יום חמישי , ספטמבר 23 2021
יולי 2020 בערוץ yes דוקו

יולי 2021 ב- yes דוקו

 

הסרטים הישראלים הגדולים של yes דוקו,

שהוקרנו בפסטיבל דוקאביב 2021, 

ישודרו החודש בבכורה, מדי יום רביעי ב-21:00:

 

קופסה כחולה | Blue Box 

בכורה: יום רביעי, 14.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

התחרות הרשמית – פסטיבל דוקאביב 2021, פסטיבל hot Docs 2021

יוסף ויץ היה מראשי הקרן הקיימת לישראל, במסגרת תפקידו היה אחראי על רכישת קרקעות בא”י לטובת ישוב העם היהודי.  למען מטרה זו התגייסו יהודי התפוצות והזרימו כספים אל הקופסה הכחולה המיתולוגית. מיכל ויץ, נינתו ובמאית הסרט, יוצאת למסע בעקבות יומניו האישיים המתארים לפרטי פרטים ולאורך שנים, את שגרת יומו של מי שעסק בפינוי ערביי הארץ מהאדמות והכשרתן להקמת יישובים. היא מעמתת את בני משפחתה עם גילויים חדשים, החושפים היסטוריה אחרת מזו שנהוג לספר. יומניו של ויץ מספרים את סיפורה של המלחמה הארוכה והמתמשכת על אדמת ארץ ישראל ואת סיפור מאבקם של שני העמים החיים עליה. 

 

בימוי: מיכל ויץ | צילום: דניאל קדם, אבנר שחף, דניאל מילר | עריכה: דורון ג’רסי, ארז לאופר | קריינות: דרור קרן בתפקיד יוסף וייץ | מוזיקה מקורית: בנואה צ’רסט | עיצוב פס-קול: בנואה דיים | עריכת אונליין: ג’וליאן אלי | הפקה: אסף אמיר, אינה פישמן, אריק גוסנס, פרדריק ניקולאי, אורי שמאלי. 

 

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה, מפעל הפיס, Hot Docs Ted Rogers Fund, Flanders Audiovisual Fund, Israel Film Center, SODEC,  Canada Media Fund, Ted Rogers Documentary Fund, CoPro, .Hot Docs Forum

(82 דק’, ישראל/קנדה/בלגיה, 2021)

 

איך אומרות שתיקה | How to Say Silence

בכורה: יום רביעי, 21.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

התחרות הרשמית – פסטיבל דוקאביב 2021

לאחר מות סבתה, מוצאת שיר תמונה באלבום משפחתי ישן. בתמונה נראית סבתה ומאחור מצוין באנגלית ״שבוע אחרי הפלה״. עד אותו יום בו מצאה את התמונה, ידעה שיר כי סבתה אינה יכלה להרות ולכן אימצה את בנה, אביה של שיר. מרגע זה מחליטה שיר לחזור לקיבוץ ולשאול שאלות מורכבות מבלי לדעת לאן יובילו התשובות. ברגע מכריע מתוודעת שיר לשושנה, נערה שעלתה מעיראק בגיל 16 ונכנסה להריון מחוץ לנישואים. ככול שמסע הגילוי מתקדם נחשפת שיר למערכת דיכוי ושליטה גברית בנשים. 

היוצרת שיר ניומן שוברת את קשר השתיקה בין סיפורן של סבותיה, האשכנזייה והמזרחית לבין כאב הדיכוי שלה.

 

בימוי ותסריט: שיר ניומן | צילום: מאי עבאדי גרבלר | עריכה: שרון יעיש | צילום נוסף: נגה אור ים | עיצוב תמונה: אהרון פאר | עיצוב פסקול ומיקס: יוסי אפלבאום | מוסיקה: סאן טיילור | עיצוב: שני קזולה שקדי | מפיק ראשי קסטינה: עוזי קרין | מנהלת דוקו קסטינה: ציפי ביידר | מפיקה: דנה שלו | מפיקת פוסט ראשית: נופר וקנין | מפיקת פוסט: מיכל לוי  

 

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה (59 דק’, ישראל, 2021).

