יום ראשון , אוקטובר 2 2022
צילום: יח"צ בית ליבלינג

אירועים ותערוכות בבית ליבלינג

אירועים ותערוכות בבית ליבלינג

יוני 2021

 

https://www.lieblinghaus.org/

 

 

מסיבה אורבנית – ערים מדברות

https://www.batim-il.org/tour/urban-party/?lang=he

19.6.2021, 18:00. הכניסה חופשית

תל אביב – מקום טוב לחיות בו? הצטרפו אלינו למסיבה אורבנית בשקיעה על הגג של בית ליבלינג. יהיה מעניין, מעצבן, מצחיק, מטריד ואולי מעורר השראה! הפורמט פשוט: עשרים דוברים, שלוש דקות לכל דובר, שעה אחת. עשרים קולות מקומיים שמשיבים על השאלה האם תל אביב היא מקום שטוב לחיות בו. רשימת הדוברים תפורסם בקרוב; עקבו אחרינו בפייסבוק לקבלת מידע. האירוע הוא חלק מסדרת "Urban Party – Talking Cities", שהשיקו האורבניסטים פול קרנס ומוטי רוימי בשנת 2011 בדבלין ונודדת מאז בערים ברחבי העולם ויתקיים במסגרת אירועי בתים מבפנים.

 

״ברוכים הבאים לרה_פאבליק״

24.12.2020–30.9.2021

המרחב הציבורי, מרחב הביניים שבין הפרטי אישי לפוליטי מדיני, הוא זה שעומד במוקד התערוכה החדשה שאצרו צוות בית ליבלינג – "ברוכים הבאים לרה פאבליק". באמצעות חללי הבית עצמו, התערוכה פורשת מגוון עבודות הבוחנות את מקומו של המרחב הציבורי, את השינויים שעברו עליו, ואת הדרכים שבהן אפשר לחדש, לאתגר ולחשוב עליו באופן ביקורתי ושונה.

ניהול אמנותי: שירה לוי בנימיני

אוצרים: שירה לוי בנימיני, ערן איזנהמר, סברינה צגלה, שרון גולן.

אמנים משתתפים: 

הגבעה – מחוות שכנים / רועי פביאן ;העיר ההתנהגותית: חשיפה / רבקה שטרנברג, קרן אבני ; רזידנסי הדירה מארח את עירוח / ענת ליטווין, סלי קריסטל קרמברג ; אמפיTV / אנה ווילד, מעיין מוזס, אייה צייגר ; תשתיות של איכפתיות / feld72 ; המרחב החמישי / יאקוב שטנצני, הדס טובל;  איים ברשת / ליאור זלמנסון (אוצר שותף), פיליפה וילאס-בּוֹאס ואמני רשת שונים.

https://www.lieblinghaus.org/exhibitions/Welcome-to-the-Re_Public

 

במסגרת ״בתים מבפנים״ סיור בתערוכה ברוכים הבאים לרה פאבליק

17.6, 19:00-18:00.

נקודת מפגש: בית ליבלינג, אידלסון 29.

המרחב הציבורי, מרחב הביניים שבין הפרטי אישי לפוליטי מדיני, הוא זה שעומד במוקד התערוכה החדשה שאצרו צוות בית ליבלינג – "ברוכים הבאים לרה פאבליק". התערוכה פורשת מגוון עבודות הבוחנות את מקומו של המרחב הציבורי, את השינויים שעברו עליו, ואת הדרכים שבהן אפשר לחדש, לאתגר ולחשוב עליו באופן ביקורתי ושונה. הסיור עם מנהלת בית ליבלינג והאוצרת שירה לוי־בנימיני.

חמישי, 17.6, 19:00-18:00.

להרשמה:  https://www.lieblinghaus.org/events

 

"עירוח בדירה"

 28.5.2021 – 3.7.2021

״עירוח בדירה״ היא התערוכה הראשונה בתוכנית הרזידנסי ״הדירה״ בבית ליבלינג, דירת מגורים היסטורית שהופכת ל"דירה ציבורית". עירוח הוא פרויקט אשר בוחן מחדש את מקומה של האמנות בעיר באמצעות פרקטיקות ביקורתיות של אירוח אמנים. התערוכה מסמלת סיכום של תקופת שהות ושיתוף פעולה של האמניות ענת ליטוין וסלי קריסטל בדירה שבקומה השלישית של בית ליבלינג, ופתיחת פרק חדש של תצוגה שבו הקהל מוזמן להתארח. התערוכה חושפת שפה חזותית ורעיונית שהתפתחה בדירה בתקופת השהות כתוצאה ממחקר ומדיאלוג מתמשך, וכוללת סדרת מיצבים המנכסים מחדש את הבית ואת העיר. 

