יום שישי , דצמבר 3 2021
ספר השיאים של גינס, 2022 , ידיעות ספרים

ספר השיאים של גינס – מהדורת 2022

גינס שיאי עולם 2022

גלו את עולמכם, שנו את עולמכם

 

המהדורה השנתית החדשה של רב המכר גינס שיאי עולם 2022

 

על אף האתגרים של השנה החולפת, צוות גינס שיאי עולם המשיך להגיש אלפי בקשות לשיאים מדי חודש, לכן צפו לתמהיל ייחודי של בני אדם מדהימים, חיות מחמד מוכשרות, כלי רכב מדהימים, אגדות ספורטיביות מרשימות ומדע חדשני עדכני.

קרייג גלנדיי, העורך הראשי של גינס שיאי עולם : "נדהמתי ממספרם העצום של אנשים המגישים בקשה לקביעת שיא גינס כחלק מרשימת המשאלות שלהם, על אף שנת הקורונה הקשה שעברנו כולנו עם הסגרים והריחוק החברתי. זו הוכחה עד כמה בני אדם יכולים להיות נחושים מול מצוקה, וזו הייתה שמחה גדולה לראות התרוממות רוח בקרב אנשים ששוברים שיאים בבתיהם, בגנים שלהם, בפארקים ואפילו ברשת. השנה שמנו דגש גם על האתגר החשוב ביותר העומד בפני האנושות – והוא אינו COVID, אלא משבר האקלים. לאנשים יש תשוקה רבה להגן על הפלנטה ואנחנו רואים גידול בשבירת שיאים המשמשים לשינויים חיוביים בעולמנו, מניקוי המוני של חוף הים, נטיעת עצים, מחזור ושימור בעלי חיים. מהקשר הישיר עם הקוראים הצעירים שלנו, אנו יודעים כי נושאים אלה חשובים להם מאוד.

דור חדש של שוברי שיאים ממשיך לקיים את רוח המסירות והנחישות, ולכן במהדורה החדשה של גינס שיאי עולם 2022, בחרנו גם כמה מצליחנים צעירים שעל אף היותם בני 16 ומטה, כבר הצליחו להשפיע ביצירתיות על עולם הספורט, המדע והשימור. אם הצעירים האלה הם העתיד, אז כדור הארץ נמצא בידיים טובות!"

הקצב המשתנה של השנה האחרונה נתן לנו את האפשרות לערוך חשבון נפש מול כדור הארץ ולחקור את המצב הנוכחי של הסביבה, כפי שהיא נראית דרך העדשה הייחודית ושוברת השיאים שלנו. עורכי גינס שיאי עולם בחרו להדגיש בספר את הנושאים הסביבתיים, ולכן פרק הפתיחה בוחן מה קורה למערכת האקולוגית שלנו ואילו פעולות עשויות לחולל שינוי.

הקוראים מוזמנים גם כן לנסות ולשבור שיאים שיחוללו שינוי חיובי, חפשו פרויקטים שעשויים לעודד אתכם לעשות זאת – על מנת שלא רק תגלו את עולמכם אלא גם תשנו אותו על ידי הצטרפות אלינו כשאנו צוללים עמוק אל תוך גינס שיאי עולם 2022.

לטיסיה קי (חוף השנהב) – הכי הרבה דילוגים ב-30 שניות – בדלגית שיער – 60.

לטיסיה קי, 25, מאבידג'אן, חוף השנהב, היא אומנית הידועה בכך שהיא יוצרת פסלים ממחלפותיה אך גם דוגמנית, יוצרת תוכן ושחקנית. שיא זה הוא שילוב של שיערה, יכולות הפיסול שלה ויכולותיה בקפיצה בדלגית. לטיסיה קלעה את שיערה הטבעי ל-2 צמות ולאחר מכן הוסיפו לו תוספות וחיברה ביניהן. היא קיבלה השראה מסגנונות השיער של הנשים האפריקניות, כמוה.
היא מפסלת בשיער זה 4 שנים ומסוגלת ליצור עיצובים שונים ומסובכים שלוקחים לה ליצור בין 20 דקות ל-3 שעות. לטיסיה אומרת שזו תחושה נפלאה לשבור את השיא ושזה כבוד גדול עבורה. היא רצתה לשבור את השיא הזה כדי לתת השראה לאחרים לחגוג את הכישרונות שלהם.

