יום שלישי , מרץ 28 2023
לוגו פופ טארטס

דוקו בכאן 11

רצועת הדוקו של כאן 11 חוזרת החל מיום רביעי, 11 באוגוסט הסרט הפותח: "לילות קיץ", סרטו של אוהד מילשטיין, שזכה בפסטיבל "דוק אביב"

במהלך חודש אוגוסט ישודרו גם סרטו של צבי לנדזמן,"הטיפול", זוכה פרס חבר השופטים ב"דוק אביב", וסרטו של ברק היימן, "דני קרוון", זוכה פרס העריכה בפסטיבל הקולנוע בירושלים. סרטים העוסקים בדיוקנאותיהם של הסופרים עמוס עוז, א.ב. יהושע דוד גרוסמן, המוסיקאי שלמה בר ומנהיגה המיתולוגי של הציונות הדתית, הרב קוק, ישודרו במסגרת כאן דוקו בחודשים הבאים ב-כאן 11.

 

רצועת הדוקו של כאן 11, הכוללת סרט דוקומנטרי באורך מלא, חוזרת החל מחודש אוגוסט, ותשודר מדי יום רביעי בשעה 21:10. הסרט שיפתח את הרצועה בעונה הזו יהיה סרטו של אוהד מילשטיין, "לילות קיץ", זוכה פרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל "דוק אביב", העוסק בדיאלוג המתקיים מדי לילה בין מילשטיין, לבנו עלוה בן השש, העומד לעלות לכתה א'.

שבוע לאחר מכן, ב-18 באוגוסט, ישודר סרטו של צבי לנדזמן, "הטיפול", זוכה פרס חבר השופטים בפסטיבל "דוק אביב". הסרט מתעד שנתיים של טיפולי המרה מבעד לעיניהם של שני גיבורים מרכזיים, האחד רואה בהם בדיעבד כגורמים לנזק חמור לנפשו, השני עדיין רואה בהם אמצעי גאולה.

ב-25 באוגוסט ישודר סרטו של ברק היימן "דני קרוון", זוכה פרס העריכה בפסטיבל הסרטים בירושלים. הסרט הוא תיעוד אחרון של האמן דני קרוון, אשר זכה להכרה עולמית על עבודותיו הייחודיות, והלך לעולמו בחודש מאי האחרון. הסרט זכה בפרס העריכה בפסטיבל הקולנוע בירושלים בשנת 2020.

בחודשים הקרובים ישודרו סרטים נוספים ברצועה הדוקומנטרית ובהם סרטים העוסקים בדיוקנאותיהם של הסופרים עמוס עוז, א.ב. יהושע ודוד גרוסמן, המוסיקאי שלמה בר, ומנהיגה המיתולוגי של הציונות הדתית, הרב קוק, וכן הסרטים "ארבע שעות ביום" על הלינה המשותפת בקיבוצים מנקודת מבטן של האימהות, "קלון" על פרשיות ידלין ועופר שבישרו את מהפך 77', "חצר משחקים" על סיפורה של פלוגת צנחנים במהלך יום אחד במלחמת לבנון הראשונה, ו"דיוקן"המתעד נשים החיות בצל האלימות ואינן מוכנות לשתוק עוד.

פרטים על סרטי אוגוסט:

לילות קיץ

במאי ומפיק: אוהד מילשטיין

מה עובר בראשו של ילד? כיצד הוא רואה את העולם? מה מושך את תשומת ליבו? מה מרגש אותו? ממה הוא חושש?  מסע על תוך נבכי מחשבתו של עלוה בן ה-6 לרוחבו של קיץ, ועד ליום הראשון של כיתה א'.  מידיי ערב בסוף כל יום אוהד הבמאי עורך עם בנו הבכור שיחות ארוכות ממרחק 0. שיחות בין אב לבן המתרחשות בלחש, בין עירות לשינה, מאפשרות הצצה פנימה אל נבכי המחשבה הילדית,  ברגעים האחרונים טרם הגוף נרדם. זהו מסע פנימי של ילד מתחילת החופש הגדול ועד העלייה לכיתה א, סרט על קץ הילדות, התמימות והכניסה לשער בית הספר, לעולמם של הגדולים. הסרט נשען על– סצנות דוקומנטריות של הבמאי עם בנו וכן מפגשים בין הבמאי לבין אביו בעקבות שאלות שמתעוררות בו כאבא.

