יום רביעי , יולי 6 2022
סדנאות האמנים, לוגו

InConcrete Stones

 

 סדנאות האמנים, ירושלים 

 

InConcrete Stones

 

חנאן אבו חוסיין, ניקולאוס אקהארד, ארקדי זיידס, כריסטוף וובר, אבנר פינצובר

 

אוצרת: מעין שלף

 

7.7.21 – 7.8.21 

 

פתיחה: ​​יום שלישי, 6 ביולי, 2021, בשעה 19:00

 

האמנים האוסטרים כריסטוף וובר וניקולאוס אקהארד משתתפים בתוכנית שהות האמן הבינלאומית של סדנאות האמנים, לואורז ירושלים, במהלך יוני- יולי 2021. הגעתם נדחתה שוב ושוב עקב מגפת הקורונה, אך הם לא התייאשו ובסוף הצליחו להגיע. במסגרת שהותם הם יחקרו בטון ואבנים, חומרים שנמצאים במוקד העשייה האמנותית שלהם. במסגרת הפרויקט המחקרי וובר ואקהארד ישתפו פעולה עם האמנים חנאן אבו חוסיין ואבנר פינצ'ובר ועם הכוריאוגרף ארקדי זיידס, שלושתם עובדים עם בטון ואבן בהקשר סוציו- פוליטי מקומי. יחדיו הם יחקרו את ההיבטים השונים של השימוש בחומרים אלה, ויגיבו אליהם. בירושלים, לבטון ואבן יש משמעויות טעונות, המשתנות בהתאם לנקודת המבט: של הגנה ושל ביטחון, של מחסומים ושל הדרה, של מחאה ושל פולחן, של טראומה ושל ריפוי. בהתייחסותם להקשר המקומי של החומרים יבחנו האמנים האורחים גם את פוטנציאל ההבנה שלהם כזרים המשקיפים מבחוץ, ולאפשרויות של שיתוף פעולה מול סירוב והתנגדות.

 

וובר ואקהארד חוקרים בטון בעבודתם, בדרכים שונות שמשלימות זו את זו: אקהארד כורך את עצמו בבטון טרי כך שהוא משלב ומערבב גוף, אובייקט וארכיטקטורה. הפסלים, המופעים ועבודות הוידיאו שלו עוסקים במעבר של מידע בין גוף וחומר, באופני מגע הדדיים ובמערכות של כוח שטבועות בדרכי ייצוג ויזואליות. אפשר גם לתאר את יצירתו כפיסול שיתופי פרפורמטיבי. וובר חותך, קורע וסודק בטון, כשהוא מפתח טכניקות חתרניות ואלימות ליצירת אובייקטים. האובססיה שלו לבטון החלה לפני שנים רבות בעקבות ההיסטוריה של ישראל עם החומר. הוא מתעניין באופן שבו ניתן להפוך נושאים פוליטיים והיסטוריים למחוות פיסוליות.


חנאן אבו חוסיין היא אמנית ומחנכת לאמנות פלסטינית מוסלמית. היא גדלה באום אל פאחם ובימים אלה מתגוררת בירושלים ועובדת בסטודיו בסדנאות האמנים בטדי. בעשרים השנים האחרונות, עבודותיה התמקדו בנושאי אלימות נגד נשים. היא עובדת לעיתים קרובות עם בטון בטכניקות מעורבות של פיסול ומיצב. יש לה תואר ראשון בבצלאל ותואר שני בתולדות האמנות. כשהשלימה את התואר הראשון שלה בשנת 1999, היא היתה האישה הערבית השלישית שלמדה בבצלאל. עבודותיה הוצגו בתערוכות יחיד בירושלים, בתל אביב וברמאללה, וכן בתערוכות קבוצתיות רבות בישראל ומחוצה לה, והיא קיבלה פרסים רבים, כולל פרס משרד התרבות והספורט לשנת 2014.

 

עבודותיו של ארקדי זיידס עוסקות בנושאים חברתיים ופוליטיים. עבודותיו התמקדו בהקשר הישראלי-פלסטיני, כאשר חי כאן בשנות התשעים, וכיום במצב באירופה, שם הוא חי ויוצר. העשייה האמנותית של זיידס מעודדת דיון ביקורתי, המתרכז בגוף כמדיום דרכו חווים סוגיות חברתיות ופוליטיות בצורה החריפה ביותר. זיידס הוא כוריאוגרף עצמאי משנת 2004, וקיבל את התואר השני בכוריאוגרפיה בביה״ס דה התיאטרון, אמסטרדם; הופעותיו ומיצביו הוצגו בפסטיבלי מחול ותיאטרון רבים, מוזיאונים וגלריות באירופה, צפון ודרום אמריקה ואסיה.

 

אבנר פינצ'ובר הוא בעל תואר שני באמנות מהמדרשה, ותואר ראשון מהטכניון. הוא עובד עם וידאו, פרפורמנס, רישום והדפס. בשנת 2019 הוענקו לו פרסים מטעם משרד התרבות, מפעל הפיס וקרן אוסטרובסקי. עבודתו כסאות זכתה לחמישה אזכורים מיוחדים ונבחרה ליותר מ -20 פסטיבלים. הוא הציג במוזיאון לאמנות עכשווית בקרקוב; מוזיאון מודרנה מלמו; מוזיאון באפלר; קונסרבטוריון טריניטי לאבן, לונדון; הביאנלה השביעית לציור בישראל; מוזיאון ינקו-דאדא עין-הוד; מרכז ערד לאמנות עכשווית, פורום גבעון לאמנות וגלריה גבעון, בין היתר. הוא חבר בגלריה השיתופית בנימין, תל אביב.

 

 סדנאות האמנים, האומן 26, קומה 3, א.ת. תלפיות, ירושלים

 

שעות פתיחת הגלריה:

 

יום ב׳–ד' 10:00–16:00

יום ה' 12:00–20:00

יום ו' 10:00–14:00

 

הכניסה על פי הנחיות משרד הבריאות

 

טל׳: 02-6797508

דוא"ל: amos@artiststudiosjlm.org

 

הפרויקט בתמיכת פורום התרבות האוסטרית בישראל, משרד התרבות האוסטרי, קרן העתיד וקרן אוטו מאואר

 

 

יש לבדוק גם

סטאבאט מאטר מאת פרגולזי

רביעיית טוסקניני ומקהלת מורן מציגים: סטאבאט מאטר מאת פרגולזי החיבור הייחודי בין מקהלת מורן הנפלאה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.