 

להיות ענת קם | Riding With a Spy

בכורה: יום רביעי, 28.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

התחרות הרשמית – פסטיבל דוקאביב 2021

אחרי שנתיים במעצר בית ושנתיים וחצי בכלא נשים, ענת קם מנסה לשקם את חייה בארה”ב. היא מתקבלת ללימודי מאסטר באוניברסיטת “קולומביה”, בטוחה שהתואר היוקרתי יסייע למחוק את אות הקיין שעל מצחה. אבל גם שם העבר רודף אותה. כשתוקף היתר השהייה שלה בארה”ב עומד לפוג והיא אינה מוצאת עבודה, היא יוצאת למסע מחוף אל חוף שאליו מצטרף בימאי הסרט, שלומי אלדר. בחודשים שהם נוסעים במכונית הקטנה יחדיו הוא מנסה להבין למה ילדה ירושלמית מבריקה שהייתה הבטחה אדירה, גונבת מסמכים סודיים, מעבירה אותם לעיתונאי, ומאז הממסד הביטחוני והמשפטי מסמן אותה כאישה המסוכנת ביותר  לביטחונה של ישראל. 

איך חוזרים למקום שבו היא מנודה. ומה זה אומר להיות ענת קם.

 

בימוי, תחקיר, תסריט וצילום: שלומי אלדר | עריכה: אריק להב ליבוביץ | עיצוב פס-קול: איציק כהן, ג׳אנגל סאונד | מוזיקה: אופיר ליבוביץ | הפקה: אהוד בלייברג, יואב זאבי, עמרי עוזרד  

 

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה.   

(92 דק’, ישראל/ארה”ב, 2021)

 

המפלצת מהסמטאות – עדכון

לאחר ששידור הסדרה נדחה (בעקבות המצב הביטחוני בחודש מאי), 

היא תעלה בבכורה ב-yesVOD וב-STINGTV ביום רביעי, ה-1.7 

ותשודר בימים ראשון-שלישי 4.7-6.7 בשעה 21:00 ב-yes דוקו

 

* * *

 

לכבוד שידור הבכורה לסרט “בלושי” נשדר מה-11.7 ועד ה-17.7 את 

“שבוע דוקולנוע” – שבוע פנטסטי עם סרטי התעודה הבינלאומיים המדוברים של השנה, על האמנות השביעית.

 

2021

 

בלושי  | Belushi    

בכורה: יום שלישי, 13.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל קאן 2020, פסטיבל Tribeca 2020, פסטיבל דוקאביב 2021

סיפור חייו הקצרים והסוערים של האיש הכי מצחיק באמריקה 

ב־1978 ג’ון בלושי הגשים חלום — להיות גם הקומיקאי הכי מפורסם באמריקה וגם כוכב רוק: אלבום ההופעה של ״האחים בלוז״, ההרכב שלו ושל דן אקרויד, הגיע למקום הראשון במצעד המכירות, הפך ללהיט ענק, וההרכב מילא אולמות. הוא היה אז בן 29. ״בגיל 30״, מספרת ג׳ודי, אשתו של בלושי, ״הוא הופיע בתוכנית הכי מדוברת בטלוויזיה, ׳סאטרדיי נייט לייב׳, הוא היה עסוק בצילומי ׳האחים בלוז׳ והסרט שלו, ׳בית החיות׳, הפך לקומדיה הכי קופתית בכל הזמנים. הוא היה בהיי מרוב הצלחה, אבל לא הרגיש בטוח בעצמו״. שלוש שנים אחר כך, בגיל 33, הוא מת ממנת יתר של קוקאין והרואין, כמו כוכב רוק. 

הסרט החדש “בלושי” מבוסס על ראיונות אודיו שלו שהוקלטו עבור ספר שבסופו של דבר לא יצא לאור, ראיונות עם אנשים שעבדו לצידו, בינהם צ’בי צ’ייס, ג’ון לנדיס, דן אקרויד ואחיו הצעיר ג’יימס בלושי וביניהם מאות קטעי ארכיון קורעים מצחוק מהקריירה של בלושי. 

בימוי: אר.ג’יי קוטלר (108 דק’, ארה”ב, 2020)

לצפייה בטריילר

 

אודרי | Audrey  

בכורה: יום ראשון, 11.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

סיפור חייה של השחקנית, אייקון האופנה והפעילה לזכויות האדם, אודרי הפבורן.

