שבת , אוגוסט 20 2022
תערוכת הנשף מוזיאון העיצוב חולון צילום אלעד שריג (17)

הנשף

המדיטק מציג

תערוכה חדשה במוזיאון העיצוב חולון 

 

"הנשף" 

 

תערוכת אופנה מקורית שתוקדש לקשר שבין אופנה, חלומות ואסקפיזם

 

מוזיאון העיצוב חולון פותח את תערוכת האופנה הגדולה ביותר שנראתה בארץ. את התערוכה "הנשף" אצרה יערה קידר, שאצרה גם את תערוכת ז'ה טם רונית אלקבץ במוזיאון העיצוב חולון בשנת 2018. 

 על עיצוב חללי התערוכה אמון  שמואל בן שלום, ויקטור ויוי בלאיש אחראי על הצבה אמנותית ופיסול בובות, מוני מדניק יצר את הדגמים ההיסטוריים, ובנוסף יוצגו בתערוכה כובעים בעיצוב מאור צבר וקינוחים של השף הקונדיטור אלון שבו, וגלריית נעלי סינדרלה בהדפסה תלת ממדית.

 

התערוכה "הנשף", שתתפרש על פני כל חללי מוזיאון העיצוב חולון, תציע חוויה חלומית ומלאת פנטזיה, המחברת בין ההיסטוריה המערבית של שמלות הנשף, לבין עיצוביהם של יוצרים ישראלים מובילים בתחום לאורך השנים.

 

"הנשף" תעניק ביקור בלתי נשכח המשלב אופנה, סאונד, עיצוב תפאורה ותאורה, ותציג את האופן שבו שמלות מן העבר מהדהדות בעולמות אופנת הערב הישראלית.

 

המעצבים הישראלים המציגים בתערוכה "הנשף" (לפי סדר הא״ב):

איוטה, ריבי אביבי, שחר אבנט, חן אדר, גדי אלימלך, ויקטור בלאיש, ברטה, עידית ברק, נמרוד גילה, אהרון גניש, לי גרבנאו, טטיאנה דוידוב (סטודיו טיאמנטה), לוסי דוד, ליהי הוד, נטף הירשברג וינקי גוליאן, בובה מאצ׳ו (קארין וסיליוק), ברוריה חריטן, אריאל טולדנו, שרון טל (משכית), ליאורה טרגן, מיכל ירסאנש מנגיסטו, הילה כהן, גליה להב, נועם לוי, רונן לוין ונופר חתוכה, רתם לויתן (רתמה), אלון ליבנה, טל מדינה, מוני מדניק, אביתר מיור, ירון מינקובסקי, חנה מרילוס, מאיה נאה, אלירן נרגסי, עדן סעדון, שאדי עבד, שלומי ענתבי, אבירם פימה, רות פילוסוף, דילן פריאנטי, שאדי פרנסיס מג'לטון, יניב פרסי, ליה פתאל, סטודיו מירה צבילינגר, מאור צבר, אוהד קריאף, עדי קרני, אסף ריב, קטיה רומנצוב, רותם שאול, אלון שבו, נדיר שושני, שי שלום, גל שנפלד, עורוה שריף

 

בתערוכה יוצגו מעל 100 שמלות ערב ומערכות לבוש. הגלריה התחתונה ע״ש ד״ר שולמית כצמן תהפוך לציר זמן היסטורי, שיציג שחזור של השמלות והגזרות הפופולאריות והמשמעותיות בכל תקופה ותקופה, החל מהמאה ה-18 ועד לשנות ה-80 של המאה העשרים. כל הדגמים נוצרו מבד כותנה גולמי עבור התערוכה על ידי מוני מדניק, מעצב ומרצה בכיר בשנקר. 

 

הגלריה העליונה של המוזיאון תציג את "הנשף המודרני – קוטור ישראלי" ותעניק הצצה לתעשיית אופנת הערב בישראל. אלמנטים מתוך הדגמים האיקוניים, שבהם חזו המבקרים בגלריה התחתונה, זוכים לפרשנות עכשווית בשמלות של המעצבים המובילים בישראל. בין השמלות: שמלות בעיצוב אלון ליבנה שנלבשו על ידי ליידי גאגא וקייטי פרי, שמלת המטבעות של שי שלום שנתפרה מ-15 אלף מטבעות רקומים בעבודת יד, שמלת הכלה של נינט טייב בעיצוב ויקטור בלאיש וגדי אלימלך, שמלות הטול הצבעוניות של שחר אבנט, שמלת כלה של ליהי הוד בהדפס דיגיטלי בחסות קורנית, שמלת סיבים אופטיים של עידית ברק ועוד. 

