יום רביעי , יולי 24 2024
לוגו פופ טארטס

יוני 2021 בערוץ yes דוקו

 

לכבוד "חודש הגאווה 2021" נשדר במהלך החודש סרטי גאווה, כולל סופשבוע של בכורות, מה-9.6 עד ה-12.6:

 

ילדה קטנה | Little Girl  

בכורה: יום חמישי, 10.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-STINGTV.

פסטיבל ברלין 2020, פסטיבל ירושלים 2020

סבסטיאן ליפשיץ, הבמאי הצרפתי המוערך, עקב במשך שנה אחר סשה בת השבע, שמאז היותה בת ארבע ידעה ואמרה לכולם שהיא ילדה קטנה למרות שנולדה כבן זכר. בזמן שסגל בית הספר והקהילה בעיירה הפרובינציאלית שבה היא חיה כושלים בהתמודדות עם זהותה המגדרית, משפחתה תומכת בה לאורך כל הדרך ומובילה מאבק עיקש בניסיון לגרום לסביבתה להבין ולקבל אותה. ליפשיץ מגולל את סיפורה של סשה בעדינות מפעימה ובתבונה קולנועית נדירה, והתוצאה היא אחד הסרטים התיעודיים הטובים והמרגשים ביותר של העת האחרונה. 

בימוי: סבסטיאן ליפשיץ (85 דק', צרפת, 2020)

לצפייה בטריילר

 

בריאים: סיפור מאבק |  Cured

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: החל מיום רביעי, 9.6. 

שידור ביום שישי, 11.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

הסיפור הלא מוכר על המאבק הלהט"בי להסרת ההומוסקסואליות מהמדריך למחלות הנפש של האגודה הפסיכיאטרית האמריקאית (ה-APA).

עד שנת 1973 הממסד הרפואי ראה בהומוסקסואלים ולסביות כחולי נפש הזקוקים לריפוי. ה"טיפולים" הרפואיים והפסיכולוגיים שפותחו עבור ה"מחלה" הזו השאירו מאחוריהם שובל ארוך של אנשים עם נזק תמידי בגופם ובנפשם. בנוסף לכך, עולם העסקים והממשל השתמשו בסיווג מחלות נפש כדי להצדיק אפליה וכל עוד לסביות והומואים היו "חולים", ההתקדמות לקראת שוויון הייתה כמעט בלתי אפשרית.

בשנות ה-60 שורת אקטיביסטים מהקהילה החליטו להתאגד ולפעול באופן מרוכז לשינוי תפיסת הממסד הרפואי ביחס להומוסקסואליות ולהוצאתה מהמדריך למחלות נפש של האגודה הפסיכיאטרית האמריקאית. הסרט החדש מביא את סיפורם של אותם אנשים שהובילו את הקמפיין ומעלה מעל פני השטח פרק מרכזי, שלא מוכר מספיק, במאבק למען שוויון LGBTQ. 

בעזרת שלל חומרי ארכיון, שנחשפו רק לאחרונה, הסרט לוקח את הצופים אל תוך הסיפור המרתק הזה תוך שהוא מלווה את האסטרטגיה שהובילה לנקודת המפנה. בעקבות מהומות סטונוול בשנת 1969 הקרב הגיע לשיאו והחלטת ה-APA סימנה את הצעד הגדול הראשון בדרך לאזרחות שיוויונית ראשונה עבור אמריקאים להט"בים. 

בימוי: פריטק סמון, בנט זינגר (82 דק', ארה"ב, 2020) לצפיה בטריילר

 

בלרינה בויז | Ballerina Boys

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: החל מיום רביעי, 9.6. שידור ביום שבת, 12.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

סיפורה של להקת "לה בלט טרוקדרו דה מונטה קרלו" – להקת בלט של בנים הרוקדים בתפקידי הבלרינות הנשיים.