אודרי הופבורן, אחת השחקניות הפופולריות בהוליווד, שזכתה באוסקר על סרטה “חופשה ברומא”, הסתירה במשך שנים סיפור חיים טראומטי, שעיצב את דמותה הייחודית והשפיע רבות על חייה האישיים, עד למותה הטראגי ממחלת הסרטן. 

שון הפבורן פרר ואמה פרר (בנה ונכדתה של אודרי הפבורן), קלייר ווייט קלר (המנהלת אמנותית לשעבר בז’יבנשי), הרקדנית פרנצ’סקה הייוורד ורבים נוספים מספרים בסרט “אודרי” על מורשתה של הופבורן וחושפים איך נראו חייה מחוץ למסך הקולנוע – מנישואיה למל פרר, דרך אהבתה הרבה לילדיה ועד המסירות שלה לעבודה עם ארגון UNICEF. 

בימוי: הלנה קואן (97 דק’, אנגליה, 2020).

לצפייה בטריילר

 

סטיב מקווין: הסרט האבוד | Steve McQueen: The Lost Movie 

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום ראשון, 11.7. 

שידור ביום שני, 12.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

הסיפור על הסרט הגנוז של סטיב מקווין 

בשנות ה-60 יצא השחקן וחובב מרוצי המכוניות, סטיב מקווין, לפרויקט אישי משלו – הפקת סרט קולנוע רחב-יריעה על מרוצי פורמולה 1 בשם “Day of the Champion” אך לצערו, תוך זמן קצר גילה שסרט דומה נמצא במקביל בשלבי הפקה והוא החליט לגנוז את הפרויקט. 

כעת, למעלה מ-50 שנה אחרי גניזת הסרט, התגלו ממש במקרה הצילומים הנדירים מסרטו האבוד של מקווין. 

בעזרת קריינות של דיוויד לטרמן לוקח אותנו סרט הדוקו “סטיב מקווין: הסרט האבוד” אל מאחורי הקלעים של ההפקה הגרנדיוזית שלא קרתה בסופו של דבר. 

בימוי:  אלכס רודג’ר (88 דק’, אנגליה, 2021)

 

שמה היה גרייס קלי | Her Name was Grace Kelly

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום ראשון, 11.7. 

שידור ביום רביעי, 14.7, בשעה 22:30 ב-yes דוקו.

הארכיונים שמעולם לא נחשפו של האייקון ההוליוודי עם הגורל הטראגי.

גרייס קלי נחשבת לסמל עד היום. שחקנית זוכת אוסקר® (“נערת הכפר”) עם קריירה ענפה, שזכורה גם כאחת השחקניות היפות ביותר בהוליווד. החיים והקריירה שלה תועדו כל הזמן, מעבודתה בהוליווד דרך נישואיה לנסיך רנייה ועד מותה הטרגי בתאונת דרכים בשנת 1982. 

אך האם אנו מכירים את הסיפור שמאחורי המצלמות? מי באמת הייתה גרייס קלי?

הסרט החדש, שהופק תוך הסכם בלעדי עם נסיכות מונקו, מספר את סיפור חייה של גרייס כפי שמעולם לא סופר לפני כן, דרך עיניהם של הקרובים אליה, משפחתה – בעיקר בנה אלבר, נסיך מונקו, וחברים.

לראשונה, משפחת גרימלדי נתנה גישה לארכיונים הפרטיים שלה, שרבים מהם מעולם לא פורסמו לפני כן, והסכימה לחשוף חומרים אינטימיים, ביניהם סרטים רבים שצולמו במצלמות 8 מ”מ, 16 מ”מ ובסופר-8 על ידי גרייס קלי והנסיך רנייה עצמם. אלו מציגים רגעים מרגשים של אושר: קלי חופשית, תוססת, מוקפת בילדיה ובמשפחתה. 

בימוי: סרג’ דה סמפיני (52 דק’, צרפת, 2020)

לצפייה בטריילר

 

יומולדת שמח מיסטר בין | Happy Birthday Mr. Bean

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום ראשון, 11.7. 

שידור ביום חמישי, 15.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

יומולדת 30 לדמות הקומית הבלתי נשכחת: מיסטר בין.

