יום ראשון , ינואר 29 2023
80 שנה להקמת הפלמ"ח, ערוץ ההיסטוריה

מאי 2021 בערוץ ההיסטוריה

image

חשיפה: המצוד אחר בן לאדן – דוקו בבכורה

 

image

 

ערוץ ההיסטוריה מציין 10 שנים ללכידתו של אוסמה בן לאדן בסרט תיעודי חדש ומרתק, בהשתתפות שני נשיאי ארה"ב לשעבר, ברק אובמה וג'ורג' וו. בוש, על המצוד שניהלה ארה"ב במשך עשר שנים אחר בן לאדן, שהיה אחראי על פיגועי ה-11 בספטמבר הקטלניים על אדמת ארה"ב. 

מנהיג ארגון הטרור האיסלמי הקיצוני "אל קעידה", נלכד וחוסל לבסוף ב-2 במאי 2011, בפעולה נועזת של צוות יחידת "אריות הים" של צבא ארה"ב – מבצע "חנית נפטון".

יוצרי הסרט "חשיפה: המצוד אחר בן לאדן", קיבלו גישה חסרת תקדים לראיונות נדירים עם קציני מודיעין בכירים ולוחמי צוות "אריות הים" שמילאו תפקיד מפתח במבצע; עקב רגישות הנושא והעובדה כי חלקם עודם משמשים בתפקידם, הם מתראיינים כשפניהם מוצללים, מה שמוסיף לסרט מעטה של חשאיות ומסתורין. 

הסרט, המתאר בצורה כרונולוגית את המאמץ הממושך של ארה"ב ללכוד את בן לאדן, חושף גם את הכישלונות שהיו מנת חלקה של קהיליית המודיעין האמריקנית, עד שהצליחה לאתר בשנת 2009 את המבנה השמור והמבוצר בו שוכן בן לאדן, בעיר אבוטאבאד בפקיסטן.

לוחמי "אריות הים" מספרים על רגעי ההתלהבות, המתח והחרדה שליוו אותם בזמן מבצע "חנית נפטון", שהיה נדמה לדקות אחדות כי עלול להיגמר בכישלון קולוסלי, שכן אחד המסוקים שהשתתפו במבצע היה כפסע מהתרסקות במתחם של בן לאדן. תושיית הטייסים והלוחמים הביאה לסיומו המוצלח של המבצע, שהסתיים בהריגת רב-הטרוריסטים אוסמה בן לאדן.

עוד מתראיינים בסרט, הילרי קלינטון, שהייתה שרת החוץ בממשל אובמה, לאון פאנטה, ששימש כראש ה-CIA, ומפקד מבצע "חנית נפטון", אדמירל וויליאם מקרייבן.

 

חשיפה: המצוד אחר בן לאדן / Revealed: The Hunt For Bin Laden

יום שבת, 8 במאי ב-22:00

 

 

 

 

 

80 שנה להקמת הפלמ"ח – שידורים מיוחדים

 

image

 

ערוץ ההיסטוריה מציין שמונים שנה להקמת הפלמ"ח, ברצועת שידורים שבועית חדשה, המוקדשת לארגון הלוחם, שהוקם ב-15 במאי 1941 והיה הזרוע הצבאית המבצעת של ארגון "ההגנה" והיווה למעשה את התשתית שעליו קם צה"ל .

"לפקודה תמיד אנחנו" הייתה סיסמת הפלמ"ח, שליוותה את חבריו לאורך כל הדרך: באימונים, במסעות, בהעפלה, בקרב, ביוזמה, בהתנדבות ובהתיישבות.

צה"ל אימץ יסודות רבים ממורשת הפלמ"ח, לרבות מתורת הלחימה שלו, ברמה הטקטית והמבצעית, ומתורת ההדרכה הצבאית שהתפתחה בפלמ"ח.

גם 50 קיבוצים ומושבים, מהצפון ועד הנגב, הוקמו והושלמו ע"י חברי הפלמ"ח וההכשרות המגויסות שלו. וכדי לשמור משהו מאופיו החלוצי והערכי של הפלמ"ח, הוקם בצה"ל חיל הנח"ל (נוער חלוצי לוחם) המתקיים עד היום.

לדור הפלמ"ח היתה תרומה נכבדה בכל תחומי החיים של המדינה: בהתיישבות, בכלכלה, בחברה, בפוליטיקה, באקדמיה, בשליחות ציבורית, בספרות, באומנות ובפולקלור.

 

 

שבת, 15 במאי

14:30: יצחק שדה – דיוקן: סקירת תחנות חייו של יצחק שדה, שייסד את הפלמ"ח ופיקד עליו. לאחר קום המדינה הקים את חטיבת השריון הראשונה בצה"ל. שדה היה מודל לחיקוי, שחינך דורות של לוחמים וטיפח אהבה לספרות ואמנות. 

15:30 השיבולת והחרב – הסרט בוחן את המושגים והערכים שנגזרים ממורשת הפלמ"ח. האם עקבות דור הפלמ"ח נעלמו, או שטיבו, ערכיו ואיכויותיו נטבעו עמוק במהותה של מדינת ישראל? הסרט מפגיש אותנו עם אנשי הפלמ"ח וצאצאיהם, המשמשים ראי לחברה הישראלית.

