד הפלטפורמות, אקולוגיה והמרחב הציבורי.

—-

אאוף וידרזהן – פרויקט ״עירוח״ נפרד מהדירה

11.11.21 | בשעה 20:00 | כניסה חופשית בהרשמה מראש באתר

לאחר תקופת שהות ארוכה בתוכנית הרזידנסי הדירה בבית ליבלינג, האומניות סלי קריסטל וענת ליטוין נפרדות מ״עירוח בדירה״ בערב תקליטים ויין. נשמח לראות שוב את המבקרים, המסיירים והמשתתפים במשחק עירוח, לחלוק כמה תובנות מהתהליך ולהפריח מילות פרידה לחדרי הבית ולאנשים שמילאו אותו.

אוצרת: סברינה צגלה

מופע פרפורמנס: ניו בבילון (1963) – הרצאה מאת קונסטנט

25.11.21 | בשעה 20:00 |25 ש"ח בהרשמה באתר

מופע פרפורמנס קצר המעלה מחדש הרצאה מאת האמן ההולנדי קונסטנט, שנערכה בשנת 1963 במכון לאמנות עכשווית בלונדון.  ניו בבילון היא תכנית-עיר שנועדה למימוש רצונותיו של האדם החופשי, ומציעה אדריכלות חדשה ומלאת תשוקה לחיים יצירתיים. קונסטנט הגה ותכנן את ״ניו בבילון״ במשך עשרים שנה – הוא העמיד מודלים, שרטוטים, קולאז׳ים, קטעי סאונד, ציורים ורישומים שאותם הציג בסדרת הרצאות ותערוכות ברחבי העולם. ההרצאה שתעלה מחדש בבית ליבלינג מציעה תיאור רעיוני ופיזי של ניו בבילון, ועוסקת בתפקיד האמן כמחולל רעיונות חדשים ומסעירים, ובאפשרות לחיות את היום-יום בעיר כאמנות.

המופע נערך במסגרת אירועי יום הולדתו ה-101 של קונסטנט, למידע נוסף: https://constant101.nl/

משי אולינקי וערן איזנהמר. מפיקה: אולגה סטדניוק. הפעילות מתקיימת בתמיכת משרד התרבות והספורט.

שבוע האיור: פתיחת התערוכה "יומן אורבני"

20.11.21 | בשעה 11:00 | כניסה חופשית

שבוע האיור בבית ליבלינג: שיח גלריה ופתיחת התערוכה "יומן אורבני". 

יומן אורבני הוא מסע התבוננות ורישום שמבקש להתחקות אחר רגעים אינטימיים במרחב הציבורי. סדרת הרישומים התיעודיים משרטטים קו בין הסאבווי בניו יורק לבית שבתל אביב. התערוכה היא הזמנה להצטרף למסע רשום ולפס הקול המלווה אותה, אוסף הרגעים האישיים והקולקטיבים שליקט אלון שטיאט אל מחברת הסקיצות שלו. באירוע נקיים שיח גלריה עם האוצרת גלית גאון והאמן אלון שטיאט.

אוצרת: גלית גאון

סיור ושיחה עם האוצרת סברינה צגלה בתערוכות ״המשוטטת״ ו״עירוח בדירה״ 

19.11.21 | בשעה 12:00 | 30 ש"ח בהרשמה באתר

12:00 – המשוטטת

12:30 – עירוח בדירה

סברינה צגלה, אוצרת תוכנית הרזידנסי הדירה וחדר הפרויקטים בבית ליבלינג מזמינה אתכם לסיור בשתי תערוכות ושיחה על הבית והעיר.

המפגש נפתח בסיור בתערוכה ״המשוטטת״ של האמנית נלי אגסי והאנימטורית מאיה רביב. התערוכה השלישית המוצגת בחדר הפרויקטים משיבה על השאלה ״מהי העיר הלבנה?״ באמצעות דמות נשית המהלכת בעיר הלבנה, לובשת ופושטת את בנייניה כמו שמלות. המשוטטת מבקשת לפענח את העיר המשתנה כאילו היתה אריג, מנסה לנכס אותה מחדש באמצעים שנתפסים כנשיים.

אגסי ורביב מבססות מערכת יחסים חדשה בין המשוטטת לבין העיר, תוך הצפת זיכרון נשכח של חזון, עשייה ונוכחות נשית במרחב התל אביבי. נמשיך לביקור בתערוכה ״עירוח בדירה״ שבקומה השלישית, רגע לפני הסגירה המציגה את תוצרי השהות, היצירה והחקירה בת עשרת החודשים של האמניות ענת ליטוין וסלי קריסטל. השתיים עוסקות במקומה של האמנות בעיר דרך פרקטיקות ביקורתיות של אירוח אמנים, שוזרות את סיפוריהן בסיפור הבית ומחברות את עברה של הדירה אל ההווה שלה ואל עתידה של העיר. התערוכה, שכולה אירוח, מעניקה משמעות חדשה למילה עצמה ולבניין כולו. אמנים אורחים: לי ברבו, יעל גרונר, רוני חג'ג' ואליסה ליודינשינה, לו מוריה, בר פלש

חדר הפרויקטים הוא מרחב המזמין יוצרות ויוצרים מתחומים שונים לבחון את השאלה ״מהי העיר הלבנה?״ כחלק ממחקר שיתופי ומתמשך על העיר הלבנה כפלטפורמה לדיון עכשווי על אודות שימור, עירוניות, זהות ותרבות בתל אביב.

הדירה – תוכנית הרזידנסי של בית ליבלינג מהדהדת את עברו של הבניין כבית מגורים, ומזמינה יוצרים להתארח בדירה טיפוסית לסגנון הבינלאומי וליצור בהשראתה. התוכנית מוקדשת לחקירה בינתחומית של מגורים, חיי היומיום בעיר, זיכרון ושימור עירוני בעבר, בהווה ובעתיד.

הסיפור שמאחורי בית ליבלינג 

ימי שבת, 12:00 | 30 ש"ח בהרשמה באתר

בסיור בבית ליבלינג נסביר מדוע הבניין הוא דוגמה מייצגת לאדריכלות הסגנון הבינלאומי בתל אביב, נשמע את סיפורי המשפחות שהתגוררו בו ונבחון כיצד והאם הצליחה האדריכלות העכשווית לשמר את רוח המקום. נבקר גם בתערוכות המוצגות בבית ליבלינג ומעלות לדיון סוגיות חשובות בהיסטוריה של העיר הלבנה ובחיי היום־יום שלה. הסיור בהדרכת אדריכלים, מתכננים, ויוצרים מצוות בית ליבלינג.

הפעילות בהתאם להנחיות משרד הבריאות. קיום הסיור מותנה במינימום נרשמים.

הסיור האורבני

26.11.21 | בשעה 11:00 | 60 ש"ח בהרשמה באתר

מנהלת בית ליבלינג שירה לוי־בנימיני, העוסקת בתכנון ערים, תדריך סיור המשלב התבוננות ביקורתית במרחב הציבורי המשתנה בהשראת התערוכה "ברוכים הבאים לרה פאבליק" תוך דיון בסוגיות אקטואליות של שימור ושל תכנון עירוני המעסיקות את מתכנני העיר. הסיור יתמקד במתחם ביאליק–אלנבי, מיקרוקוסמוס אורבני מרתק, שדרכו תידון העיר המשתנה לנגד עינינו. 

 

יש לבדוק גם

יולי 2022 בסטודיו אנט

  סטודיו אנט. מופעים יולי  2022 שביל המרץ 2 תל אביב טלפון: 03-6201185 כרטיסים ומידע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.