ב-1 בינואר 1990 עלתה ב-ITV תכנית קומית חדשה, פרק אחד שעמד בפני עצמו ונקרא “מיסטר בין”, בכיכובו של רואן אטקינסון. “מיסטר בין” הדגים באופן גאוני וקורע מצחוק את התסכולים שבחיי היומיום בצורה הרת אסון אך מלאת השלכות. התכנית הפכה ללהיט ואחרי שידורה הופקו גם שני סרטי קולנוע שוברי קופות בכיכובו ושלוש סדרות אנימציה. מיסטר בין נהיה גם הצלחה פנומנלית ברשת: 150 מיליון עוקבים מאוהבים עם מעל 11 מיליארד צפיות עד היום. 

הסרט התיעודי החדש “יומולדת שמח מיסטר בין!” מביא את הקסם שמאחורי הגיבור האהוב והבלתי צפוי ותוהה איך 14 פרקים בלבד בשידור חי הפכו את מיסטר בין לתופעה עולמית שמצחיקה אותנו עד היום. 

בעזרת קטעים קלאסיים של מיסטר בין וראיונות עם יוצרי דמותו ואטקינסון עצמו, חושף הסרט את הסיפור אמיתי מאחורי הדמות האיקונית האהובה.

(60 דק’, אנגליה, 2021). 

לצפייה בטריילר

 

וסרטים רבים נוספים, ביניהם: 

 

עירום בקולנוע | Skin: The History of Nudity In The Movies

יום ראשון, 11.7, בשעה 23:40 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

מתי סצנות עירום חיוניות לעלילת הסרט ומתי הן מיותרות ונועדו רק כדי למשוך את הצופים?

עירום בקולנוע היה מאז ומתמיד נושא שיחה פרובוקטיבי ומעורר מחלוקת. כיום קשה לדמיין מצב שבו שחקנית נאלצת להתפשט שלא מרצונה, אבל בעבר לא תמיד היה ברור מתי זו בחירה של השחקנית ומתי הבמאי או החוזה שלה מכריחים אותה להתפשט. 

הסרט החדש, “עירום בקולנוע”, סוקר את תולדות העירום בסרטים ההוליוודים, החל מתקופת הסרט האילם ועד ימינו, ובוחן את השינויים במוסר, שהובילו לשימוש בעירום בסרטים, תוך שימת דגש על השפעות פוליטיות, סוציולוגיות ואמנותיות. הסרט עוסק בשורשיה הא-מורליים של הוליווד, בצנזורה ש”ניקתה” את הוליווד ועוקב אחר המהפכה שדחפה לשוויון מגדרי בסרטים העלילתיים של ימינו והקמ איגוד סרטי הקולנוע האמריקאי (MPAA).

אז איך שינה העירום את תרבות הקולנוע לאורך השנים ואיך נראות סצינות העירום בעידן ה-#METOO?

בהשתתפות מריאל המינגווי ואריק רוברטס (“Star 80”), קריסטין דה-בל (“אליס בארץ הפלאות”), קמיל קיטון (“אני יורקת על קברך”) קן דוויטיאן (“בוראט”), שאנון אליזבת (“אמריקן פאי”) ואחרים.

בימוי: דני וולף (ארה”ב, 2020)

 

סיד וג’ודי | Sid & Judy

יום ראשון, 11.7, בשעה 20:25 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

BFI London

50 שנה אחרי מותה הטרגי של ג׳ודי גרלנד – סיפור חייה הדרמטי נפרש בסרט משובץ פנינים שטרם נראו ונשמעו: צילומים מחייה, קטעים מהופעות וגם הקלטות שהקליטה גרלנד עצמה.

ג׳ון האם וג׳ניפר ג׳ייסון לי משחזרים בקולם את סיפור הרומן הסוער בין גרלנד וסיד לופט, בעלה השלישי (מתוך חמישה) – ואורגים לתוכו את התחנות החשובות בחייה: מערכת היחסים הרעועה שלה עם אמה, צעדיה הראשונים בהוליווד ובברודוויי, ידידותה עם הנשיא קנדי, התמכרותה לאלכוהול והקאמבק המופלא שלה. 

האנקדוטות הרבות, צילומיו הנהדרים של ריצ׳רד אבדון וקטעי סרטים אבודים מאירים את דמותה המסתורית של גרלנד, עליה אמרה בתה לייזה מינלי: “אפשר להכיר אותה רק אם אתם מבינים שאתם לא מבינים”.

