יום שישי , מאי 7 2021
הרחוב הישראלי, צילום שני אביבי

הנחיות חדשות

הפקולטה לאומנויות – סמינר הקיבוצים מזמינה אתכם:

"הנחיות חדשות"
אירוע אמנות רב תחומי במרחב הציבורי

 

יום חמישי 22.4.2021  בין השעות  18:00-23:00 בשדרות רוטשילד, תל אביב

ניהול אמנותי והפקה : שירה מוסקוביץ', שני אביבי, אלה מעין , תום בר, דימה זרצקי 

 

הכניסה חופשית!

למעלה מ- 20 יצירות בתחום המחול, התיאטרון , העיצוב והאמנות שנוצרו על ידי 100 סטודנטים מהפקולטה לאומנויות של סמינר הקיבוצים יוצגו בשדרות רוטשילד תל אביב ביום חמישי, 22.4.21.

העבודות והמופעים שיוצגו הם תוצרי עבודה משותפת ביוזמת המשתתפים במהלך שנת הקורונה, שנה בה לא יכלו ללמוד, לייצר ולהיפגש, מתוך תחושת מחויבות לעשייה אמנותית ותגובה אקטואלית למה שמתרחש.

ההפסקה הכפויה של הלימודים יצרה קהילת ענק מכל תחומי האומנויות ליצירה משותפת של חוויה תרבותית מקורית, שתוצג כעת באירוע רב-תחומי לכל אורך שדרות רוטשילד בהן נחנך לאחרונה גם משכנה החדש של הפקולטה לאמנויות של סמינר הקיבוצים.

 

"הנחיות חדשות" היא יוזמה עצמאית של סטודנטים של הפקולטה לאומנויות -סמינר הקיבוצים בעקבות משבר נגיף הקורונה. שנה בה סטודנטים למחול, תאטרון, עיצוב, ואמנות לא יכלו לעבוד בסטויודאים, לערוך חזרות משותפות, לייצר עבודות חדשות וללמוד אמנות מעשית בצורה רציפה. תחת המגבלות הם החליטו לא להיכנע ל"הנחיות" ולהמשיך ליצור ולייצר. האירוע שמתקיים ביום חמישי מהווה את נקודת השיא של שנה מלאה בעשייה משותפת וחוצת-גבולות בין מחול, תאטרון, עיצוב, אמנות ואוצרות, כתגובה אקטואלית, אישית וקולקטיבית על הפגיעה שספגו הסטודנטים בעקבות משבר הקורונה.
 

בין המופעים שיוצגו ברחבי שדרת רוטשילד: 

הרחוב הישראלי, מופע אנסמבל שממחיש את התהליך שעברו השחקנים עם סגירתן של מוסדות התרבות עם תחילתה של תקופת הקורונה; שגרע, פרפורמנס של ארבעה אנשים אשר מתגעגעים לשגרה המוכרת ומבקשים לבדוק את האופן בו החזרתיות שחקה אותם; המפעל הציוני, מיצב ופרורמנס שמנסה להחיות את רעיון הציונות בדור החדש; על הפנים, משחק מחשב שבודק את היכולת להבין את רגשותיהם של אחרים כשהם עוטים מסכה; אוהל שקוף, מיצב שמחזיר את אוהל המחאה לשדרות רוטשילד עם הדהוד לתקופה הנוכחית; מקום זמני, ארבע רקדניות יוצאות במסע אחר החופש האישי שלהן ובדרכן פוגשות אחת את השנייה; מלכות ישראל, הצגה שעוסקת בישראל העתידית, ממלכת ישראל, בה חוקים חדשים; Space and the City, עבודת וידאו-קולאז' סאטירית המתעסקת בתרבות האנושית הפופולארית, מההווה ומהעתיד; מנת השף, מיצב שמגיש את המתכונים האמנותיים שבישלו בראשם אמנים שונים בתקופת הקורונה; הזהב החדש, מיצב שמציג ליין תכשיטים יוקרתי עשוי כדורים פסיכיאטריים, הגבלות, מופע אופטימי שמבקשת לדבר על הצדדים החיוביים במגבלות ולהעריך את מה שנלקח, ועוד.

 

Check Also

מדיצ’י בסלקום טיוי

הנטפליקס של התרבות הגבוהה:   medici.tv   נוחת החל מהיום – בסלקום tv   סלקום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.