אמנים אורחים: לי ברבו, יעל גרונר, רוני חג'ג' ואליסה ליודינשינה, לו מוריה, בר פלש. אוצרת התוכנית: אדר׳ סברינה צגלה

https://www.lieblinghaus.org/exhibitions/Urban-Artistic-Hosting-Platform-at-HaDira 

 

 

אולימפוס באמפי

27.5.2021 – 25.6.2021

במהלך חודש יוני יוצגו באמפי שבקומה השלישית של בית ליבלינג ארבע תערוכות מאת משתתפי תכנית ״מסגרת״.  בחודשים האחרונים חקרו דקל בוברוב, יותם מיכאל יוגב, שי בן ארי, טל אבידן, עומר שך ועלמה שניאור את האמפי בבית ליבלינג כחלל רעיוני וארכיטקטוני, ויצרו במיוחד עבורו שלוש תערוכות זוגיות  -להלן מועדים: 

אוהד ובר, חגית ויטמן, תומר פרוכטר, שרון פרץ (התערוכה תהיה פתוחה עד 12/6/2021) 

3/6/2021 בשעה 20:00 שי בן־ארי וטל אבידן (התערוכה תהיה פתוחה עד 9/6/2021) 

10/6/2021 בשעה 20:00 עומר שך (התערוכה תהיה פתוחה עד 16/6/2021) 

17/6/2021 בשעה 20:00 עלמה שניאור (התערוכה פתוחה עד 25/6/2021)

הסתיים:

27/5/2021 בשעה 20:00 דקל בוברוב ויותם מיכאל יוגב (התערוכה תהיה פתוחה עד 2/6/2021) – 

 

האמפיתיאטרון של בית ליבלינג הוא מבנה יציעים עגול, המקיף במלואו זירה ציבורית. משמעות המילה ״אמפי״ ביוונית היא ״משני צדדים״; משמעות המילה תיאטרון היא ״לחזות״ או ״מקום לצפייה״. אמפיתיאטרון, אם כך, הוא מקום לחזות בו משני צדדיו. בעת העתיקה, מושבי האמפי היו מחולקים לאיזורים, כאשר בשורות התחתונות ישבו הקיסר ובני לוויתו, מעליו בעלי תפקידים בני המעמד הגבוה, וכך הלאה במעלה השורות. החלוקה הזאת הפכה את האמפי למעין אינדקס של החברה הרומית – לא רק עבור מתבונן מן החוץ, כי אם גם עבור יושבי האמפי עצמו.

משתתפי התוכנית הוזמנו ליצור עבודות ופעולות בתוך ועבור האמפי, שדרכן יווצר אמפיתיאטרון עירוני ועכשווי. על תכנית מסגרת: תוכנית ״מסגרת״ מציעה אלטרנטיבה לתפיסת הפרקטיקה האמנותית שלנו כרצף של פרויקטים בלבד. היא מציעה להתבונן ולחקור את הזמן שנמצא בין הפרויקטים, ובחוט השני הנמתח ביניהם. במסגרתה חוקרים משתפים את הגרעין היצירתי, האסתטי והרעיוני שממנו צומחת יצירתם. התכנית מוקדשת לחידוד ולשכלול דרכי העבודה שלנו, באמצעות שיח סוער ומתמשך עם קבוצת יוצרים מתחומים שונים סביב כמו חברוּת, אינטואיציה, איזון וחלל.

את התכנית מנחים ערן איזנהמר ואנה ווילד.

 

אולימפוס באמפי | הדקדוק הפנימי של הכלוב הלבן

27.5.2021–25.6.2021

 

אוהד ובר, חגית ויטמן, תומר פרוכטר, שרון פרץ (התערוכה תהיה פתוחה עד 12/6/2021) 

בקומת הגג של בית ליבלינג תוצג תערוכה קבוצתית קטנה מאת משתתפי תכנית נקטר: אוהד ובר, חגית ויטמן, תומר פרוכטר ושרון פרץ. באמצעות פעולות של איטום וחסימה של חלונות ודלת, הסבו המציגים חלל ארעי דמוי דוכן-קיוסק לקופסת אור גדולת ממדים ומאולתרת – תא התבודדות קטן, דיורמה, שמכילה בתוכה אובייקטים מן המוכן ועבודות אמנות. על תכנית נקטר: במשך ארבעה חודשים נפגשו משתתפי התכנית לסדנה שבועית מתחלפת עם יוצרים מתחומים שונים.  בין היוצרים: האמנים איצ׳ה גולומבק ונעמי סימן טוב, הכוריאוגרפית בשמת נוסן, האדריכל והמוציא לאור שרון רוטברד, מאמן הכדורגל דן רומן והסופרת יערה שחורי.