בימוי: סטפן קייאק (97 דק’, בריטניה, 2019)

 

באסטר הגדול | Great Buster: A Celebration The

יום שלישי, 13.7, בשעה 23:45 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל ונציה – פרס הסרט הטוב לקולנוע 2018, פסטיבל דוקאביב 2019

את הגאונות של באסטר קיטון ניתן לראות בכל סצנה מסרטיו, וסצנות נפלאות כאלה משובצות בנדיבות רבה בסרטו של הבמאי פיטר בוגדנוביץ’, המסכם את חייו ויצירתו. קיטון – שחקן, קומיקאי, תסריטאי ובמאי מחונן – הוא מהכוכבים הבודדים של הקולנוע האילם שלא נשכחו בחלוף השנים. להיפך – מל ברוקס, קוונטין טרנטינו, ורנר הרצוג, דיק ואן דייק וכוכבים רבים של הדורות הבאים ראו בו מקור השראה ומספרים כיצד השפיע ועיצב את תפיסתם הקולנועית. קיטון צמח במשפחה של בדרנים, ומילדות למד להשתמש בגופו לצרכים קומיים, גם במחיר חבלות ועצמות שבורות. הסרט עוקב אחר חייו דרך אנקדוטות מצחיקות ונוגעות ללב, הממפות אגב כך את תולדות הקומדיה האמריקאית. 

בימוי: פיטר בוגדנוביץ’ (102 דק’, ארה”ב, 2018)

 

טרנטינו: שמונת הראשונים | QT8: The First Eight

יום שני, 12.7, בשעה 23:30 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל חיפה 2019

קוונטין טרנטינו הוא אחד הבמאים האהובים ביותר בעולם (ובמיוחד בישראל…) וסיפור חייו הוא סאגה אמריקאית – אדם שבנה את עצמו בכשרון ובהתמדה, מוכר בחנות וידאו עם שגעון לסרטים שהפך לאחד הבמאים הגדולים והמוכרים בהוליווד, יוצר מקורי ורב השפעה שהגדיר מחדש את הקולנוע האמריקאי המודרני. 

“טרנטינו: שמונת הראשונים” מתעד את דרכו של הבמאי החל מסרטו פורץ הגבולות “כלבי אשמורת”, ובוחן כיצד שינו סרטיו את מפת הקולנוע. הסרט משלב ראיונות עם שחקנים, מפיקים ואנשי תעשיה, מסמואל ל. ג’קסון ועד כריסטופר וולץ, ומאפשר לנו להכיר את אחת הדמויות המרתקות והצבעוניות של הוליווד.

בימוי: טארה ווד (97 דק’, ארה”ב, 2019)

לצפייה בטריילר

 

קומדיה רומנטית | Romantic Comedy

יום חמישי, 15.7, בשעה 20:40 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל שפילד 2019

למה אנחנו כל כך אוהבים קומדיות רומנטיות?

כשהמוזיקאית והסופרת, אליזבת סנקי, הייתה נערה היא התאהבה בסרטים מז’אנר ה”קומדיה הרומנטית”. כעת, כבמאית הסרט, היא מצליחה לשים את האצבע על התבנית הקבועה שלפיה הם נוצרו: כל הדמויות לבנות, כל הגיבורים “סטרייטים”, כל הנשים כיפיות ומשוחררות וכולם רוצים, בסופו של דבר, להתחתן. אז למה היא עדיין ממשיכה לצפות בהן שוב ושוב?  בסרט הדוקו “קומדיה רומנטית” יוצאת סנקי לחקור את העבר, ההווה והעתיד של הקומדיות הרומנטיות בעזרת אנשי קולנוע, שחקנים ומבקרים, שמאירים בפנינו את חוקי הז’אנר על רקע אינסוף קטעים מסרטים מוכרים ואהובים.

אז איך בעצם הוליווד מכתיבה לנו איך נראית “אהבה” ו”רומנטיקה”? למי מגיע להיות נאהב? והאם חוקי הכתיבה של “קומדיה רומנטית” הוליוודית מצליחה השתנו לאורך השנים? 

