יום שני , דצמבר 4 2023
צילום: יח"צ בית ליבלינג

יולי 2021 בבית ליבלינג

אירועים ותערוכות בבית ליבלינג

יולי 2021

https://www.lieblinghaus.org/

״ברוכים הבאים לרה_פאבליק״

24.12.2020–30.9.2021

המרחב הציבורי, מרחב הביניים שבין הפרטי אישי לפוליטי מדיני, הוא זה שעומד במוקד התערוכה החדשה שאצרו צוות בית ליבלינג – "ברוכים הבאים לרה פאבליק". באמצעות חללי הבית עצמו, התערוכה פורשת מגוון עבודות הבוחנות את מקומו של המרחב הציבורי, את השינויים שעברו עליו, ואת הדרכים שבהן אפשר לחדש, לאתגר ולחשוב עליו באופן ביקורתי ושונה.

ניהול אמנותי: שירה לוי בנימיני

אוצרים: שירה לוי בנימיני, ערן איזנהמר, סברינה צגלה, שרון גולן.

אמנים משתתפים:

הגבעה – מחוות שכנים / רועי פביאן ;העיר ההתנהגותית: חשיפה / רבקה שטרנברג, קרן אבני ; רזידנסי הדירה מארח את עירוח / ענת ליטווין, סלי קריסטל קרמברג ; אמפיTV / אנה ווילד, מעיין מוזס, אייה צייגר ; תשתיות של איכפתיות / feld72 ; המרחב החמישי / יאקוב שטנצני, הדס טובל;  איים ברשת / ליאור זלמנסון (אוצר שותף), פיליפה וילאס-בּוֹאס ואמני רשת שונים.

https://www.lieblinghaus.org/exhibitions/Welcome-to-the-Re_Public

 

"עירוח בדירה"

28.5.2021 – 3.7.2021

״עירוח בדירה״ היא התערוכה הראשונה בתוכנית הרזידנסי ״הדירה״ בבית ליבלינג, דירת מגורים היסטורית שהופכת ל"דירה ציבורית". עירוח הוא פרויקט אשר בוחן מחדש את מקומה של האמנות בעיר באמצעות פרקטיקות ביקורתיות של אירוח אמנים. התערוכה מסמלת סיכום של תקופת שהות ושיתוף פעולה של האמניות ענת ליטוין וסלי קריסטל בדירה שבקומה השלישית של בית ליבלינג, ופתיחת פרק חדש של תצוגה שבו הקהל מוזמן להתארח. התערוכה חושפת שפה חזותית ורעיונית שהתפתחה בדירה בתקופת השהות כתוצאה ממחקר ומדיאלוג מתמשך, וכוללת סדרת מיצבים המנכסים מחדש את הבית ואת העיר.

אמנים אורחים: לי ברבו, יעל גרונר, רוני חג'ג' ואליסה ליודינשינה, לו מוריה, בר פלש. אוצרת התוכנית: אדר׳ סברינה צגלה

https://www.lieblinghaus.org/exhibitions/Urban-Artistic-Hosting-Platform-at-HaDira

המרחב החמישי מארח: קריאה לציבור

3.7.2021 בשעה 18:00 | כניסה חופשית

בין טקס פולחני למופע, אפוקליפטיות לתקווה, המרחב החמישי מארח שתי פעולות אמנות ציבוריות על הגג.

18:00 אפריטיבו של גבינות ויין על הגג הכי יפה בעיר עם קפה לב והבנות אוהבות אוכל

20:00 קינתניהו – מסכת פרפורמטיבית פרועה המשלבת טקסטים מיתולוגיים, עממיים ופוליטיים, הנעים על רצף שבין החלום לשברו, בין צחוק מתפרץ לטקס ציבורי סוחף. אנסמבל ״קושמר״ – קשישים עם מחלות רקע: נעמי יואלי, פרופ׳ שמעון לוי, יובל מסקין ויוסי מר חיים.