כבר 45 שנה משמשת הלהקה המיוחדת הזאת כבית לכמה מרקדני הבלרינה הגברים היפים בעולם. הסרט החדש מביא את סיפור הקמתה של הלהקה, את סיפורם של הרקדנים ואת הגרסה יוצאת הדופן שלהם לפרודיה על הבלט הקלאסי. כל אלה מוצגים לצד התמודדויותיהם עם סוגיות של מגדר ושיוויון חברתי.  

הסרט, שמשופע בארכיונים מתקופות העבר של הלהקה, מגיע אל שיאו עם הופעתה של הלהקה בקונצרט ה-50 שנה ל"סטונוול" בסנטרל פארק עם האהבה שמרעיפים תושבי העיר ניו יורק ל-15 רקדניות דראג בחצאיות טוטו אדומות, לבנות וכחולות. 

בימוי: חנה גזית ומרת'ה בריליק (53 דק', ארה"ב, 2021)

לצפייה בטריילר

 

בהמשך החודש נשדר את – 

 

המחתרת הלהט"בית | The Legend of the Underground 

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום רביעי, 30.6. 

שידור ביום שני, 5.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

מעקב מקרוב אחר צעירים להט"בים, מהגרים מניגריה, שהולכים נגד הזרם, מסתכנים במעצר ובמוות, רק כדי לא לאבד את זהותם העצמית.

הבמאית הניגרית-אמריקאית עטורת הפרסים, ננקה אונורה והבמאית השותפה, ג'יזל ביילי, עוקבות בסרטן החדש אחר קבוצה של צעירים להט"בים, מהגרים מניגריה, שחברו יחד כדי ליצור לעצמם בית בטוח בהארלם. הסרט מתעד את חייהם בניו יורק ועוקב אחריהם בעודם חוזרים לניגריה כדי לקחת חלק בבחירות ההיסטוריות.

בימוי: ננקה אונורה וג'יזל ביילי (ארה"ב, 2021)

 

וסרטי גאווה נוספים, ביניהם: 

טרנסהוד | Transhood 

יום שבת, 12.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

מעקב מרתק של 5 שנים אחרי ארבעה בני נוער טרנסג'נדרים (החל מגילאי 4, 9, 12 ו -15) בעודם מגדירים מחדש את תהליך התבגרותם. הילדים ובני משפחותיהם נחשפים למצלמות באופן אינטימי ומספרים איך מתקבל השינוי המגדרי בסביבה המסורתית והלא-סלחנית של קנזס סיטי, טקסס, שבליבה של אמריקה. 

בימוי: שרון ליס (96 דק', ארה"ב, 2020)

 

תהיה סטרייט | You'll Be Straight

יום חמישי, 10.6, בשעה 23:25 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

עדויות מצמררות, ממקור ראשון, של שלושה צעירים הומוסקסואלים שעברו "טיפולי המרה" בארה"ב.

700,000 צעירים בארה"ב כבר עברו עד היום "טיפולי המרה", שנועדו "לרפא" את ההומוסקסואליות שלהם. טיפולים אלו, המנוהלים בד"כ על ידי קהילות דתיות, מבטיחים לתקן את הסטיה, לכאורה, בנטייה המינית ולהביא לשינוי הזהות הפנימית של המטופל.

מתיו, ג'ורדן ולוקאס נרשמו לטיפולים אלו לאחר שחוו לחץ חברתי, משפחתי ודתי ועברו גיהנום: בידוד במחנות המרה, טיפולים פסיכולוגים, השפלה, מניעת מזון, אלימות פיזית ונפשית. 

הסרט התיעודי "תהיה סטרייט" לוקח אותנו למסע מקליפורניה ועד אלבמה וחושף את העולם האכזרי של טיפולי ההמרה דרך העדויות העוצמתיות של הקורבנות ובעזרת קולם של הפעילים המנסים להלחם בהם. 

בימוי: קרוליין בנרוש (70 דק', צרפת, 2020)

 

עיסקה עם אלוהים

יום רביעי, 9.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל חיפה 2019

בגיל 40 היה יעקב סמית נשוי עם שישה ילדים, יו״ר בבית חב״ד ודמות משפיעה עם עתיד גדול בקהילה. אז, עזב יעקב את משפחתו, את הקהילה ואת התורה. אחרי 20 שנה הוא חזר. הפעם כאישה. 