 

במסדרון ההיקפי תוצג ״לב של זכוכית: מסע בעקבות נעלי סינדרלה״ – תערוכה המתחקה אחר גלגוליה התרבותיים של נעל סינדרלה, באמצעות מודלים שהודפסו במדפסת תלת־ממד. הצבת הדגמים על ציר זמן מציגה היסטוריה של דמיון: כיצד ״נראתה״ נעל סינדרלה בעיני רוחם של ילדים ומבוגרים בתקופות שונות – מהמאה התשיעית בסין ועד למחשבות על סינדרלות עתידניות. מידול הנעליים בתלת־ממד נעשה על ידי המעצב אסף ריב. הדפסת הנעליים התאפשרה הודות לחסות של חברת מדפסות התלת ממד Formlabs העולמית, ובתמיכת סיסטמטיקס ישראל. 

 

חלל מעבדת העיצוב שמוגש כ״מנה האחרונה״ במסע התערוכה, יפגיש בין 15 כובעי קינוחים שעוצבו בהשראת קינוחים אהובים ונוסטלגיים של הכובען מאור צבר, ובין תצוגת פסלים של 23 מגדלי מקרונים המורכבים מכ-6,500 מקרונים ו-122 עוגות חתונה של השף הקונדיטור אלון שבו. 

 

התערוכה ״הנשף״ במוזיאון העיצוב חולון, אוצרת: יערה קידר

פתיחה לקהל הרחב: 13 ביולי 2021, נעילה: 11 בדצמבר 2021

 

מוזיאון העיצוב חולון משיק את התערוכה "הנשף: אסקפיזם בתפירה עילית״, שתוקדש לקשר שבין אופנה, חלומות ואסקפיזם. התערוכה שתתפרש על פני כל חללי המוזיאון, תציע למבקרים חוויה מלאת דמיון, שתחבר בין ההיסטוריה של הנשפים והאופנה המערבית, לבין יצירות של המעצבים הישראלים המובילים בתחום כיום. 

 

התערוכה תכלול כ-120 שמלות בעיצובים היסטוריים ועכשוויים, בחומרים יוקרתיים ובתפירה עילית, לצד חומרים מפתיעים ויומיומיים. בנוסף לשמלות יוצגו כ-50 אביזרים שהוכנו עבור התערוכה, על ידי טובי המעצבים בישראל, כמו תערוכת נעלי סינדרלה מזכוכית שהודפסו בתלת-ממד, וקולקציית כובעים בהשראת קינוחים. 

 

התערוכה תעביר את המבקרים חוויה בלתי נשכחת ותשלב סאונד, עיצוב, תפאורה ותאורה. דרך הדיאלוג היצירתי שבין החגיגי ליומיומי, ובין הפנטסטי לממשי, תתהה התערוכה על תפקידה של האופנה בחיי היומיום, על בריחה מהמציאות, על יציאה מפרופורציות, על חלומות על עושר וגם אושר.

 

התערוכה, שאוצרת יערה קידר, תיפתח לקהל הרחב ב-13 ביולי 2021 ותוצג עד ל-11 בדצמבר 2021.

 

בתקופה המודרנית, במיוחד עם תום מלחמות, משברים ותקופות אפלות, הפכו חגיגות מפוארות למעין הכרח קיומי שמטרתו לשכוח את שהיה, לחגוג את הקיים ובעיקר את העתיד לבוא. לאורך ההיסטוריה, נשפים והאופנה שנוצרה עבורם היו שמורים לאליטות בלבד, אך הסיפורים שנכתבו עליהם הפכו אותם זמינים לכל המעמדות. דרך סיפורי האגדות הפך הנשף לשער דרכו אנו בורחים מן המציאות אל עולם של פנטזיה ודמיון, שחוצה מעמדות ומכשולים שכן החלומות ניתנו לכולם, ואיתם התקווה לסוף טוב.

 

התערוכה "הנשף: אסקפיזם בתפירה כללית", שתתפרש על פני כל חללי מוזיאון העיצוב חולון, תציע חוויה חלומית ומלאת פנטזיה, המחברת בין ההיסטוריה המערבית של שמלות הנשף, לבין עבודת המעצבים הישראלים המובילים בתחום. "הנשף" תעניק ביקור בלתי נשכח המשלב אופנה, וידאו, סאונד, מוזיקה, תפאורה ותאורה, ותציג את האופן שבו שמלות מן העבר מהדהדות בתעשיית הערב המקומית.