21:15 – ״מיקרוקוסמוס״ – אנסמבל אופוס אוקטופוס: שש זמרות, צ׳לו וכינור טווים בקולותיהם מופע ב־360 מעלות, יצירה חד־פעמית ועל־זמנית. המלחין בלה ברטוק (מגדולי המלחינים של המאה העשרים) תיעד במסעותיו מסורות עתיקות באמצעות דגימות של שירי עם בכפרי אירופה במהלך המאה התשע עשרה. המנצחת נטע שפיגל עיבדה אותם לכדי מופע שהוא מחקר עומק של שירה ונגינה משותפת כאקט קהילתי, עם השפעות שירה עממית, מקצב עכשווי ועומק רגשי.

אוצרת הערב: דפנה קרון

המרחב החמישי הוא פרויקט המגדיר את הגג הפרטי־ציבורי של בית ליבלינג כמרחב ציבורי חדש והינו חלק מתערוכת "ברוכים הבאים לרה_פאבליק".

המרחב החמישי: יאקוב שטנצני (ורשה) הדס טובל (תל־אביב–יפו). אוצרת הפרוייקט: שירה לוי-בנימיני; סצנוגרפיה והפקה: ענת לוי; ניהול והקמה: אלירן פז ולירון ישורון. הפרוייקט מתקיים בשותפות עם מכון אדם מיצקביץ׳ ובתמיכת קרן פיס לתרבות וקרן רבינוביץ׳

 

סיפורים אמיתיים: לשבור את הקיר

8.7.2021  בשעה 20:00 | 50 ש״ח- להרשמה

ערב "סיפורים אמיתיים" מבית היוצר של "סדנאות הבית" – בית הספר לכתיבה של אשכול נבו ואורית גידלי – נולד בהשראת מודל ניו-יורקי מאז סחף אחריו קהל רחב ומגוון. שישה דוברים יספרו באמצעות אומנות הסיפור שבעל-פה, סיפור שקרה באמת. המפגש הוא חלק מסדרת מפגשי ״סיפורים אמיתיים״ שמתקיימים בבית ליבלינג סביב נושאים אורבניים. ב״לשבור את הקיר״ נתמקד ברגעים עירוניים של מרד, התחדשות, שינוי ומה שמגלים על עצמנו כששוברים את הקיר.

מנחה: יעל טל. עורכת: קרן להמן.

יספרו: ענת דרימר, דוד הרשפלד, יפעת רביזדה, רוית צור וייסלברג, שגיא פרידמן ונטע אור.

 

גינון עירוני: שימור עצים והמקרה של פיקוס השדרות – סדנה מעשית

9.7.2021 בשעה 10:00 | 120 ש״ח – להרשמה

פיקוס השדרות, אחד העצים המזוהים ביותר עם העיר תל אביב, מטיל צל נעים, מתאפיין בחיים ארוכים ומתהדר בעליו הירוקים. פירותיו, לעומת זאת, נתקעים לנו בנעליים, מביאים להחלקה, ועם בעלי החיים בעיר, מוסיפים ללכלוך חזיתות הבניינים. אבל זה לא היה המצב תמיד. בסדנה נבחן את המטרדים הנגרמים על ידי הטבע העירוני, ולמה בכל זאת אסור לוותר עליו. בהשראת שיטת ההשתרשות היצירתית של הפיקוס, נרבה ייחורים של צמחי בית.

 

קצה חוט – ערב התאווררות

13.7.2021 בשעה 20:00 | כניסה חופשית, הרשמה מראש

שיחה, משחק ואוורור בתערוכת ״עירוח בדירה״. אמנית רזידנסי הדירה סלי קריסטל והאמנית האורחת לי ברבו מזמינות אתכם להצטרף לערב של אוורור מחשבות והסתבכות בחוטים במשחק דמוי חבילה עוברת.

במהלך המפגש יספרו האמניות על העבודה מתאווררות, שעוסקת בנוכחות של טקסטילים בפנים ומחוץ לבית כסימן לחיים, וידונו באופן שבו אמנות מספקת פתח אוורור בחיי היומיום.

המשתתפים מוזמנים לאוורר סיפור שנוגע בחוויות המחנק שחשו בעת שהותם בבית ובמרחבים הפרטיים במהלך הסגרים וביניהם, לשחרר אותו אל העולם ולקבל קמע קטן להמשך הדרך.

