יום רביעי , מאי 18 2022
בית הפגודה, דניאל שנער, ידיעות ספרים

בית הפגודה

ספרו החדש של דניאל שנער – "בית הפגודה" הגיע בשבוע שעבר לחנויות הספרים וכבר הספיק להשתלב ברשימת רבי המכר של "עברית".

ספרו הקודם – שמים אדומים – היה הספר הישראלי הכי נמכר בסטימצקי ב-2019, השנה בה יצא לאור, וכיכב שבועות ארוכים ברשימות רבי המכר. הספר זכה באות "ספר זהב" של התאחדות המו"לים והיה לאחד מספרי הביכורים המצליחים ביותר בישראל. "שמים אדומים" הוא רומן ריגול עוצר נשימה, הסוחף את הקורא בקצב מסחרר אל תוך עולם סתרים של האקרים ומרגלים, לוחמים וטרוריסטים. הוא עוסק בעולם איסוף המודיעין וסיכול הטרור בצורה משכנעת וסוחפת המספר את הוויית המודיעין והריגול הישראלית כפי שמעולם לא תוארה . מפקד 8200 לשעבר, תא"ל יאיר כהן כתב על הספר: "הספר מישיר מבט אל נבכי אומנות הסיכול ומגלה הבנה עמוקה ביותר של נפש האויב". עוד טרם צאתו עורר הספר סערה גדולה במערכת הביטחון שביקשה למנוע את פרסומו ופסלה כל עמוד שני בו. לאחר עיכוב של שנה שלמה ודיונים ממושכים – בסופם הוא קיבל את אישור הצנזורה וּועדת שרים מיוחדת למתן היתר לפרסום. מספר דו ספרתי של קצינים ואנשי מקצוע ממגוון אירגוני ביטחון ומודיעין שונים השתתפו בבדיקת הספר. דניאל נדרש לשכתב עשרות עמודים טרם אושר לפרסום.

דניאל שנער שירת בקבע כקצין בתפקידים מסווגים באמ"ן כך שהדברים בספרים הם a lot of truth and a pure fiction.

ביום יום דניאל שנער אוחז בתפקיד מנכ"ל חברת השקעות בטכנולוגיה. בשבוע שעבר לקח חלק בהנפקה הכי גדולה בתולדות ישראל של איירונסורס בהיקף של 10 מיליארד דולר.

 

דניאל שנער

מחבר רב המכר "שמים אדומים"

משבחי הביקורת ל"שמים אדומים":

הארץ: "אחרי עשור במגירה ושנה בצנזורה, 'שמים אדומים' מתגלה כמותחן מרתק".

ישראל היום: "מותחן ריגול מזרח-תיכוני עם ניחוח בינלאומי משובח…"

עמית סגל: "ספר מתח מצוין לכל הטווח שבין חובבי 'פאודה' וג'ון לה-קארה".

 

 

שני חברים ותיקים. שני אויבים נצחיים. אהבה אחת וגורל בלתי-נמנע.

דניאל שנער חוזר לגיבורי רב-המכר "שמים אדומים" במותחן ריגול ישראלי מרתק וסוחף.

סער ריגבי הגיע לגג העולם. אלא שלפתע דומה שהחיים שבנה בעמל רב מתפרקים: האקרים מסתוריים תוקפים את החברה שלו; אהובתו אינה מי שהיא מתיימרת להיות; וכאילו כל זה לא מספיק – את אירופה פוקד רצף של פיגועים מחרידים. המוסד מעריך שמאחוריהם עומד שוב "הדוכס", אויבו הוותיק של סער, ומבקש מסער לסייע באיתורו.

סער נשאב לסערה של טרור וריגול בינלאומי וגם למשבר זהות עמוק. עליו לנסות למנוע פיגוע, להציל את עסקיו ואת אהובתו, למצוא את הדוכס ואולי, רק אולי, למצוא גם שלוות נפש.

בית הפגודה סוחף את הקורא בנשימה עצורה ובקצב מסחרר לתוך עולם סתרים של האקרים ומרגלים, לוחמים וטרוריסטים.

דניאל שנער שירת בקבע כקצין בתפקידים מסווגים באמ"ן וכיום הוא מנהל חברת השקעות. ספרו הראשון, "שמים אדומים", זכה באות "ספר זהב" של התאחדות המו"לים והיה לאחד מספרי הביכורים המצליחים ביותר בישראל. בית הפגודה ממשיך את עלילות "שמים אדומים" אך גם עומד בזכות עצמו.

יש לבדוק גם

חוקרים זוכרים

חוקרים זוכרים המחקר כזירת זיכרון: צאצאים לשורדי שואה בחזית המחקר בעריכת יהודית תידור באומל-שוורץ ושמואל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.