שבת , מאי 28 2022
לוגו פופ טארטס

איים ברשת

״איים ברשת״ – פרויקט שיצרו ליאור זלמנסון ושירה בנימיני, המוצג במסגרת התערוכה ״ברוכים הבאים לרה_פאבליק״ בבית ליבלינג (24.12.2020–30.9.2021), התערוכה עוסקות במרחב הציבורי תוך תנועה בין שתי נקודות מבט: פנימית – מתוך הבית עצמו, ומהעיר – דרך המרחבים הקיימים סביבנו, דרך התנהגות אנשים במרחב הציבורי והשיח האזרחי החדש שנוצר בו.

ליאור זלמנסון ושירה בנימיני יצרו את הפרוייקט ״איים ברשת״ בהשראת הספר ״TAZ״, ספר אשר הקדים את זמנו ויצא בשנת 1991 –  המספר על אזור אוטונומי ארעי של ההוגה והאקטיביסט חכים ביי. הספר שהקדים את האינטרנט הביתי והשפיע על פסטיבל ברנינג מן, דמיין מרחבים רשתיים זמניים שיאפשרו לאנשים חופש בדמות מרחב ציבורי שאינו חלק משליטתה של מדינה זו או אחרת. כיום, שלושים שנה אחרי יציאת הספר, עם עלייתן של פלטפורמות העל בדמות גוגל, פייסבוק, אמאזון ואפל, עם איומים להגדלת הרגולציה והצנזורה באינטרנט, עולה השאלה, האם האינטרנט הוא מרחב ציבורי? האם הוא באמת מגדיל את החופש והאוטונומיה של אנשים או דווקא מגביל אותה?

בפרויקט זה, שכולל תערוכה וירטואלית וסדרת אירועים, נחזור אל עבר קבוצות האמנים, החוקרות והאקטיביסטיות שאיתגרו את האינטרנט, וניסו להקים באמצעות פעולות עיצוב, אמנות ושיח, מרחבים אוטונומיים זמניים וציבוריים דווקא בלב הפלטפורמות הוירטואליות המסחריות. פרויקטים שניסו לאתגר את מבני הכוח המסתמנים ברשת ולהעניק פתחון פה ויכולת השפעה לציבור.

משתתפי התערוכה: בן גרוסר, ג'ואנה מול, אוליה לילינה, מושון זר אביב, צילה חסין, המפלגה הפיראטית, Reddit Place, בן בן חורין.

קישור לתערוכה- לחצו כאן.

יש לבדוק גם

פסטיבל א-ז'אנר 2022 בתיאטרון תמונע

פסטיבל א-ז'אנר 2022 בתיאטרון תמונע נתיב מילוט   יום ד' 15.6.22 עד שבת 18.6.22   …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.