יום שישי , יולי 30 2021
כל עוד יש אוויר מסביב, קרדיט שרון זינדני

כל עוד יש אוויר מסביב

אנסמבל מחול קייזר אנטונינו מציגים בבכורה:

כל עוד יש אויר מסביב

17 ביוני 2021 סוזן דלל 21:00

18 ביוני 2021 סוזן דלל 14:00

https://www.youtube.com/watch?v=YTKTH49gz3o&t=5s

 

האם האושר עדיין אפשרי בעולם שנדמה כמתמוטט הן פיזית ומוסרית?

ביצירתם החדשה, ‘כל עוד יש אויר מסביב’, מתעמתים הכוריאוגרפים אבי קייזר וסרג’יו אנטונינו עם גוף, טבע, סביבה והיחסים ביניהם.  העבודה כוללת קטעי יצירות של המלחין הגרמני לודוויג ואן בטהובן, שבשנת 2020 ציינו ברחבי העולם את יום הולדתו ה-250, לצד עיבודים חדשים .ניתן לראות את יצירותיו של בטהובן כאפותיאוזה, כחגיגה של הטבע המרהיב, אך בה בעת של כוח ההרס שלו. הסימפוניה השישית, הפסטורלית, נהפכה לסמל לשינויים שעובר כוכב הלכת שלנו ולמאבק להצילו. עם קטעים מתוך הסימפוניות  השישית, השביעית והתשיעית , וכן עם חומר מוסיקלי נוסף, צוללים שני הכוריאוגרפים לתחום  קונפליקטואלי ומורכב זה של תחושות.

קייזר ואנטונינו החלו בחזרות על עבודה חדשה  בתחילת חודש ינואר 2020, כאשר הבכורה הייתה אמורה לעלות בחודש מרץ. בעקבות תחילת המשבר והסגר שלא איחר לבוא, העבודה “הוקפאה” יחד עם כל מה שנכתב עליה. מתחילת חודש יוני  התחדשו החזרות, והפעם עם פרספקטיבה של מה שקרה. הרבה היבטים נהפכו למאוד משמעותיים, ובין היתר שם היצירה. הדמיון בין ההשראה המקורית  לבין המציאות החדשה הפך כמעט לבלתי נסבל.


—————————————————————————————————————
אבי קייזר וסרגיו אנטונינו חיים ויוצרים בארץ משנת 2013. מאחוריהם ניסיון עשיר של עבודה בתחום המחול עם  למעלה מעשרים עבודות שהוצגו ברחבי אירופה ארה”ב וישראל. שניהם ניהלו  משנת 2002 את המרכז למחול “The Roof”, בדויסבורג, גרמנייה כאשר הם אומנים אורחים של העיר והמוזיאון לפיסול מודרני לאמברוק. קייזר עבד בשיתוף פעולה הדוק עם סוזנה לינקה כרקדן וכוריאוגרף, ויצר עבודות בין היתר בקנדה ,ארה”ב ,סנגל ,האופרה של פאריס וציריך .משרד התרבות הצרפתי העניק לו את תואר פרופסור למחול מודרני על סמך סמכותו הבינלאומית בתחום זה. אנטונינו הוזמן ליצור בביאנלה של ונציה, זכה בפרס סחרוב, ויצר מספר עבודות עבור בית הספר היוקרתי לאומניות פאולו גראסי במילאנו. הוא קיבל את תואר המאסטר בתולדות האומנות באוניברסיטת לה סאפיינצה ברומא. ביצירותיהם  קיים דגש חזק על המקום, הזירה בה מתרחשים הדברים. בשנים האחרונות חלק גדול מעבודתם נעשית במרחב הציבורי בשיתוף עם ארכיטקטים וצלמים. אחד מהפרויקטים המובילים שלהם הקיים משנת 2009 הוא הדואט “במקום שלך” שמביא את הריקוד לביתם של האנשים, לכיתת בית הספר, למקום העבודה או לכל חלל אפשרי אחר בו מתקיימת אינטימיות המאפשרת התבוננות אחרת בתנועה. 

יצירה וביצוע: אבי קייזר סרג’יו אנטונינו | ניהול מוסיקלי: פלוריאן וולטר |
יעוץ אומנותי: סאלי אן פרידלנד | תאורה: איליה פלדשטיין |
מוסיקה: לודוויג ואן בטהובן פלוריאן וולטר ,מרקו קאסל, ,גאטנו וולוזו, סאד גורו |
תלבושות ובמה: קייזר אנטונינו

כל עוד יש אוויר מסביב-

17 ביוני 2021 בשעה – 21:00 – סוזן דלל- תל אביב

18 ביוני 2021 בשעה – 14:00 – סוזן דלל- תל אביב

לרכישת כרטיסים-

https://bit.ly/3emyvhy

—————————————————————

 

 

יש לבדוק גם

קורס מבקרי קולנוע

סינמטק תל – אביב מציג: ביקור קולנוע קורס לנוער ללימוד ביקורת הקולנוע בהנחיית אבנר שביט …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.