בימוי: רחלי רוסינק ואיל בן משה. הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת מפעל הפיס (52 דק', ישראל, 2019)

 

קראו לה גנדה | Call Her Ganda

יום שישי, 11.6 בשעה ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל hotDocs 2018, פסטיבל טרייבקה 2018

הרצח האלים של הטרנסית הפיליפינית ג'ניפר לאוד ("גנדה") בת ה-26, על ידי חייל המארינס ג'וזף סקוט פמברטון במוטל באולונגפו סיטי הצית סערה תקשורתית נרחבת והביא להפגנות רחוב סוערות. 

החוק שמסדיר את הנוכחות הצבאית האמריקאית בפיליפינים ודואג לחסינות של החיילים מפני עונשים, מאפשר ל"טורפים" האמריקאים להתחמק מתוצאות פליליות.

שלוש נשים משלבות כוחות יחדיו ויוצאות להילחם  למען הצדק של ג'ניפר.

בימוי: פ. ג'י. רוואל (93 דק', ארה"ב, 2018)

לצפייה בטריילר

 

משפחה בטרנס

יום רביעי, 9.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

זוכה פסטיבל דוקאביב 2018

ביום שבו עמית מספר לאשתו גלית שתשוקתו הכמוסה היא להפוך לאישה ושהוא מתכוון סופסוף להגשים אותה, חייהם של בני הזוג מנהריה וארבעת ילדיהם משתנים מהקצה אל הקצה. בזמן שעמית מתחיל את המסע המפרך לשינוי המגדר שלו, גלית מקבלת החלטה לא פשוטה: להמשיך את חייהם כזוג נשוי וכמשפחה מאוחדת, מתוך רצון לשמור על התא המשפחתי ועל אהבתה לעמית שלא כבתה.

הסטיגמות החברתיות, היציאות מהארון מול המשפחה המורחבת ומול השותפים העסקיים, וכמובן ההליך הרפואי המסובך – כל אלה לא מרפים את ידיה של גלית, והיא שם במלוא עוצמתה, תומכת ואוהבת ללא תנאי. 

אלא שאחרי שהאבק של המפנה הדרמטי מתחיל לשקוע, כשנדמה שהחיים חוזרים למסלולם השגרתי, גלית מתחילה להבין שמרוב טיפול ברצונותיה של עמית – היא קצת הזניחה את רצונותיה שלה. ואז היא מחליטה לעשות את המפנה הדרמטי שלה…

בימוי: אופיר טריינין.  הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן מקור ומפעל הפיס. (65 דק', ישראל, 2018)

 

טרנסקידס

ימים רביעי-חמישי משעה 17:20 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ארבעה בני-נוער ישראליים עוברים תהליך מְשנֶה חיים ובלתי-הפיך; ארבע משפחות ישראליות מתמודדות עם התהליך המטלטל שעובר ילדן בגיל ההתבגרות האכזרי ממילא, כל אחת בדרכה. 

ארבע שנים של מעקב דוקומנטרי אינטימי וחשוף משרטטות תמונה מרגשת, דרמטית ופוקחת עיניים, שבבסיסה שאלות הרות גורל: מה זה אומר להיוולד בגוף שאינו תואם את מגדרך? כיצד היינו נוהגים כהורים כאשר הילד או הילדה שגידלנו אינם מי שחשבנו שהם? והאם האהבה שלנו לילדינו היא אכן אהבה ללא תנאי?  

בימוי: הילה מדליה (5X55 דק', ישראל, 2019)

 

וסרטים רבים נוספים.

