שבת , אוגוסט 13 2022
הבריחות הגדולות עם מורגן פרימן, ערוץ ההיסטוריה

דצמבר 2021 בערוץ ההיסטוריה

 

סדרה חדשה בת שמונה פרקים, אותה מגיש ומפיק בפועל השחקן זוכה פרס האוסקר מורגן פרימן.
כזכור, תפקידו המפורסם והאהוב ביותר של פרימן הוא האסיר "רד רדינג" בקלאסיקה הקולנועית "חומות של תקווה", המגולל את תלאות האסירים במתקן הכליאה הפיקטיבי "שושאנק".
בסדרה "הבריחות הגדולות עם מורגן פרימן"  ,בוחן השחקן האגדי מקרוב בריחות מפורסמות מבתי כלא, שהציתו את דמיונו של הציבור, תוך חשיפת כל האתגרים עימם התמודדו האסירים בעת ביצוע תכנית הבריחה הנועזת.
הסדרה עוסקת במעשי בריחה מפורסמים מבתי הכלא השמורים אלקטרז ודנמורה וכן בבריחות של אסירים מפורסמים, דוגמת ברון הסמים המקסיקני הנודע לשמצה "אל צ'אפו".
כל פרק כולל שילוב בין שחזורים דרמטיים לאפקטים ויזואליים מתקדמים, הממחישים בפני הצופים את שלביו השונים של תהליך הבריחה: החל מתיאור מדויק של מבנה בית הכלא, דרך פירוט תכנית הבריחה המדוקדקת של הנמלטים, נתיב הבריחה שלהם, וכלה במצוד הנרחב בעקבותיהם מרגע שנתגלתה עובדת בריחתם מהכלא.

הסדרה כוללת ראיונות עם אסירים נמלטים, בני משפחותיהם, חבריהם לתא, וכן סוהרים ועובדי מתקני מתקני כליאה שניסו בלא הצלחה למנוע את אותן בריחות.

 

הבריחות הגדולות עם מורגן פרימן / Great Escapes with Morgan Freeman
ימי רביעי ב-22:30, החל מ-15 בדצמבר

 

 

 

 

 

עונה תשיעית לסדרה המצליחה ביותר בתולדות ערוץ ההיסטוריה – "אוצר האי המקולל"!
"אוצר האי המקולל" עוקבת אחר האחים ריק ומארטי לאגינה, היוצאים להרפתקאת חייהם במטרה לגלות את האוצר המסתורי החבוי למעלה מ-225 שנה באי אוק שבקנדה.
האחים ריק ומארטי לאגינה לא מוותרים על חלומם, ואף הצליחו בעונה שעברה להתקרב עוד יותר לגילוי האוצר המסתורי החבוי באי אוק, חרף היותו של העולם נתון תחת מגבלות קשות של מגיפה עולמית.
בעונה החדשה, פתרון תעלומת האי נראה קרוב מתמיד, כשהצוות מצליח לפצח את מפת הטמפלרים של האזור, ולגלות זהב באזור "מכרה הכסף". כמו כן, האחים חושפים ממצאים נוספים המעידים על קיומה של ספינה טרופה בעומק אזור הביצה. אך דווקא כעת, המשך החקירות הארכאולוגיות באי מצוי בסכנה. האם מפעל חייהם של ריק ומארטי עלול לרדת לטמיון?
ההיסטוריה של האי אוק:
בשנת 1795, שלושה נערים גילו בור מוזר, מעשה ידי-אדם, באי הקטן והמיוער אוק, סמוך לחופי נובה סקוטיה שבקנדה. היו אלו דמדומי תקופת מסעות הפיראטים הגדולים, והשמועה פשטה כי בבור טמון אוצר יקר-ערך. תגלית הנערים גרמה לתחילתו של מבצע "חפש את המטמון" שנמשך למעשה כבר למעלה מ-200 שנה, שעלה מיליוני דולרים, ובין המשתתפים במהלך השנים, דמויות מפורסמות כמו השחקנים ג'ון וויין וארול פלין, ואף נשיא ארה"ב לשעבר, פרנקלין דלאנו רוזוולט.
האם האחים לאגינה יצליחו היכן שכל קודמיהם נכשלו? לפי אגדה עתיקה, על שבעה אנשים למות בטרם ייחשף סוד האוצר באי אוק. נכון להיום, מספר הקורבנות עומד על שש. והאחים לאגינה בהחלט מודעים לכך.

 

אוצר האי המקולל – עונה 9 / The Curse of Oak Island
ימי שישי ב-17:00, החל מ-10 בדצמבר

יש לבדוק גם

אוגוסט 2022 בערוץ ההיסטוריה

  "תעשיות החטאים שבנו את אמריקה", היא דוקו דרמה חדשה של ערוץ ההיסטוריה, החושפת בשלושה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.