בימוי: אליזבת סנקי (בריטניה, 78 דק’, 2019)

לצפייה בטריילר

 

* * *

 

המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

 

סיפור אהבה פסיכדלי שלי | My Psychedelic Love Story 

בכורה ב-yesVOD: יום רביעי, 21.7.    

שידור ביום חמישי, 22.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל DOCNYC 2020, פסטיבל דוקאביב 2021

סיפור אהבתם חוצה הגבולות של כוהן ה-LSD ובת זוגו היהודיה.

ד”ר טימותי לירי היה סופר ופסיכולוג אמריקאי שחקר בשנות ה-60 את השפעתם של סמים פסיכדליים על התודעה והמוח האנושי ותמך במחקריו בשימוש בסמים אלו לטיפול באלכוהוליזם ולטיפול פסיכולוגי בפושעים. 

הבמאי זוכה האוסקר®, ארול מוריס (The Fog of War””) מביא בסרטו החדש את סיפורו של ד”ר לירי, הפסיכולוג הידוע לשמצה, דרך עיניה של מושא אהבתו – ג’ואנה הרקוט סמית’. 

הסרט משרטט את הרפתקאות ה-LSD הפרועות של שני האנשים התמימים, לכאורה, תוך שהוא מציג סיפור אהבה בינלאומי של מסתורין ותאווה. 

האם ג’ואנה שימשה כמושתלת של ה-CIA שנועדה להפיל את ד”ר לירי או שמא היתה פשוט צעירה, עשירה ויפיפייה שיצאה להרפתקה עם האיש שאליו התכוון, בין השאר, ניקסון כשתבע את המונח “אויב הציבור מס’ 1”?

בימוי: ארול מוריס (101 דק’, ארה”ב, 2020). 

לצפייה בטריילר

 

* לכבוד שידור הסרט ולציון ט”ו באב נעלה ב-23.7, אוסף חדש ב-VOD – Love”  דוקו” – ובו סרטי הדוקו הגדולים על אהבה מופלאה וזוגיות יוצאת דופן.

 

קית’ הרינג: אמן רחוב | Keith Haring: Street Art Boy  

בכורה: יום שלישי, 20.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל שפילד 2020, פסטיבל דוקאביב 2021

סיפורו מעורר ההשראה של אמן הפופ-ארט האמריקאי 

האמן קית’ הרינג פילס בשנות ה-80 את תחילת דרכו בסצנת האמנות של ניו יורק בעזרת ציורי הקיר שלו במעברים התת-קרקעיים בניו יורק. כמו רוי ליכטנשטיין ואנדי וורהול, הוא השתייך לזרם ה”פופ ארט” באומנות העכשווית, זרם שקיים  דיאלוג ושאב את השראתו גם מהתרבות הפופולרית והצרכנית. 

הרינג עצמו יצא מהארון כבר בגיל 19, חלה באיידס בפברואר 1990 ונלחם במחלה במשך שנתיים עד מותו בגיל 32. הסרט החדש מביא ראיונות שטרם נשמעו עם הרינג לצד הצגת עבודותיו הייחודיות.

בימוי: בן אנתוני (89 דק’, ארה”ב, 2020). 

לצפייה בטריילר

 

תפוס והרוג: קלטות הפודקאסט | Catch & Kill: The Podcast Tapes

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: שני פרקים מדי יום שלישי, החל מה-13.7.

שידור החל מה-19.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

סדרה חדשה של HBO בעקבות הפודקאסט המצליח – “תפוס והרוג” של העיתונאי זוכה הפוליצר, רונאן פארו.

ב- 24 לפברואר הרשיע חבר מושבעים בניו-יורק את הארווי ווינשטיין באונס ובתקיפה מינית. בכך הגיעו לקיצם עשורים של תקיפות מיניות של נשים שעבדו בחברת ההפקות שלו, שחקניות ודוגמניות. 