 

* * *

 

המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי:

 

שני סרטים מרתקים על אמנות, על סודות, ועל גניבה – 

הציירת והגנב |  The Painter and the Thief

בכורה: יום ראשון, 13.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

זוכה פסטיבל Sundance 

שני ציורים של הציירת הצ'כית ברבורה קישילקובה נגנבים מגלריה באוסלו. משטרת נורווגיה מזהה ועוצרת במהירות את שני הגנבים אך לא נמצא כל זכר לציורים שנגנבו. מתוך רצון להבין מה עלה בגורלם, ניגשת בוברה לאחד הגנבים, קארל-ברטיל נורדלנד, במהלך השימוע הפלילי שלו ומבקשת לצייר את דיוקנו. הוא מסכים וכך נרקם לאט לאט, בעזרת סדרת דיוקנאות שמצוירים לאורך שנים רבות, סיפור יוצא דופן של קשר אנושי וידידות. 

סרט יוצא דופן של הבמאי הנורווגי, בנג'מין רי, שבעזרת מבנה מתוחכם חושף לצופים את החיים הרופפים של שתי נשמות פגיעות.

בימוי: בנג'מין רי (107 דק', נורווגיה, 2020)

 

הצייר | Portrayal

בכורה: יום ראשון, 27.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל hotdocs 2021

כשהיה בן 12, סבו המנוח סיפר לו סוד על יצירות האמנות שצייר. כיצד קשור האמן הישראלי עוז אלמוג לסוד הזה?  

מגיל צעיר ריחף מעל רומן לפשין סודו של סבו המנוח, שנוגע לגורלם המטריד של אלפי יצירות אמנות שסבו צייר במהלך חייו ושנעלמו ללא עקבות, לפחות כך סבר. כל חייו, הרגיש שזה התפקיד שלו ושלו בלבד להציל את שמו הטוב ומורשתו האמנותית של הסב. אבל כדי לפענח את התעלומה יהיה עליו להתעמת עם בני משפחתו, שהיו רוצים לשמור על תיבת הפנדורה הפרטית הזו נעולה ולאתר את האיש, שלתחושתו של רומן ניצל את סבו כשזה היה עולה חדש ונואש. האיש הזה הוא לא אחר מהאמן הישראלי עוז אלמוג. הסרט מצטרף למסע בלתי יאומן, מלא בפיתולים והפתעות, דרך שלוש יבשות וחמש מדינות, בו רומן מנסה להרכיב את כל החלקים החסרים של הפאזל. זהו סיפור על משפחה, הגירה, אמנות וניצול. 

בימוי: בילי מינץ (95 דק', קנדה, 2020)

לצפייה בטריילר

***

התאגיד החדש: סרט ההמשך המתבקש

The New Corporation: The Unfortunately Necessary Sequel

בכורה: יום ראשון, 20.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

פסטיבל tiff 2021

כמעט 20 שנה אחרי צאתו של הסרט עטור הפרסים – "התאגיד", שמתח ביקורת על התאגידים בעולם המודרני והשווה אותם לפסיכופתים קלינים, מגיע כעת אל המסך סרט ההמשך "התאגיד החדש: סרט ההמשך המתבקש"  שחושף את האופן בו תאגידים ממתגים עצמם כבעלי אחריות חברתית אך, בסופו של דבר, הם מאיימים בכך על חופש הדמוקרטיה. 

יוצרי הסרט, ג'ואל באקן וג'ניפר אבוט, בודקים מה השתנה לאחר הקרנת הסרט הראשון ובוחנים את השפעת הקריסה הכלכלית של 2008 על המיתוג המחודש של התאגידים כבעלי אחריות חברתית (בעד תזונה נכונה, מלחמה במשבר האקלים וכו'). לטענתם, המניע הנסתר מאחורי ה"אחריות החברתית" הוא שמאפשר לתאגידים לשים רגל במקומות בהם השלטון חסר אונים ול"פתור" את הבעיות באמצעות הפרטת השירותים הבסיסיים (בריאות, כליאה, מים, חינוך, אנרגיה), אלא שבפועל מדובר בסתירה מהותית, כי עדיין מטרתם העליונה היא לייצר רווח לבעלי המניות. כך נוצר מצב שקריסת השירותים השלטוניים הבסיסיים וחוסר האונים של השלטון בכלל נובעים מכך שהתאגידים מפעילים פוליטיקאים כדי לשלם פחות מיסים, מה שמרוקן את קופת המדינה. 