פראטיק מוהיטה (הודו) – השרירן התחרותי הכי נמוך (גבר) – גובהו 1.02 מ'.

פראטיק מוהיטה, 25 ממהרטשרה, הודו שבר את שיא השרירן התחרותי הכי נמוך (גבר) בגובה 1.02 מ'. הוא החל להתאמן ב-2012 ולקח לו זמן עד שהצליח לאחוז כפי שצריך במכשירי האימונים. אנשים חשבו שהוא חלש ופראטיק חשב שפיתוח גוף יעזור לו להתחזק ולהיכנס לכושר. הוא רצה להעביר את המסר שאם מתמקדים במטרה כל אחד יכול לעשות כל דבר. פראטיק אומר שלהיות שיאן גינס הוא ההישג הגדול ביותר שלו עד כה ושלראות את שמו בספר יהיה רגע משנה חיים.

לוליפופ וסשימי (קנדה) – החתול והכלב שנסעו הכי מהר על קורקינט למרחק של 5 מ' – 4.73 שניות.

לוליפופ (כלב) וסשימי (חתול) מקנדה הם רוכבי קורקינט נלהבים. הם שייכים למליסה מילט, אשר להפתעתה הכלב והחתול יצרו את הפעלול הזה בעצמם. שניהם נהנים לרכוב על קורקינט לבדם, אולם יום אחד תוך כדי אימון, סשימיש החליט לעשות סיבוב על הקורקינט ולוליפופ זינק עליו גם כן והיתר היסטוריה. הם יצרו את הפעלול בעצמם ומילט הייתה המומה! מילט מתארת את סשימי כ"דיווה טיפוסית". היא מאוד עסוקה בללמוד טריקים ופעלולים חדשים ונהנית להסיח את דעתם של הכלבים. את לוליפופ היא מתארת ככלב של אחד למליון: "היא חסרת פחד על המכשולים", ומילט אף תפסה את לוליפופ נוסעת על קורקינט כאשר הייתה לבד בחדר!

בת'אני לודג' (בריטניה) – שיא הגלגולים הכי מהירים לפנים למרחק של 100 מ' – 42.64 שניות – והכי הרבה סלטות לאחור בשילוב תרגילי סמוך-קום בתוך 30 שניות – 5

בת'אני לודג', בת 28 מאוקספורד, בריטניה, מתעמלת מגיל צעיר. במהלך מגפת נגיף הקורונה, כשמקומות אימון רבים נאלצו להיסגר, היא התקשתה למצוא מוטיבציה להמשיך להתאמן באותה רמה שבה היתה מורגלת. הניסיון להגיע לשיאים הללו היה דרכה להציב לעצמה מטרת כושר שתדרבן אותה לעבוד מבלי להזדקק לציוד. נוסף על כך, זו היתה תזכורת לעצמה ולאחרים לכך שפעילות גופנית לא חייבת להיות מטלה מעיקה. פעילות גופנית יכולה להיות מהנה, או יוצאת דופן! לאחר ששמעה שהיא תופיע ב"גינס שיאי עולם" 2022, אמרה בת'אני שזה כבוד גדול בשבילה. גם חבריה ובני משפחתה חושבים שזה די מגניב וכמה מהם החלו לחשוב מה הם יכולים לנסות להשיג, וזה בדיוק מה שבת'אני קיוותה שיקרה, כי הרי היא רצתה לעורר באנשים השראה לנסות להציב לעצמם יעדים חדשים.