מנימוקי חבר השופטים שבחר בו כסרט הזוכה בפסטיבל דוק אביב 2021: "לילות קיץ היא יצירת קולנוע נוגעת, מעוררת מחשבה ומרגשת המייצרת קפסולת מרחב וזמן אינטימית ומפגש בין אב לבנו, אל מול הכאב והעונג בחיים ובפרט בילדות. בעזרת שפה קולנועית ואסתטיקה אומנותית ייחודיות חושף בפנינו היוצר אוהד מילשטיין את עולמו המופלא של בנו הקטן עלוה, השואל שאלות כנות שתמיד ולעד נשאלות. 'לילות קיץ' היא יצירת אומנות המציבה רף חדש ומאתגר כיצד ליצור ולספר סיפור דוקומנטרי".

18.8

הטיפול

במאי: צבי לנזדמן מפיק: אורי שטרנפלד

הניסיון להמיר להטבי"ם ולהפכם לסטרייטים הוא סוגייה חברתית בוערת, שמדי שנה גובה קורבנות בנפש, אך לא מפסיקה להתרחב. יש המנסים להשתקם לאחר הטיפול ויש הנתלים בטיפול בכל מאודם ונלחמים כדי להמשיך בו. הסרט מצליח לתעד את מהלכם של ״טיפולי המרה״ בזמן אמת ומשרטט את קו החזית של התמודדות החברה המסורתית עם המציאות ההומוסקסואליות המתדפקת על דלתותיה, לא רק מבחוץ, אלא גם מבפנים.

מנימוקי חבר השופטים שבחר בו כזוכה פרס חבר השופטים בפסטיבל דוק אביב 2021: "סרט עוצמתי זה מזמין את הצופים אל מסעו של הגיבור כדי למצוא ולקבל זהות והערכה עצמית …הבמאי מאמץ גישה אינטימית ורגישה, ומספר סיפור אנושי המציג נושא חשוב ביותר ורלבנטי".

25.8

דני קרוון

במאי ומפיק: ברק היימן

תיעוד אחרון של דני קרוון שהלך לעולמו במאי 2021. קרוב למאה עבודות אמנות סביבתית של דני קרוון מפוזרות בכל רחבי העולם, הוא זכה בפרסי האמנות הבינ"ל היוקרתיים ביותר וכמעט שאין יום שבו הוא לא מוזמן להתראיין או להרצות על האמנות פורצת הדרך שלו. אך קרוון רחוק מלהיות מרוצה: מצב התחזוקה של עבודות הענק שלו בכי רע, גילו המופלג מתחיל לתת  אותותיו, המצב הפוליטי בישראל מטריף עליו את דעתו ובמאי הסרט אודותיו מעצבן אותו עם שאלות שמעידות על בורותו באמנות. בנוסף לכל זה הוא גם מוצא את עצמו בליבה של סערה פוליטית ואמנותית בעקבות יצירה חדשה אותה הוזמן לבצע לזכר חסידי אומות העולם הפולנים שהצילו יהודים במלחמת העולם השנייה. "דני קרוון" הסרט מתנהג כמו דני קרוון האיש והאמן – פשוט ומורכב בו זמנית, רגשי ואישי אך רחוק ממלודרמה, מלא בכאב אך גם רווי בהומור, תשוקה ושמחת חיים.

מנימוקי חבר השופטים שבחר להעניק לשירה הוכמן את פרס העריכה בפסטיבל הקולנוע בירושלים 2020 "הפורטרט-דואט שבין גיבור הסרט דני קרוון ליוצר הסרט ברק היימן מתנהל בחן רב גם הודות לעריכה המדויקת של שירה הוכמן . בעזרתה שניהם, למרות נטייתם לפטפטנות, מנהלים דיאלוג אמנותי, פילוסופי ופוליטי כנה ומעמיק עם מנות שוות של רצינות והומור. המפגש בין השניים, במהלכו מוציא היימן את קרוון לטיול שורשים כדי לבקר במרחב היצירתי שלו עצמו, מוליד הרהור מתמשך ומעניין על עשייה, זיכרון והזדקנות. העריכה מאפשרת להוכמן לדלג באלגנטיות ובמינונים נכונים בין רגעים של מחווה מפרגנת לאומן בערוב ימיו לבין סצנות המעלות ביקורת, איתן מתמודד קרוון בעקשנות"

 

 

יש לבדוק גם

כל העיניים עליה

ב- 8.3 כל העיניים עליה!     כאן ביום שידורים חגיגי: חשיפת השיר שייצג את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.