יום שלישי , פברואר 7 2023
חורים, הוט8

חורים

חורים
HOLES

 

 

מהרגע שדני מור, אביו של איציק ז"ל, מקבל את הידיעה על רצח בנו מחוץ למועדון 'ואן גוך' בירושלים, חייו משתנים. הליכי החקירה נמתחים על פני חודשים ארוכים והצדק הולך ומתרחק לתחושתו. תוך כדי מאבק בממסד ובזמן ההולך ואוזל, דני מחליט לצאת למסע אל עבר האמת: מה באמת קרה באותו לילה כשבנו נרצח? במהלך המסע אנו נחשפים אל זהותו המפתיעה של דני, זהות שבנו לא הכיר עד יומו האחרון.

ערב שמחת תורה שנת 2009. קטטה אלימה פורצת מחוץ למועדון ה'ואן גוך' בירושלים, סמוך לתחנת המשטרה ובניין הפרקליטות ומסתיימת ברצח. איציק מור, חייל בחופשה בן 19, נדקר שש פעמים. גרונו משוסף והוא מדמם למוות. באותו זמן 2 בחורים בני גילו אוהד דדון ונחום בן יצחק, בורחים מהמקום. שניהם יחד חשודים ברצח. הם ממהרים לשבש את הראיות. הם זורקים את הסכין ואת הבגדים שלהם ובורחים אל בני משפחתם כדי לתאם עדויות.

אוהד ונחום מאשימים אחד את השני בדקירה ומאחר ובמשטרה לא מצליחים לקבוע מי האשם, שניהם מועמדים לדין בגין הריגה בצוותא.

ההליכים המשפטיים, והליקויים בחקירה משפיעים על כל פן בחייו. עם כאב האובדן המטלטל, מתגברת בו ההבנה שלא יזכה לצדק, והוא נאלץ לפתוח מחדש את עברו האישי אותו קבר לפני שנים רבות.

דני נולד כילד למשפחה מוסלמית עניה בסוריה. לאחר שספג אלימות קשה כילד הוא ברח מהבית וגידל את עצמו לבדו במשך חמש שנים בשדות הפתוחים על קו התפר שבין סוריה ללבנון. במפגש אקראי עם חיילי צה"ל גויס לשב"כ, וקיבל חיים חדשים כמשת"פ. במהלך מלחמת לבנון הראשונה, דני עבד עבור שירות הביטחון הישראלי, כשהוא מחליף זהויות ומסכן את חייו פעם אחר פעם. בסיומה של המלחמה דני נחשף והוכרז כבוגד שדינו מוות. הוא מוברח על ידי השב"כ לישראל ובמשך עשר שנים נוספות ממשיך לעבוד בשב"כ כמדובב "שתול" בבתי כלא בארץ.

מתוך תחושות שייכות וגאווה דני מחליט לעבור הליך גיור, ולהיות חלק מהעם היהודי. הוא עובר הליך גיור מחמיר, מתחתן, ובנו איציק נולד. כשאשתו רחל נפטרה מסרטן, היא מותירה אותו אב יחיד לאיציק בן ה-9. דני מחליט לפרוש מעבודתו בשב"כ וכמה שנים מאוחר יותר מתחתן בשנית ומביא לעולם שתי בנות, ושומר בסוד את עברו. מאז הרצחו של איציק, דני נושא איתו את הכאב על כך שלא סיפר לבנו מעולם על עברו ומרעיף אהבה על ביתו – ליאל, מנישואיו השניים, שגדלה בצילו של אחיה המת.

4 וחצי שנים לאחר המקרה מתקבלת הכרעת הדין ובבית המשפט המחוזי משתררת תדהמה. השופט קובע כי אוהד זכאי מכל אשמה ונחום נמצא אשם ונשפט ל 13 שנים בפסק דין יוצא דופן שכן שניהם הואשמו בצוותא. להפתעתו של דני, מהפרקליטות מודיעים לו שלא יוגש ערעור על זיכויו של אוהד, בניגוד להמלצתו של התובע בתיק.

חסר אמון במערכת, מלא כעס, כאב ותסכול, דני נחוש לברר את האמת בדבר מה שקרה באותו הלילה, כאשר הוא מבין כי פרקליטות המדינה מתעלמת מטענותיו, הוא נאלץ לפעול לבדו, נשאב אל חקירת התיק באופן אובססיבי ויוצא לחקור בעצמו כדי לקבל תשובות, כל זאת בעזרת מיומנויות וכלים שרכש בעברו. הוא מצליח לאתר שוטר בתיק שהוצע לו שוחד וחושף אמת מטרידה מאד, ולראשונה גם מצליח להשלים עם זהותו ומגלה לבתו מי הוא אביה.

ישראל 2021

בימוי והפקה: שירלי ברקוביץ'

 


ראשון 15.08 בשעה 21:00 ב-HOT8 וב-HOTVOD

יש לבדוק גם

המופע של אילון מאסק

המופע של איילון מאסק The Elon Musk Show הצצה אל חייו האישיים והמקצועיים של איילון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.