יום חמישי , מאי 26 2022
סיפורי משפט, איסי רוזן-צבי * הילה שמיר * שי אספריל, ספריית אופקים, עם עובד

סיפורי משפט

ספר חדש בספריית אופקים – עם עובד

 

איסי רוזן-צבי * הילה שמיר * שי אספריל

 

סיפורי משפט

מאחורי הקלעים של פסקי הדין ששינו את פני החברה הישראלית

                                                                 320 עמ' * 88 ש"ח

בעשורים האחרונים נמצא בית המשפט העליון בעין הסערה, והדיון בו ובתפקידו נהפך לזירת התגוששות בין יריבים פוליטיים. ספר זה מבקש להתעלות מעל המחלוקות העכשוויות ולהתבונן בבית המשפט העליון באספקלריה של פסיקתו במרוצת השנים בענפי משפט שונים. התבוננות זו מגלה מוסד מורכב שאינו מתמיין בקלות לשמאל או לימין ושהשפעתו על החברה הישראלית עצומה.

מאחורי כל פסיקה מהדהדת של בית המשפט העליון מסתתר סיפור. למרות זאת, הנטייה הרווחת בקרב רבים היא להתעלם מהסיפור שמאחורי הקלעים ולמקד את תשומת הלב בהלכה המשפטית ובהשלכותיה. כך המשפט נהיה מופשט ולא אישי, אף שהתפקידים המרכזיים בו שמורים לשחקנים בשר ודם. ספר זה, המיועד לקהל הרחב ולמשפטנים כאחד, פוסע בדרך אחרת, לא סלולה, ומספק הצצה נדירה לסיפורים ולאנשים שמאחורי אחד עשר פסקי דין חשובים אשר נתן בית המשפט העליון והשפיעו עמוקות על החברה הישראלית. שמות גיבורי מקצת הסיפורים – זאב שוורץ, אליס מילר, יונתן דנילוביץ – חקוקים במידה מסוימת בתודעה הציבורית; ולצידם ייחשפו הקוראים לדמויות אנונימיות, לעיתים טרגיות, שהמפגש שלהן עם עולם המשפט שינה מן היסוד את דרך המחשבה של רבים מאיתנו.

את פרקי הספר כתבו משפטנים בולטים, כמה מהם חוקרים באקדמיה, ואחרים עורכי דין שמדווחים מן השטח. בזכות התמהיל הזה סיפורי משפט הוא מסמך חברתי מרתק, מגוון ואקטואלי שממחיש כיצד המשפט מתעצב לפי פועלם של אנשים וכיצד הוא מעצב את תודעתם ואת התנהגותם של אחרים. 

 

________________________________________________________________

 

 

יש לבדוק גם

בין החלמה לריפוי

                                                   ספר חדש בהוצאת "עם עובד" רוני צבר בין החלמה לריפוי מסע בטיפול הפליאטיבי 262 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.