 

שבת, 22 במאי

14:30: יצחק רבין של הפלמ"ח – הסרט שהופק לאחר רצח יצחק רבין, מספר על שורשיו כאיש צעיר בפלמ"ח (1941-1949), והתקופה בה התגבשו תכונותיו של רבין כלוחם ומנהיג בעל חזון ואומץ לב. בין המרואיינים בתכנית: לאה רבין ז"ל, רחל יעקב וחיים גורי. 

15:15: שורות שורות – במוקד הסרט, סופרים ומשוררים של דור תש“ח. חיים גורי, נתן שחם, עמליה כהנא-כרמון, חיים חפר, נתיבה בן-יהודה, אמנון שמוש, ס‘ יזהר, יורם קניוק וישראל ויסלר (פוצ‘ו) מספרים על השפעת היותם חברי פלמ“ח על יצירתם. 

 

שבת, 29 במאי

14:30: הקרב על הנגב – סרט תעודה בשני חלקים: סיפור 'חטיבת הנגב' – פלמ"ח במלחמת העצמאות, שלחמה במערכות הנגב מראשית המלחמה על קו המים, ועד הנפת דגל הדיו באילת. כ-26 קיבוצים ומושבים נאחזו במרחבי הנגב עד מלחמת תש"ח. איתם וביניהם, לחמו אנשי החטיבה.

 

 

 

ציידי המציאות – עונה חדשה

 

image

 

היכונו לשובם של ציידי המציאות! לאחר הפסקה ארוכה, הסדרה הוותיקה והאהובה חוזרת עם פרקים חדשים בכיכובם של ציידי האוצרות המקצועיים, שממשיכים לתור אחר פריטים יקרי-ערך במכולות אחסון ברחבי קליפורניה. כאשר מכולת איחסון בקליפורניה אינה משולמת במשך שלושה חודשים, תוכנה יכול להימכר במכירה פומבית, כאשר הפריטים נרכשים במזומן בלבד. 

צוות הקניינים והמוכרים העונה, כולל את אהובי הצופים דן ולורה דוטסון, ברנדי פסאנטה, ג'רוד שולץ, דארל שיטס, קני קרוסלי, הזוג הנשוי רנה וקייסי נזושה, וכן אייבי קולבין ובניו. 

הסדרה המצליחה "ציידי המציאות", שזו לה עונתה ה-13, עוקבת אחר קניינים מקצועיים המבקרים במכולות אחסון שכאלו בקליפורניה, ועורכים בידינג על הלוקרים השונים. לפני שכל יחידת אחסון מוצעת במכירה פומבית, לקניינים ניתנות חמש דקות בלבד לבחון את תכולתה – אך רק מבחוץ, מבלי להיכנס פנימה ולגעת בפריטים השונים שבמכולה.

לאחר השלמת כל המכרזים של אותו יום, הקניינים הזוכים נוברים בתוך מכולות האיחסון, ואומדים את המחירים של הפריטים יוצאי הדופן שבמכולות השונות. בסופו של דבר, מטרת הקניינים היא לצאת ברווח, ועל כן הם מחשבים האם הערך הכולל של הפריטים במכולה, עולה על המחיר שהוציאו במכירה הפומבית, בתקווה כי במכולה יש יותר אוצרות מאשר גרוטאות…

 

ציידי המציאות – עונה 13 / Storage Wars

ימי שני ב-23:10, החל מ-24 במאי

 

 

 

היסטוריה למכירה – פרקים חדשים

 

image

 

פרקים חדשים של הסדרה האהובה והמצליחה על סיפורי חנות המשכון של משפחת הריסון בלאס וגאס מגיעים אליכם בחודש מאי! ריק, קורי, צ'מלי ושאר צוות החנות מחכה לכם מדי יום שני ב-22:30 בערוץ ההיסטוריה.

העונה הנוכחית של "היסטוריה למכירה" אף זוכה לאבק כוכבים הוליוודי, בדמותו של השחקן הוותיק והאהוב דניס קוויד ("יום במלכודת", "אבא מתארס", "היום שאחרי המחר"), שיתארח בחנות של ריק הריסון בפרק שישודר אצלנו ב-7 ביוני.

 

בין הפריטים המוצעים למכירה בפרקים החדשים של "היסטוריה למכירה"

מעיל שלבש לי הארווי אוסוולד (האדם שהתנקש בחיי נשיא ארה"ב ג'ון קנדי), משחק נינטנדו בכיכובו של מייק טייסון, מפרט גיטרה של אלביס פרסלי, ספר בישול של האמן סלבדור דאלי, 

עוגיה של "מקדולנדס" משנות ה-80, שלא נפתחה עד היום, וכן תקליטי ויניל וקלפי בייסבול נדירים במיוחד.

 

היסטוריה למכירה – עונה 23 / Pawn Stars

ימי שני ב-22:30, החל מ-3 במאי

יש לבדוק גם

וידאו: הצעצועים שבנו את העולם- עונה 2

עונה שניה לסדרה המרתקת על תעשיית הצעצועים המודרנית. גם בעונה זו, הסדרה חושפת כיצד מוצרים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.