את התכנית מנחה ישי שפירא קלטר.

https://www.lieblinghaus.org/exhibitions/Olympus-at-the-Amphi

 

פומו – ארכיטקטורה של הפרטה

17.6.2021, 19:00. הכניסה חופשית

נקודת מפגש: על הגג של בית ליבלינג – מרכז העיר הלבנה, רחוב אידלסון 29.

בהרצאה לציון השקת ספרם, ״פּוֹמוֹ – ארכיטקטורה של הפרטה״, יספרו האדריכלים ירמי הופמן ואלעד הורן על השתנות השפה האדריכלית בעיר בשנות השמונים והתשעים ויציגו את אדריכלות הפוסט-מודרניזם המקומית לא רק כסגנון שהושפע מצורות ומדימויים שיובאו מהמערב, אלא בעיקר כזירה בה פעלו כוחות חברתיים וכלכליים וכעדות לתקופה של שינוי תרבותי רדיקלי, שהחל ב-1977 עם המהפך הפוליטי והסתיים בתחילת שנות האלפיים. השתנות השפה האדריכלית המקומית תודגם בעבודתם של כמה משרדי אדריכלות השונים זה מזה באופן פעולתם ובהסתגלותם לסדר היום הכלכלי-פוליטי שהתגבש בשנות השמונים המוקדמות.

הערב ילווה בהקרנת עבודותיה של הצלמת מיקלה ברסטו ולאחריו תתקיים מסיבת פּוֹמוֹ על גג בית ליבלינג. במהלך הערב ניתן יהיה לרכוש את הספר במחיר מיוחד.

למפת מבני הפומו בתל אביב–יפו ורכישת הספר:

www.lieblinghaus.org/lab-studies/POMO

 

 מסיבה אורבנית – ערים מדברות

19.6.2021, 18:00. הכניסה חופשית

תל אביב – מקום טוב לחיות בו? הצטרפו אלינו למסיבה אורבנית בשקיעה על הגג של בית ליבלינג. יהיה מעניין, מעצבן, מצחיק, מטריד ואולי מעורר השראה! הפורמט פשוט: עשרים דוברים, שלוש דקות לכל דובר, שעה אחת. עשרים קולות מקומיים שמשיבים על השאלה האם תל אביב היא מקום שטוב לחיות בו. רשימת הדוברים תפורסם בקרוב; עקבו אחרינו בפייסבוק לקבלת מידע. האירוע הוא חלק מסדרת "Urban Party – Talking Cities", שהשיקו האורבניסטים פול קרנס ומוטי רוימי בשנת 2011 בדבלין ונודדת מאז בערים ברחבי העולם ויתקיים במסגרת אירועי בתים מבפנים.

 

 

הסיפור שמאחורי בית ליבלינג 

 סיורי שבת ב 12:00 בהרשמה באתר

בסיור בבית ליבלינג נסביר מדוע הבניין הוא דוגמה מייצגת לאדריכלות הסגנון הבינלאומי בתל אביב, נשמע את סיפורי המשפחות שהתגוררו בו ונבחון כיצד והאם הצליחה האדריכלות העכשווית לשמר את רוח המקום. נבקר גם בתערוכות המוצגות בבית ליבלינג ומעלות לדיון סוגיות חשובות בהיסטוריה של העיר הלבנה ובחיי היום־יום שלה. הסיור בהדרכת אדריכלים, מתכננים, ויוצרים מצוות בית ליבלינג. הפעילות בהתאם להנחיות משרד הבריאות, יש להגיע עם מסכות ולהקפיד על שמירת מרחק והיגיינה אישית. קיום הסיור מותנה במינימום נרשמים.

https://www.lieblinghaus.org/event-details/hsypwr-smhwry-byt-lyblyng-10

 

 

 

יש לבדוק גם

פיצ'ר גיימינג חדש של נטפליקס

מנויי החברה יוכלו ליצור שם משתמש ציבורי ייחודי שניתן להשתמש בו בכל משחקי Netflix.   במשחקים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.