יום חמישי , יוני 30 2022
זרים מושלמים

בקרוב בקולנוע: זרים מושלמים

 

 

סרט הקולנוע הראשון בבימויו של ליאור אשכנזי

אבי גרייניק, מורן אטיאס, רותם אבוהב, חנן סביון, יוסי מרשק, שירה נאור, גיא עמיר

 

בבתי הקולנוע החל מה-11 בנובמבר

 

סינופסיס:

שבעה חברי ילדות עם היסטוריה וחוויות משותפות מעברם, נפגשים לארוחת ערב כדי לראות יחד ליקוי ירח נדיר. האירוע הבורגני והשיגרתי הזה מקבל תפנית כשהם מתחילים לשחק במשחק שישנה את חייהם: כל הודעה, שיחה, או התראה שהם מקבלים לטלפון שלהם חשופים לעיני כולם. בגידות, שקרים, סודות וחשבונות בני 20 שנה עולים וצפים על פני השטח ומעמידים בסימן שאלה את החברות רבת השנים ומערכות היחסים הפנימיות בה.

עיבוד ישראלי לסרט האיטלקי המצליח.

 

דבר הבמאי ליאור אשכנזי:

 

בעולמנו אנו, בעידן הדיגיטלי והשיתוף האישי ברשתות החברתיות והזמינות הקיימת של כל אחד מאיתנו בכל רגע נתון, נשאלת לא פעם השאלה היכן נמתח קו הפרטיות. עושה רושם שכולם מספרים ומשתפים מצבי רוח, רגשות ופיסות חיים אינטימיות. אבל האם זה באמת משקף את חיינו או שמא כך היינו רוצים שיראו אותנו? מה באמת מסתתר מאחורי כל הפילטרים, העריכות והתיאורים היפים? מה באמת אנחנו מסתירים?

הטלפון שלנו מכיל בתוכו את כל הפרטים אודותינו. לוחות זמנים, אנשי קשר, מיילים, הודעות טקסט, תמונות. הטלפון הפך להיות ״יומני היקר״. הסודות הכמוסים ביותר שלנו טמונים בתוך קופסת מתכת מלבנית ונישאים איתנו לכל מקום. הוא תמיד איתנו, ברכבת, בשירותים ואפילו בחדר השינה. אפשר לומר שהמכשיר הזה הפך להיות חלק בלתי נפרד מגופנו. ממש רמ״ט איברים

אילו סודות יתגלו אם פתאום ייחשף הטלפון לבן או בת הזוג שלכם? ומה אתם תגלו במידה ותציצו בטלפונים שלהם או של חברים שלכם?

״זרים מושלמים״ מעמיד במבחן את התאוריה הזאת. ארוחת ערב, בין זוגות חברים, שהולכים עד הסוף עם משחק שעלול להסתיים בצורה טרגית.

מעבר לסיטואציות שנוצרות במהלך הארוחה, שבה מתגלים סודות ושקרים, יש כאן גם תהליך של התבוננות פנימית. השאלות שכל אחת מהדמויות בסרט וכמובן הצופים בו, ישאלו את עצמן בסוף הארוע הזה הן שאלות קיומיות.

האם באמת אנחנו שמים את מבטחנו, בקופסה דיגיטלית שמחוברת לעולם החיצון ויכולה לחשוף אותנו עירומים בפני כולם.

בעקבות הצלחת הסרט האיטלקי, בארץ ובעולם, נעשו לו כ20 רימייקים ולא לחינם. כל תרבות מספרת את סיפור הסרט בצורה היחודית לה. הנושאים עליהם מתווכחים סביב השולחן בצרפת שונים מאותם נושאים במדינה השכנה ספרד, גרמניה או מצרים.

התרבות הדיגיטלית משתנה ממקום למקום הן בשיח והן בשימוש. האם רומן, שמתרחש מחוץ לנישואים מתקבל באותה מידה בכל תרבות וחברה.

כשחקן שהשתתף בהרבה סרטים שטיפלו בהוויה הישראלית ואף יצרו שיח, כמו פוקסטרוט וחתונה מאוחרת וכבמאי שזה לו סרטו הראשון מצאתי שנכון יהיה לי לבחון ואולי אפילו להציב מראה אל מול החברה הישראלית, שעדיין מתפתחת ומתעצבת, ומכילה בתוכה אוסף תרבויות, יוצא דופן מכל חלקי הגלובוס הן מבחינה עדתית, גזעית ומגדרית.

יש לבדוק גם

יולי 2022 בסטודיו אנט

  סטודיו אנט. מופעים יולי  2022 שביל המרץ 2 תל אביב טלפון: 03-6201185 כרטיסים ומידע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.