יום רביעי , יולי 6 2022
סייברמאניה , אביתר מתניה ועמיר רפפורט, דביר

סייבר מאניה

חדש בהוצאת דביר

סייבר מאניה

איך הפכה ישראל לכוח עולמי בזירה שמעצבת את עתיד האנושות

אביתר מתניה ועמיר רפפורט

 

איך מטפלים במפץ עולמי? איך מתכוננים למהפכה?

עידן הסייבר הוא מהפכה. מהפכה גלובלית, מואצת, מסחררת. העולם משתנה, כל זירה בעולם משתנה. העסקים והכלכלה, הטרור והמלחמה, התחבורה ומערכות הבריאות, הפשיעה והמשטרה, הפוליטיקה והמדינאות, יחסים בין־אישיים ויחסי הכוחות בין האזרח לבין הממשלה. 

שום תחום לא נשאר כפי שהיה. שום תחום לא יישאר כפי שהוא היום.

בהתמודדות עם המהפכה הזאת, ישראל היא אחת המדינות המובילות בעולם. אחת משלוש, אולי חמש. וזה לא דבר של מה בכך. 

פרופ׳ אביתר מתניה הוא האיש שמונה להכין את ישראל להתמודדות עם אתגר הסייבר. הוא האיש שיודע מדוע הצליחה כל כך. עכשיו, בשותפות עם העיתונאי והיזם עמיר רפפורט, שניהם מסבירים מהו עידן הסייבר, מה הופך את ישראל למעצמת סייבר, כיצד המדינה נערכת להתגונן מפני איומי הסייבר וכיצד היא מנסה לנצל את הזדמנויות הסייבר.

סייברמאניה הוא ספר על מלחמות העתיד, על יזמי העתיד, על פושעי העתיד, על המצאות העתיד.

סייברמאניה הוא ספר על הצלחות העתיד, על סכנות העתיד, על תעלומות העתיד.

סייברמאניה הוא ספר על מהפכה שמתרחשת, בעצם, כבר בהווה. על מהפכה שבלי להבין את עוצמתה ואת משמעותה אי אפשר להבין את העולם של המאה ה־ 21 .

 

פרופ׳ אביתר מתניה הקים ועמד בראש מטה הסייבר הלאומי ומערך הסייבר הלאומי מ־ 2012 עד 2018 בכפיפות ישירה לראש ממשלת ישראל, והוא מומחה בעל שם עולמי בתחומי סייבר,  טכנולוגיה וצבא וביטחון לאומי. 

פרופ' מתניה הוא מראשוני הבוגרים של תוכנית העילית הצבאית־אקדמית "תלפיות" ואף הוביל אותה לאורך שנים במסגרת מנהל המחקר והפיתוח לאמצעי לחימה ותשתיות טכנולוגיות  מפא"ת( שבמשרד הביטחון. כמו כן כיהן במגוון תפקידים במערכת הביטחון ובזירת ההייטק הישראלית.

כיום מתניה הוא פרופסור מן המניין בבית הספר למדע המדינה, ממשל ויחסים בינלאומיים באוניברסיטת תל־אביב ועומד בראש התוכניות לתואר שני בלימודי ביטחון ובלימודי סייבר, פוליטיקה וממשל. בנוסף הוא מכהן כפרופסור נלווה בבית הספר לממשל באוניברסיטת אוקספורד ויועץ אסטרטגי לחברות הייטק בנושאי מדיניות טכנולוגית.

 

עמיר רפפורט הוא יזם ופרשן צבאי ישראלי, הבעלים של חברת "ארומדיה ישראל בע"מ״, מייסד  כתב העת ״ישראל דיפנס״ והמייסד של כנסי ״סייברטק״ בתל אביב ושל רשת כנסי "סייברטק" העולמית, הכוללת כנסים שנתיים בסינגפור, אינדיאנפוליס, ניו יורק, מיאמי, דובאי, פנמה סיטי, בנגקוק, טוקיו, קיגאלי ורומא.

רפפורט היה הכתב הצבאי של "ידיעות אחרונות" והפרשן הצבאי של "מעריב". הוא מפרסם טורים ב"מקור ראשון" ונמנה עם מגישי התוכנית ״רצועת הביטחון״ בגלי צה״ל. שימש כחוקר במרכז בגין סאדאת באוניברסיטת בר אילן, ופרסם את הספר ״אש על כוחותינו״ על מלחמת לבנון השנייה.

 

240 עמ' 98 ₪

 

 

יש לבדוק גם

פרצוף של צועני

חדש בהוצאת דביר   פרצוף של צועני נסים אלוני: המקום, הזמן, הדמויות העליליה יהונתן גפן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.