יום שישי , אפריל 16 2021
רשימות הישרדות , איילת בטיסט

רשימות הישרדות

 

פרויקט דיגיטלי מתגלגל

פייסבוק | אינסטגרם 

 

 

״רשימות הישרדות״ הוא פרויקט כתיבה הניגר מתוך פצע-בור טרי שנפער בעקבות אובדן אביה של הכותבת. בסדק הגיאולוגי שנפער עם מותו נחשפות שכבות של אהבה, כעס, כאב, צער, תסכול, ייאוש ואשמה – שנתגבבו זו על גבי זו במשך שנים, עם הידרדרות מחלת ניוון השרירים שלו, והקושי והריחוק שמילאו את הבורות שפערה המחלה. 

 הטקסטים בפרויקט רבים וגולמיים, מתוך הסתכלות על כתיבה רבת שנים כמכלול יצירה אחד – המסה והקצב בו נכתבו מיום הפטירה ממש מתארים ואף ממחישים בשטפם את מערבולת הרגש של האבל.

 

"רשימות הישרדות" כולל טקסטים שונים זה מזה – שברירי שירה המשותפים יחד עם המלל המחשבתי הפשוט שסבב אותם בימי האבל הראשוניים, וכן כלים שעזרו ועוזרים לכותבת בתהליך האבל, או ״דברים שעוזרים״. היופי והתקווה השזורים בטקסטים נותנים תחושה של אדמה שנאספה בכברה – שבתוכה אפשר למצוא חלקיקי זהב יחד עם לא מעט בוץ, חצץ ואבנים של מציאות יומיומית. השיתוף של הטקסטים הללו מכוון לאפשר לשירים, להגיגים, לתיעוד האבל ולתובנות שנאספו בו לעשות כרצונם בעולם: לדבר אל מי שחוו אובדן, וגם לשקף אותו החוצה אל מי שעדיין לא; לייצר שיח על האתגרים הפסיכולוגיים והרגשיים שהם מנת חלקו של האבל: לא רק צער וכאב, אלא גם כעס, קהות, בלבול, חולשה, הקלה ושלל רגשות 

 

 

 

ומצבים שונים שלא מקבלים לגיטימציה או במה בד"כ. 

 

איילת בטיסט למדה ועוסקת במספר רב של נושאים ותחומים: פיתוח, עיצוב ואפיון, מדעי המוח, ריקוד, ציור וכתיבה. היא משתפת את הטקסטים הללו כסוג נוסף של פרידה מאביה ומתוך שאיפה לפנות מקום ליצירה נוספת ושונה.  

Check Also

לייט נייט: חמישי בלילה , וקצת גם מרביעי

סת’ מאיירס ג’ימי קימל ג’ימי פאלון ג’יימס קורדן סטיבן קולבר קונאן טרבור נואה שתפו עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.