הסרט מעורר המחשבה עוזר לצופים להבין את האינטרסים העומדים מאחורי הכלכלה העולמית, לחבר את הנקודות בין העבר להווה אך הוא גם מציג סיפורים מעוררי השראה על רוחות חדשות של שינוי והתנגדות שמנשבות כבר ברחבי העולם.

בימוי: ג'ואל באקן וג'ניפר אבוט (106 דק', קנדה, 2020). לצפייה בטריילר

 

ועונה חדשה לסדרה המצליחה:

 

טיפול זוגי: עונה 2 | Couples Therapy: Season 2 

בכורה: ימי שלישי וחמישי, החל מה-1.6, בשעה 21:30 

ב-yes דוקו.  כל פרקי העונה יעלו בבינג' ב-yesVOD 

וב-STINGTV ב-1.6.

עונה חדשה לסדרת הדוקו החדשה והממכרת, מבית Showtime, שפותחת בפנינו דלת לעולם נסתר: מערכות היחסים של אנשים אחרים. גם בעונה החדשה מכניסה הסדרה את הצופים לחוויה אותנטית של טיפול שבועי עם שלושה זוגות: זוג יהודי דתי, זוג גייז וזוג טרי עם הריון לא צפוי, בעזרת צילום "Fly on the wall", צילום תיעודי אמיתי מחדר הטיפולים ללא התערבות. בעונה זו נאלצים שלושת הזוגות להתמודד גם עם מגפת הקורונה. 

המטפלת, ד"ר אורנה גורלניק,  ישראלית לשעבר שנחשבת למומחית בינלאומית בחקר הדפרסונליזציה, מדריכה את הזוגות, מובילה אותם בשדה המוקשים במהלך העימותים אחד מול השני ומול עצמם וחושפת את המאבקים בחיים האמיתיים עד שמתרחשת פריצת דרך מאחורי הדלתות הסגורות. 

בימוי: ג'וש קריגמן ("וויינר")   (9X30 דק', ארה"ב, 2021)

לצפייה בטריילר

 

* * *

 

סרטים ישראלים חדשים ביוני: 

 

לכי לך: סיפורה של נערת גבעות | The Green Line

בכורה: יום רביעי, 16.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

יהודית כהנא גדלה על גבעות השומרון. היא נחשבה "נערת גבעות" קלאסית: השתתפה במאבק נגד פינוי גוש קטיף, נטלה חלק בהקמת מאחזים, נמנתה עם הצעירות והצעירים שעבורם האדמה הזו היא מקודשת, ושווה כל מחיר. אלא שעם התבגרותה, משהו נסדק ברגשותיה אל האדמה הזו, שהפכה עקובה מדם. יהודית יוצאת למסע כדי למצוא תשובות לשאלות שהתחילו לעלות בה: היא מתעמתת עם אימה, שקיוותה שביתה תמשיך בדרך שנסללה לה; היא מתבוננת מחדש על המנהיגים הדתיים שכל-כך העריצה והיום מרגישה שבגדו בה. יהודית קרועה בין האדמה שקוראת לה להישאר, לבין קול פנימי שמבקש ממנה לעזוב ולמצוא בית חדש.

 

בימוי והפקה: יהודית כהנא | תסריט: שרון יעיש, יהודית כהנא | עריכה: שרון יעיש | צילום: עדי מוזס, ענבר קלינגל | עריכת פס קול ואפקטים ויזואליים: מיכאל גורביץ' | עיצוב תמונה: פלג לוי | מוסיקה מקורית: שרון רייס.

הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע, מפעל הפיס, חממת נשים, משרד התרבות והספורט והמועצה הישראלית לקולנוע.

