יום ראשון , מאי 16 2021
ברנשטיין - הפרטיזן האחרון , כאן 11

ברנשטיין – הפרטיזן האחרון

 

הקרנת בכורה ב-כאן 11 בערב יום השואה: "ברנשטיין הפרטיזן האחרון"

כאן 11 ישדר את הדוקו-דרמה "ברנשטיין – הפרטיזן האחרון" המספרת באמצעים עלילתיים ותיעודיים את סיפורו של ליאוניד ברנשטיין, גיבור מלחמה יהודי ששירת בצבא הרוסי ובגדודי הפרטיזנים במלחמת העולם השנייה **** במאי: רומן שומונוב

 

 

כאן 11 ישדר בערב יום השואה והגבורה, יום רביעי, 7 באפריל, בשעה 21:15, בהקרנת בכורה את הסרט "ברנשטיין – הפרטיזן האחרון", סרט דוקו-דרמה דובר רוסית המספר את סיפורו של ליאוניד ברנשטיין, גיבור מלחמה יהודי, החי בביתו הצנוע בקרית אתא. בעת הכנת הסרט הוא אדם כבד הליכה, שאיש משכניו אינו יודע כי הוא אחד מאחרוני המפקדים של גדודי הפרטיזנים במלחמת העולם השנייה, וגם האיש שאיתר את המתקן הסודי בו פיתחו הגרמנים את נשק יום הדין  של היטלר – טילי V2.

דרך עיניו של הפרטיזן הותיק בן 97 נפרשת דוקו-דרמה מרהיבה ומרגשת, כשבווידויו האחרון מול המצלמה נפרשים סיפורי גבורה נועזים לצד המראות הרודפים אותו על ערש דווי : נשים וילדים הנשרפים לנגד עיניו, פרטיזנים שהיה עליו להוציא להורג, ושחרור  אסירים יהודים שנדונו למוות. רגע לפני שיעצום את עיניו, הוא מתמודד עם ההחלטות שקיבל ומספר כיצד גילה לא רק את הנשק הסודי של היטלר, אלא את הכוחות הגלומים בו ואת היכולת לשמור על רוח האדם.

בסרט מספר ברנשטיין (שנפטר במהלך צילומי הסרט) למצלמה את סיפורו, והצופה מצטרף לזיכרונותיו של ברנשטיין באמצעות עלילה המגולמת על ידי שחקנים וכוללת שחזורים של קרבות היסטוריים.

 

במאי: רומן שומונוב

תסריטאי: סימון שכטר

מפיק אחראי: רונן מכליס בלזם

מפיקים: עמנואל שכטר, הילה גיא

מפיק שותף: ליאור ששון

יש לבדוק גם

“המפקדת” חודשה לעונה שנייה

הסדרה שעלתה בכאן 11 רק לפני שבוע זכתה לאהדה ציבורית רבה ותמשיך לעונה 2   …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.