העיתונאי, זוכה פרס פוליצר (ובנם של מיה פארו ווודי אלן), רונאן פארו, עקב במשך שנתיים בפודקאסט המצליח שלו “תפוס והרוג” אחר חקירתו של הארווי וויינשטיין והשמיע לראשונה ראיונות עם עוזרות אישיות, דוגמניות, מגישות ושחקניות שהאשימו את ויינשטיין בהטרדה ובתקיפה מינית. המונח “תפוס והרוג” היה חלק מהמדיניות של טראמפ ווויינשטיין: “לתפוס” כל קצה חקירה שלילית ו”לחסל” אותו מיד. בפודקאסט, שזכה למיליוני מעריצים בכל העולם, הציג פארו את הסיפור מאחורי חשיפת הפרשה במגזין ה”ניו יורקר”, סיפר על הניסיונות לדבר עם קורבנות, על ניסיונות ההשתקה של גורמים בכירים, על השימוש של ויינשטיין במעקב של חברת Black cube הישראלית ואף הציג סיפורים על גברים חזקים נוספים שהואשמו בפשעים בהוליווד, וושינגטון ומחוצה לה.

את הפודקאסט המצליח שלו פארו לא יצר לבד. לצידו פעל צוות יוצא דופן של מדליפים אמיצים ואנשים סמויים שפעלו בצללים. אלו הכריעו, בסופו של דבר, את גורל החקירות של וויינשטיין. 

בעקבות הפודקאסט הפופולארי הוציא פארו גם ספר באותו שם וכעת הסדרה החדשה של HBO מביאה לראשונה אל מסך הטלוויזיה, ב-6 פרקים, את הסיפור שמאחורי “תפוס והרוג”.

(6X30 דק, ארה”ב, 2021)

 

גל של 30 מטר | Foot Wave 100  

בכורה: ימי שני, החל מה-19.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.

סדרה חדשה, בת 6 פרקים, מלווה קבוצת גולשים בחיפושם אחר הגלים הגדולים והמסוכנים ביותר בכפר החוף הקטן נזרה בפורטוגל.

הנוף הגאוגרפי המיוחד של הקניון התת-אוקייני הנמצא עמוק מתחת לים בנזרה, פורטוגל, יוצר את הגלים הייחודים והעוצמתיים ביותר שנראו אי פעם בעולם.  אלו התחזקו אף יותר בשנים האחרונות וגולשים מקצועיים מכל העולם, לצד תיירים שרוצים לצפות בנוף העוצמתי, מגיעים בהמוניהם אל כפר הדייגים הקטן. 

הסדרה שופעת בסצנות מרהיבות ומהפנטות של גולשים המתמודדים עם איתני הטבע העוצמתיים ביותר. מבטיחים שהדופק יעלה אך לא תוכלו להפסיק לצפות בה.

(6X30,ארה”ב, 2021)

 

* * *

 

4 ביולי – 10 ביולי

 

בית המשפיענים | Vaunted House  Weekly –

בכורה: יום חמישי, 8.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

סרט חדש בסדרה המרתקת “The Weekly” מאת הניו יורק טיימס, מביא את סיפור עלייתו של ה-Collab Crib, קולקטיב המשפיענים השחורים הראשון. הסרט מתעד את העבודה הקשה והיצירתית של חברי הקולקטיב חדורי-המטרה ברשתות החברתיות, כשהם מנסים למקסם את כמות העוקבים, לפתח את יכולת ההשפעה שלהם ואת כמות הכסף והעסקאות שהם מסוגלים לגייס.

(ארה”ב, 2021) 

המפלצת מהסמטאות 

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV ביום רביעי, ה-1.7 ותשודר בימים ראשון-שלישי 4.7-6.7 בשעה 21:00 ב-yes דוקו.

 

11 ביולי – 17 ביולי

שבוע דוקולנוע 2021

ראה עמ’ 7-11

 

תפוס והרוג: קלטות הפודקאסט | Catch & Kill: The Podcast Tapes

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: שני פרקים מדי ימי שלישי, החל מה-13.7.

שידור החל מה-19.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

ראה עמ’ 13

 

קופסה כחולה | Blue Box 

בכורה: יום רביעי, 14.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ’ 4

 

18 ביולי – 24 ביולי

 

גל של 30 מטר | Foot Wave 100  

בכורה: ימי שני, החל מה-19.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV.

ראה עמ’ 14

 

קית’ הרינג: אמן רחוב | Keith Haring: Street Art Boy  

בכורה: יום שלישי, 20.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ’ 13

איך אומרות שתיקה

בכורה: יום רביעי, 21.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ’ 5

 

סיפור אהבה פסיכדלי שלי | My Psychedelic Love Story 

בכורה ב-yesVOD: יום רביעי, 21.7.  