 

יאנה | Yana

בכורה: יום רביעי, 16.6, בשעה 20:05 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

נועה אומצה בגיל שנה וחצי מאוקראינה.

22 שנה לאחר שנמסרה לאימוץ ועברה לחיות בישראל, היא חוזרת לראשונה לאוקראינה, למסע בו תשחזר את המסלול שעברה אמה המאמצת עד שקיבלה אותה לידיה. 

אחרי שתכיר את המקומות בהם חייתה כתינוקת בתשעת החודשים הראשונים של חייה, תנסה נועה לפגוש את אמה הביולוגית ולהגיע לסגירת מעגל אל מול שתי האימהות שבחייה.

 

בימוי, תסריט ואיורים: נועה דולברג, הפקה: נועה דולברג, אלכסיי קישינסקי, לי אביגור, צילום: גרגורי ירין, עריכה: יעל פרלוב, הקלטה: ארטם אברמוב, מוזיקה: עידו מונטנייז, פסקול: עמי ערד, אונליין: פלג לוי

הסרט הופק בתמיכת yes דוקו, ביה״ס לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל-אביב, קרן בלווטניק להפקת סרטי סטודנטים,

קרן יהושע רבינוביץ' לאמנויות – פרויקט קולנוע, משרד התרבות והספורט – מינהל התרבות, המועצה הישראלית לקולנוע ואגודת הידידים הפרנקופונים של אוניברסיטת תל אביב.

 

 

עיניים של אבא | Blind Spot

בכורה: יום רביעי, 23.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

חבורה של אבות לילדים חולי סרטן יוצאת למסע ברומניה. המחלה של ילדיהם חושפת את המחלה הגברית כולה. הקושי להיות מחובר לרגשותיהם, הקושי לחשוף ולהיחשף, הקושי לבכות. לראשונה בחייהם הם נאלצים להודות בפגיעות שלהם.

גולן רייז, במאי הסרט, הוא אחד מהאבות האלה. לבנו יש גידול שמקשה עליו לראות. 

גולן יוצא למסע ומסתתר מאחורי המצלמה. הוא לא באמת מוכן להודות שהבן שלו חולה. הוא לא מוכן להודות שמי שמתקשה לראות זה דווקא  הוא בעצמו.

 

תסריט ובימוי: גולן רייז, שרון יעיש | צילום: רחלי רוסניק, עידו ברלד, גולן רייז | עריכה: שרון יעיש | הפקה: אלעד פלג וחגי ארד – "דרומהפקות". הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת קרן רבינוביץ' ומפעל הפיס. (ישראל, 2021)

 

תאוריית הבוס | The Boss Theory

בכורה: יום רביעי, 30.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

"יש את החיים שלפני התיאוריה, ויש את החיים שאחרי התיאוריה", מעיד כל מי שלמד אצל פרופ' אריאל דרבסי באוניברסיטה העברית את "תיאוריית הבוס" – תאוריה שעונה על הרבה שאלות שאנחנו שואלים כל יום ומכוונת זרקור אל הבוס האמיתי שמנהל את חיינו ללא ידיעתנו – הלא מודע. 

כאשר ניר דרבסי מחליט לעשות סרט על התיאוריה פורצת הדרך עם הדוד שלו, הוגה התיאוריה ומרצה כריזמטי, צבעוני ואהוב מאד – הוא לא מודע לכך ששנת הלימודים אותה יתעד תהפוך להיות דרמטית כל כך – עבור דודו האהוב, עבור הסטודנטים מלאי-ההערצה שלו, ועבור משפחתו. כאשר התיאוריה שעל הנייר פוגשת לפתע את המציאות, נשאלת ביתר שאת השאלה – עד כמה באמת אנחנו שולטים בחיינו?      

 

בימוי ותחקיר: ניר דרבסי | תסריט: ניר דרבסי, עידו חן | צילום: יוני זלובין | עריכה: עידו חן | אנימציה: תמר אודנהיימר | הפקה: אלעד פלג וחגי ארד – "דרומהפקות". הסרט הופק עבור yes דוקו. (ישראל, 2021)

 

* * *

 

31 במאי – 5 ביוני

 

טיפול זוגי: עונה 2 | Couples Therapy: Season 2 

בכורה: ימי שלישי וחמישי, החל מה-1.6, בשעה 21:30 ב-yes דוקו.  

