יום שני , יוני 27 2022
שלב ההוכחות, ערוץ ההיסטוריה

נובמבר 2021 בערוץ ההיסטוריה

 

הסדרה החדשה והמרתקת "פלאי ההנדסה של העולם", שופכת אור על כמה מהמבנים האייקוניים וההישגים ההנדסיים שסייעו לעצב ולהגדיר את העולם.
מפסל החירות האייקוני בניו-יורק, דרך תעלת פנמה שמחברת בין האוקיינוס האטלנטי לאוקיינוס השקט, מסילת הרכבת שחוצה את יבשת אמריקה, ועד לגשר "שער הזהב" המפורסם בסן פרנסיסקו, שמונת פרקי הסדרה מגוללים את סיפורם של אנשים בעלי חזון שעומדים מאחורי מבצעי ההנדסה והבנייה המרשימים ביותר של מאתיים השנים האחרונות.
סיפור בניית כל אחד מפלאי ההנדסה הללו, כולל התגברות על קשיים יוצאי דופן, יריבויות וקרבות אגו בין יזמים מתחרים, עסקאות פוליטיות חשאיות וכמובן חידושים הנדסיים מבריקים ופורצי דרך שקירבו את העתיד להווה.

 

פלאי ההנדסה של העולם / The Engineering that Built the World
ימי חמישי ב-22:00, החל מ-11 בנובמבר

 

 

 

 

ככל שטכנולוגיה הנדסית מודרנית הולכת ומשתכללת, הכל נעשה גדול יותר – מבני מגורים, אולמות, גשרים, מטוסים, סכרים ומגדלים. כך, בהתאמה, גדל גם פוטנציאל הסיכון האפשרי, כשאחד מהמבנים הללו עלול להתמוטט ולקרוס, ולגרום למאות אם לא אלפי נפגעים בנפש.
הסדרה החדשה והאקטואלית מאי פעם, "כשדברים גדולים משתבשים", מנתחת אסונות הנדסיים בסדרי גודל ענקיים שאירעו ברחבי העולם, כולל אסון ורסאי בישראל. אסונות אלה נבעו משילוב של כשלים תכנוניים, תחזוקה רשלנית ומחסור באמצעי בקרה ופיקוח על תקינות המבנים שקרסו.
מדי פרק, ינותחו בדייקנות הסיבות שהביאו לתאונות, התרסקויות, וכשלים מכאניים של מבנים ענקיים שונים, וזאת באמצעות שימוש בגרפיקת מחשב מתקדמת, קטעי ארכיון, סיפורים של עדי ראייה וראיונות עם מומחים בכירים מתחום ההנדסה.

 

כשדברים גדולים משתבשים / When Big Things Go Wrong
ימי חמישי ב-22:45, החל מ-25 בנובמבר

 

 

עונה שניה לסדרה המצליחה "שלב ההוכחות" הבוחנת סרטונים, תמונות והקלטות אודיו מתחום העל-טבעי, תוך שימוש בטכנולוגיה חדישה וראיונות עם מומחים בתחום, במטרה להכריע האם יש אמת בעדויות המצולמות והמוקלטות, או שמא מדובר בתופעה רגילה לחלוטין, או אפילו תרמית.
העיתונאי המוערך טוני האריס מנתח לעומק תופעות שהן לכאורה בלתי אפשריות, כפי שנלכדו בעדשת המצלמה­: החל מעב"מים מסתוריים, דרך צלילים אפוקליפטיים, גופים שעירים דמויי אדם, יצורים מוטנטים, ועוד שלל קונספירציות ותופעות בלתי מוסברות.
האריס מחפש עדי ראייה לאותם סרטונים, מעביר כל אחד מהממצאים סדרת בדיקות קפדנית, ומצליח להפריד בין עובדות לבדיות.

 

שלב ההוכחות – עונה 2 / The Proof is Out There
ימי ראשון ב-23:10, החל מ-21 בנובמבר

יש לבדוק גם

יוני 2022 בערוץ ההיסטוריה

        נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון, הוא אחד מהאנשים הבודדים החיים כיום, המבין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.