 

בתערוכה יוצגו מעל 100 שמלות ערב ומערכות לבוש כשחלל הכניסה של המוזיאון יהפוך לקומה היסטורית ויציג שחזור של דגמי השמלות והגזרות הכי פופולאריים ומשמעותיים בכל תקופה ותקופה, החל מהמאה ה-18 ועד לשנות ה-80 של המאה העשרים, שנוצרו בבד כותנה גולמי במיוחד לתערוכה, על ידי מוני מדניק, מעצב ומרצה בכיר בשנקר.

 

הגלריה העליונה של המוזיאון תציג את "הנשף המודרני – קוטור ישראלי" ותעניק הצצה לתעשיית אופנת הערב בישראל. אלמנטים מתוך הדגמים האיקוניים, שבהם חזו המבקרים בגלריה התחתונה זוכים לפרשנות עכשווית בשמלות של המעצבים המובילים בישראל. בין השמלות: שמלות בעיצוב אלון ליבנה שנלבשו על ידי ליידי גאגא וקייטי פרי, שמלת המטבעות של שי שלום שנתפרה מ-15 אלף מטבעות גרוש רקומים בעבודת יד, שמלות הטול הצבעוניות של שחר אבנט, שמלת הכלה של נינט טייב בעיצוב ויקטור בלאיש וגדי אלימלך, שמלת כלה של ליהי הוד בהדפס דיגיטלי בחסות קורנית, שמלת סיבים אופטיים של עידית ברק ועוד

 

המעצבים הישראלים המציגים בתערוכה "הנשף" (לפי סדר הא״ב): איוטה, ריבי אביבי, שחר אבנט, חן אדר, גדי אלימלך, ויקטור בלאיש, ברטה, עידית ברק, נמרוד גילה, אהרון גניש, לי גרבנאו, טטיאנה דוידוב (סטודיו טיאמנטה), לוסי דוד, ליהי הוד, נטף הירשברג וינקי גוליאן, בובה מאצ׳ו (קארין וסיליוק), ברוריה חריטן, אריאל טולדנו, שרון טל (משכית), ליאורה טרגן, מיכל ירסאנש מנגיסטו, הילה כהן, גליה להב, נועם לוי, רונן לוין ונופר חתוכה, רתם לויתן (רתמה), אלון ליבנה, טל מדינה, מוני מדניק, אביתר מיור, ירון מינקובסקי, חנה מרילוס, מאיה נאה, אלירן נרגסי, עדן סעדון, שאדי עבד, שלומי ענתבי, אבירם פימה, רות פילוסוף, דילן פריאנטי, שאדי פרנסיס מג'לטון, יניב פרסי, ליה פתאל, סטודיו מירה צבילינגר, מאור צבר, אוהד קריאף, עדי קרני, אסף ריב, קטיה רומנצוב, רותם שאול, אלון שבו, נדיר שושני, שי שלום, גל שנפלד, עורוה שריף.

 

חלל המסדרון במוזיאון יציג את גלגוליה התרבותיים השונים של נעל סינדרלה, על ביטוייה הנשיים והגבריים באמצעות מודלים שהודפסו במדפסת תלת־ממד. הצבת הדגמים על ציר זמן, מאפשרת להציג היסטוריה של דמיון: כיצד ״נראתה״ נעל סינדרלה בעיני רוחם של ילדים ומבוגרים בתקופות שונות – מהמאה התשיעית בסין ועד למחשבות על סינדרלות עתידניות. מידול הנעליים בתלת־ממד נעשה על ידי המעצב אסף ריב. הדפסת הנעליים התאפשרה הודות לחסות של חברת מדפסות התלת ממד Formlabs העולמית, ובתמיכת סיסטמטיקס ישראל. 

 

חלל מעבדת העיצוב במוזיאון יוגש כ-״מנה האחרונה״ במסע התערוכה ויהפוך ל-"חדר הקצפת והכובען המטורף" ויתמקד בקינוחים המוגשים בדרך כלל בסוף הנשף, ואף על פי כן הם החלק החשוב ביותר. 