המשחק יתקיים בשני סבבים: בשעה 20:00 ובשעה 21:00. יש להרשם מראש.

אוצרת: אדריכלית סברינה צגלה

 

סיור-שיח בתערוכה מקום טוב לחיות בו?

16.7.2021 בשעה 10:00 | כניסה חופשית, הרשמה מראש

האם תל אביב-יפו ירוקה מספיק? האם היא צפופה מדי? האם היא יפה? היכן בעצם מתחילה ומסתיימת תל אביב-יפו? והאם העיר הלבנה לבנה מדי? אלה כמה מהשאלות שמציגים האורבניסטים פול קרנס ומוטי רוימי בתערוכה מקום טוב לחיות בו? המוצגת בחדר הפרויקטים שבקומת הקרקע של בית ליבלינג.

הצטרפו לסיור ושיחה עם פול, מוטי ואוצרת התערוכה אדריכלית סברינה צגלה, שיציגו את תהליך הפעולה, המחקר והיצירה המשותף של השניים – עירוניות פעולה: פרקטיקה משחקית ומלאת הומור, שמחברת בין מדיניות עירונית לבין אמנות ציבורית. במפגש נשוחח על סדרת המיצבים שבתערוכה, דרכי התבוננות חדשות, מודעות לסביבה העירונית והמעורבות האזרחית בכתיבת הנרטיב של המקום שבו אנחנו חיים. השיחה תתקיים באנגלית.

 

השקת האלבום: "From this Place"

20.7.2021 בשעה 20:00 | כניסה חופשית

הצטרפו אלינו לערב השקת From This Place, האלבום הראשון שיצרו רוני חג׳ג׳ ואליסיה ליונדינשינה לסדרת ״עיר תקליט״ של פרויקט עירוח. האלבום הוא חלק מהמיצב מיטת שדה של ענת ליטוין, ומתפקד כמעין פסקול שעוטף את הבאים לתערוכה ״עירוח בדירה״ שאצרה סברינה צגלה. From This Place הוא דיוקן קולי עכשווי, המשלב צלילים מן העבר וההווה, שנשמעו בחדרי וחללי הבית ומחוצה לו. האירוע יתקיים בדירה ויכלול שיחות עם היוצרים והאזנה לתקליט לצד יין לבן צונן.

הסיור האורבני

30.7.2021 בשעה 11:00 | 60 ש״ח, הרשמה מראש

מנהלת בית ליבלינג שירה לוי־בנימיני, העוסקת בתכנון ערים, תדריך סיור המשלב התבוננות ביקורתית במרחב הציבורי המשתנה בהשראת התערוכה "ברוכים הבאים לרה פאבליק" תוך דיון בסוגיות אקטואליות של שימור ושל תכנון עירוני המעסיקות את מתכנני העיר. הסיור יתמקד במתחם ביאליק–אלנבי, מיקרוקוסמוס אורבני מרתק, שדרכו תידון העיר המשתנה לנגד עינינו.

הסיפור שמאחורי בית ליבלינג

סיורי שבת ב 12:00 בהרשמה באתר

בסיור בבית ליבלינג נסביר מדוע הבניין הוא דוגמה מייצגת לאדריכלות הסגנון הבינלאומי בתל אביב, נשמע את סיפורי המשפחות שהתגוררו בו ונבחון כיצד והאם הצליחה האדריכלות העכשווית לשמר את רוח המקום. נבקר גם בתערוכות המוצגות בבית ליבלינג ומעלות לדיון סוגיות חשובות בהיסטוריה של העיר הלבנה ובחיי היום־יום שלה. הסיור בהדרכת אדריכלים, מתכננים, ויוצרים מצוות בית ליבלינג. הפעילות בהתאם להנחיות משרד הבריאות, יש להגיע עם מסכות ולהקפיד על שמירת מרחק והיגיינה אישית. קיום הסיור מותנה במינימום נרשמים.

https://www.lieblinghaus.org/event-details/hsypwr-smhwry-byt-lyblyng-10

 

יש לבדוק גם

זר תקווה

זר תקווה – להעלאת וקידום המודעות להשבת החטופים והנעדרים קרן כדר לתרבות, אמנות ומדע מיסודו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.