כל פרקי העונה יעלו בבינג' ב-yesVOD וב-STINGTV ב-1.6.

ראה עמ' 9

 

6 ביוני – 12 ביוני

 

קודם אוכלים | First We Eat

בכורה: יום ראשון, 6.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

בקצה הצפוני של קנדה, ביטחון תזונתי עומד למבחן. הקולנוענית סוזן קרוקר ("כל הזמן שבעולם"), המתגוררת במרחק 300 קילומטר מהחוג הארקטי, מחליטה לרוקן את ביתה מכל סוג של מזון שנקנה בסופרמרקט. במשך שנה שלמה, היא מאכילה את משפחתה בת החמש נפשות, רק מזון שצדו, דגו, ליקטו וגידלו בסביבת דוסון סיטי, יוקון. תוסיפו לזה שלושה בני נוער ציניים וסקפטיים, בעל מסויג – הימנעות משימוש במלח, קפאין או סוכר וטמפרטורות של מינוס 40. האתגר שהציבה, נראה בתחילתו כבלתי אפשרי, בסופו של דבר, הופך לחגיגה של קהילה, התרגשות אדירה והודיה על שפע המזון המפתיע שאפילו קהילה קטנה בגבולה הצפוני של קנדה מצליחה לספק. 

ביסודו, זהו סיפור על אמא הנאבקת ליצור עולם טוב יותר עבור ילדיה; הניסיון לאכוף את המאבק על ילדיה, ההתנגדות שלהם; והצורך בשיתוף פעולה של הקהילה על מנת לאכול ולחיות טוב יותר. 

אחרי הכל, ״קודם אוכלים, לפני שעושים כל דבר אחר״ – הסופרת מארי פרנסיס קנדי פישר.

בימוי: סוזן קרוקר (55 דק', קנדה, 2020)

לצפייה בטריילר

 

 

 

סופשבוע גאווה

בכורה: ימים רביעי-שבת, 9.6-12.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD 

וב-STINGTV. 

ראה עמ' 4-9.

 

13 ביוני – 19 ביוני

הציירת והגנב |  The Painter and the Thief

בכורה: יום ראשון, 13.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 8

 

לכי לך: סיפורה של נערת גבעות | The Green Line

בכורה: יום רביעי, 16.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 10

 

יאנה | Yana

בכורה: יום רביעי, 16.6, בשעה 20:05 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 11

 

20 ביוני – 26 ביוני

 

התאגיד החדש: סרט ההמשך המתבקש

The New Corporation: The Unfortunately Necessary Sequel

בכורה: יום ראשון, 20.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 9

 

עיניים של אבא | Blind Spot

בכורה: יום רביעי, 23.6, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 11

 

רוצח נעלם בחשיכה: פרק העדכון 

I'll Be Gone in The Dark: Bonus Episode 

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום שבת, 26.6. 

שידור ביום שני, 28.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

פרק עדכון מיוחד לסדרת ה-True Crime שכבשה את המסך. 

לפני שנה שדרנו בערוץ את הסדרה "רוצח נעלם בחשיכה", שעקבה אחרי "הרוצח מגולדן סטייט".

האנס והרוצח הסדרתי פעל בקליפורניה בין השנים 1974 ל-1986 וביצע לפחות 13 מקרי רצח, למעלה מ-50 מעשי אונס ומעל ל-100 התפרצויות לבתים. הכינוי "הרוצח מגולדן סטייט" ניתן לו על ידי העיתונאית והסופרת מישל מקנמרה, שחקרה את הפרשה וכתבה על כך ספר שהפך לרב-מכר. הרוצח עצמו הצליח לחמוק מכוחות המשטרה והבלשים הטובים ביותר בארה"ב ונעלם ליותר משלושה עשורים. 