 

החדר יפגיש בין עבודותיהם של הכובען מאור צבר ושל הקונדיטור אלון שבו, שעוצבו במיוחד עבור התערוכה: 15 כובעי קינוחים שעוצבו בהשראת קינוחים אהובים ונוסטלגיים לצד תצוגת פסלים של 23 מגדלי מקרונים המורכבים מכ-6,500 מקרונים, 122 עוגות חתונה, עוגות קומות ועוגיות אישיות, שפוסלו בעבודת יד מ-500 קילו של סוכר, אבקת שקדים, וגם מלט וקלקר.

 

אוצרת התערוכה

יערה קידר היא אוצרת, מרצה והיסטוריונית אופנה, דוקטורנטית במחלקה ללימודי תרבות באוניברסיטה העברית. קידר אצרה את התערוכה "ז׳ה טם, רונית אלקבץ" במוזיאון העיצוב חולון, שהוכתרה על ידי הוואניטי פייר לאחת מ-15 התערוכות החשובות בעולם ב-2018. קידר, בעלת תואר שני מ-NYU באוצרות ומחקר אופנה, ובוגרת בהצטיינות באופנה משנקר, התמחתה במכון התלבושות של המטרופוליטן וכיום מרצה במוסדות תרבות שונים בישראל וארה״ב. 

 

שמואל בן שלום אחראי על הניהול האמנותי והקריאייטיב של תערוכת "הנשף". בן שלום הינו מעצב ואמן מוביל בישראל ובעולם, ששימש לאחרונה כמנהל הקריאייטיב הראשי באירוויזיון 2019 שנערך בתל אביב. ויקטור בלאיש אחראי על ההצבה האמנותית ופיסול הבובות. את התערוכה ילווה פסקול מיוחד אשר עוצב על ידי איציק כהן וחברת ג'אנגל סאונד. 

 

מוזיאון העיצוב חולון

מוזיאון העיצוב היחיד בישראל, המדורג בין 15 מוזיאוני העיצוב החשובים בעולם. מאז הקמתו ב-2010 זכה מוזיאון העיצוב חולון, שעוצב על ידי האדריכל רון ארד, לחשיפה ועניין בינלאומי רב והוא מושך מבקרים רבים, אוצרים ומעצבים מהארץ ומהעולם. מאז פתח את שעריו אירח המוזיאון יותר מ-30 תערוכות בינלאומיות ומעל 600,000 איש ביקרו במשכנו. 

המבנה ומתכנניו זכו בפרס החדשנות והעיצוב השנתי של המגזין הבינלאומי Traveler Nast Condé שכלל גם את מוזיאון העיצוב חולון ברשימת "פלאי תבל" החדשים בתחום האדריכלות, בשלל פרסים בינלאומיים וביקורות אוהדות בתחום התרבות. מבנה המוזיאון והתערוכות המוצגות בו הפכו את המוזיאון למותג עיצוב בינלאומי מוביל המושך אליו בכירים בעולם העיצוב, התרבות, הכלכלה והתעשייה. המוזיאון הפך עם השנים למוקד פעילות בינלאומי מוביל לחדשנות בעולם העיצוב ומהווה חלק ממחויבות מתמשכת של עיריית חולון לתרבות ולחינוך. 

 

דמי כניסה לתערוכה: מבוגרים –40 ₪, נוער (17-11) – 35 ₪, ילדים (10-5) – 25 ₪, חיילים בשירות חובה/נכי צה"ל/שירות לאומי – 30 ₪, סטודנטים/נכים – 30 ₪, אזרחים ותיקים תושבי ישראל – 20 ₪, תושבי חולון – 30 ₪, ידידי מוזיאון העיצוב חולון – חינם וחברי אקו"ם – חינם. ילדים עד גיל 5- חינם.

 

שותפים: 

כל הווילונות בתערוכה באדיבות חברת Orgon, הסאונד בתערוכה מושמע ברמקולים של חברת מוראל – יצרנית הרמקולים היחידה בארץ.

תומכים: התאורה בתערוכה בחסות חברת דנאור.

תומכים באירוע הפתיחה: יקב טפרברג ושוופס.

נותני חסות נוספים: קסטרו, סברובסקי-ילון, Formlabs.

 

 

 

 

יש לבדוק גם

הצלחה לסרט "לונאנה"

הצלחה גדולה לסרט "לונאנה", הסרט המפתיע מבהוטאן, שהפתיע במועמדות לאוסקר ,  הפך לאחד הסרטים המצליחים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.