זאיין קלארק (ארה"ב) – ההליכה הכי מהירה על הידיים למרחק של 20 מטר – 4.78 שניות

זאיין קלארק, בן 23 מאוהיו, ארה"ב, נולד ללא רגליים כתוצאה מהפרעה גנטית נדירה הנקראת תסמונת נסיגת עצם הזנב. אמו הביולוגית לא היתה מסוגלת לטפל בו וזמן קצר לאחר הלידה הוא נכנס למערכת האומנה. גישתו החיובית לחיים של קלארק סייעה לו תמיד להתגבר על כל מכשול. בבית הספר היסודי נחשף לעולם ההיאבקות, ואף על פי שבמשך כמה שנים לא ניצח באף קרב, הוא נהפך למתאבק יוצא מגדר הרגיל בתיכון. ההתמדה והתשוקה שלו לספורט השתלמו. כעת קלארק שואף להגיע למשחקים האולימפיים בשנת 2024, ומטרתו היא להיהפך לספורטאי האמריקאי הראשון שמתחרה הן במשחקים האולימפיים (היאבקות) והן במשחקים הפאראלימפיים (מרוץ כיסאות גלגלים). קלארק אומר שהעובדה שהוא נכלל במהדורת "גינס שיאי עולם" 2022 גורמת לו להרגיש כ"חבר בקבוצת עילית".

בין הפרקים שתוכלו למצוא בגינס שיאי עולם 2022:

  • אלופי איכות הסביבה – הלוחמים האקולוגיים הנלחמים בכדי להפוך את כדור הארץ שלנו למקום טוב יותר.
  • פלאי עולם הטבע, מהיצורים החכמים ביותר ועד לצמחים הקטלניים ביותר.
  • הגבוהים והנמוכים ביותר… מחפשי השיאים שלנו מדדו שורה של בני אדם הגדולים והקטנים בעולם.
  • תרבות הפופ – אנו חושפים הסרטים המצליחים ביותר בעולם, משחקי הוידאו, הצעצועים והמותגים שוברי השיאים.
  • מצליחנים צעירים – בואו לפגוש את המשפיעים, היזמים והבדרנים מתחת לגיל 16 שמובילים צעדים חיוביים לשינוי העולם.
  • גיבורי ספורט – אנו סוקרים את ההישגים הספורטיביים הגדולים ביותר של השנה ומציגים אותם לצד גדולי הספורטאים בכל הזמנים.

ועוד! מצפים לכם גם פרקי בונוס הכוללים דינוזאורים במציאות רבודה שמתעוררים לחיים היישר מהדף; שיאנים נוספים להיכל התהילה של גינס שיאי עולם, כולל סר דייוויד אטנבורו, האסטרונאוטית פגי וויטסון ו- ,BTSכוכבי ה-K POP; ביקורים וירטואליים שייקחו אתכם למסע אל כמה מהאטרקציות המרתקות ביותר למוזיאונים, גלריות אמנות ופארקים – והכל מבלי לעזוב את חדר השינה שלכם!

 

 

על גינס שיאי עולם:

מהי ציפור המשחק המהירה ביותר באירופה? זו הייתה השאלה שהייתה השראה להקמת גינס שיאי עולם בשנת 1955.

זה החל מפרסום של ספר יחיד שנכתב מחדר מעל חדר כושר, והפך למותג עולמי, עם משרדים בלונדון, ניו יורק, מיאמי, בייג'ינג, טוקיו ודובאי. כיום אנו מספקים תוכן ברמה עולמית, לא רק באמצעות ספרים, אלא באמצעות תוכניות טלוויזיה, רשתות חברתית ואירועים. המערכת שלנו עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם מותגים ועסקים ברחבי העולם כדי לרתום את כוחם של שוברי שיאים ולספק קמפיינים ופתרונות עסקיים עטורי פרסים. המטרה שלנו היא לעודד אנשים – אנשים פרטיים, משפחות, בתי ספר, קבוצות, חברות, קהילות ואפילו מדינות שלמות – לקרוא, לצפות, להקשיב ולהשתתף בשבירת שיאים. כדי להצטרף לקהילה שוברת השיאים הזאת – ולגלות את התשובה לשאלה המקורית ההיא – בקרו בכתובת guinnessworldrecords.com.

 

יש לבדוק גם

אשת הרב, אשת הבישוף

סיפורה המדהים של יואנה הלוי, אשתו של הרב שלמה הלוי, רבה של העיר בורגוס והאדם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.