שידור ביום חמישי, 22.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ’ 12

 

מיוזיק בוקס: פרק 1 |   Music Box: Ep. 1

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: החל מיום שבת, 24.7.

פרויקט מיוחד של HBO מציג סדרת סרטי דוקו-מיוזיק חדשה הנוגעת בשורשיו של עולם המוזיקה.

כל סרט בסדרה יעסוק ברגעים מרכזיים שהשפיעו על אמן או להקה פופולריים, אלבום אייקוני או אירוע יוצא דופן שהתרחש בעולם המוזיקה. 

הפרק הראשון: “וודסטוק 99′: שוברים את הכלים”– יביא את סיפורו של הפסטיבל הכושל “וודסטוק 99””, שנחשב לאחד מהאירועים הידועים ביותר לשמצה בתולדות המוזיקה והתרבות האמריקאית. 

הפסטיבל שנולד כמחווה של דור המילניום לפסטיבל השלום והאהבה המקורי מ-1969, התרחש ב-22 ביולי 99′ באפסטייט ניו יורק והשתתפו בו זמרים שהיו אז בשיאם. המופע המרכזי היה של “רד הוט צ’ילי פפרז” ו”קורן” ולצדם אמנים כמו ג’מירקוואי, וויקליף ז’אן, ג’יימס בראון ושריל קרואו. הפסטיבל כלל חסויות רבות, שלטי פרסום בכל פינה, החום היה בלתי נסבל, דוכני האוכל ותאי השירותים לא תאמו את כמות האנשים שהגיעה לפסטיבל ותוך זמן קצר איבד הקהל שליטה. שטרות כסף שהושלכו אל הקהל בהופעה של  להקת אינסיין קלאון פוסי הביאו למקרי אלימות קשים, מפגן אש במהלך ההופעה של רד הוט צ’ילי פפרז איבד שליטה ותוך זמן קצר הפך הפסטיבל לשם נרדף לכאוס ולאווירת סדום ועמורה. 

כך סימן, מה שאמור היה להיות פסטיבל מחווה של שלום ואהבה, את מות התמימות בשנות האלפיים.

שאר פרקי הסדרה ישודרו במהלך השנה.

 

 

25 ביולי – 31 ביולי

 

לכבוד אולימפיאדת טוקיו 2021 נשדר בבכורה את הסרט – 

 

לרוץ למען המהפכה | Running For the Revolution

בכורה: יום ראשון, 25.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

סיפורו של האצן האולימפי ושיאן העולם מקובה.

אלברטו חואנטורנה היה האצן היחיד בעולם שזכה באותה אולימפיאדה (מונטריאול, 1976) גם בריצת ה-400 מטר וגם בריצת ה-800 מטר, בה אף קבע שיא עולמי (1:43.50 דקות). שנה לאחר מכן אף שיפר את שיאו העולמי ב-6 מאיות השניה באוניברסיאדה בבולגריה.

חואנטורנה נולד וגדל בסנטיאגו דה קובה והיה חלק מנבחרת קובה בשנות ה-70. גם כשהמתיחות בין קובה לארה”ב באותן שנים הלכה והתעצמה, הוא המשיך להתחרות מול אצנים אפרו-אמריקאים ואפריקאים. 

הסרט “לרוץ למען המהפכה” מביא את סיפור הקריירה הענפה של חואנטורנה ואת המסע האישי המדהים שעבר בקלחת של ספורט ופוליטיקה. 

לאחר פרישתו כיהן חואנטורנה כסגן שר הספורט של קובה וכיום הוא עומד בראש התאחדות האתלטיקה של המדינה. בסרט הוא מביא גם תובנות מרתקות לגבי מדינתו ויחסיה הסבוכים עם ארה”ב, בהן מנשבות רוחות של שינוי ב-5 השנים האחרונות.

בימוי: מארק קרייג (56 דק’, ארה”ב/קובה, 2020)

לצפייה בטריילר

 

להיות ענת קם  

בכורה: יום רביעי, 28.7, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ’ 6

 

יש לבדוק גם

חדשות טלוויזיה: מדוע הוא עזב את “האנטומיה” ?

מדוע באמת עזב פטריק דמפסי את “האנטומיה של גריי” לאחר 11 עונות?   מה קרה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.