בשנת 2016 הציע ה-FBI פרס של 50 אלף דולר למי שיביא ללכידתו. שנתיים לאחר מכן, ב-24 באפריל 2018,  נעצר בסקרמנטו קצין המשטרה לשעבר, ג'וזף ג'יימס דנג'לו, לאחר שדגימות DNA קשרו אותו לפרשה. הוא זוהה כרוצח הסדרתי המפורסם והואשם בפשעים שבוצעו. 

מקנמרה עצמה נפטרה בגיל 46 מהתקף לב באפריל 2016 בעקבות שימוש מוגבר בתרופות נרקוטיות נגד חרדות. הסופר פול היינס ובעלה פאטון אסוולד השלימו והוציאו לאור את ספרה שנתיים לאחר מותה וזמן קצר לפני הודעת המשטרה על המעצר. 

כעת, שנה לאחר שידור הסדרה, מביאה הבמאית, ליז גרבוז, פרק עדכון מיוחד המסקר את האירועים שהתרחשו לאחר שידור הסדרה. 

בימוי: ליז גרבוז (ארה"ב, 2020)

 

27 ביוני – 3 ביולי

 

הצייר | Portrayal

בכורה: יום ראשון, 27.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

ראה עמ' 8

 

לכבוד יום הולדתו ה-55 של אגדת האגרוף – "מייק איש הברזל" נשדר את הסרט: 

 

ברונו נגד טייסון | Bruno v Tyson   

בכורה: יום שלישי, 29.6, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

הסיפור המלא על היריבות האפית בין פרנק ברונו ומייק טייסון והיחסים האישיים המרתקים שנלוו לה.

טייסון היה האלוף הצעיר ביותר אי פעם במשקל כבד וכבר זכה בשמונה קרבות על תואר אלוף העולם לפני הקרב הראשון שלו עם ברונו. הם נפגשו בשני קרבות על התואר העולמי במשקל כבד ב-1989 וב-1996, כאשר טייסון ניצח את שניהם. הקרב הראשון שלהם נדחה 5 פעמים עד שהתקיים לבסוף בפברואר 1989. מייק טייסון מספר שראה "אורות לבנים" לאחר שחבטה של פרנק ברונו כמעט הפילה אותו לקרשים. 

ברונו נזקק לארבע הזדמנויות עד שהצליח להשיג לבסוף את התואר העולמי ב-1995, כשניסיונו השני נכשל ע"י טייסון. כשהפך בסופו של דבר לאלוף ה-WBC אחרי ניצחון על אוליבר מק'קול, ההגנה הראשונה שלו היתה תבוסה בגומלין מול טייסון. זה היה הקרב האחרון של ברונו.

הסרט הדוקומנטרי החדש, "ברונו נגד טייסון", בבימוי זוכה האוסקר קווין מקדונלד ("יום אחד בספטמבר") ובנג'מין הירש מפגיש את אייקון האגרוף האמריקאי, שנחשב ל"אדם הרע ביותר על כדה"א" עם אייקון האגרוף הבריטי, שנחשב ל"ענק העדין", לשיחה גלויה ומסקרנת ובוחן את הקשר המיוחד של השניים לאורך השנים משני צדי האוקיינוס האטלנטי בעזרת אגדות אגרוף נוספות כמו לנוקס לואיס, באסטר דאגלס ואחרים. 

בימוי: קווין מקדונלנד ובנג'מין הירש

 

המחתרת הלהט"בית | The Legend of the Underground 

בכורה ב-yesVOD וב-STINGTV: יום רביעי, 30.6. 

שידור ביום שני, 5.7, בשעה 22:00 ב-yes דוקו.

ראה עמ' 5

 

יש לבדוק גם

עכשיו בדיסקברי פלוס: בלונדינית קטלנית

בלונדינית קטלנית, סדרת דוקו בת שישה פרקים, בהפקת הולי מדיסון (מנחת "רציחות הפלייבוי") מגיעה לישראל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.